Dresia Dresia komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tři hvězdičky za zajímavé téma. Mně to bohužel přišlo až příliš emocionálně ploché - asi mě mělo varovat pozitivní hodnocení od Aleny Morštajnové, s níž to mám podobně. Řemeslně skvěle odvedená práce, jen bohužel nejsem cílová skupina.

14.09.2020 3 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Určitě dobře napsané, ale mě holt severské detektivky definitivně neberou, už to ani nebudu zkoušet.

12.09.2020 3 z 5

34 dní 34 dní Anita Waller

Těžko uvěřitelná zápletka, celé mi to přišlo jako vycucané z prstu.

03.08.2020 2 z 5

Dvě ženy Dvě ženy Beate Hellmann

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek a současně jedna z mála, které jsem četla opakovaně. Po letech jsem si na ni vzpomněla a budu si ji muset znovu přečíst.

21.06.2020 5 z 5

Pojď sem, ať ti můžu dát pusu Pojď sem, ať ti můžu dát pusu Griet Op de Beeck

Strašně mi vadil neustálý negativismus hlavní hrdinky. V jejím podání všechno vyznělo tak, jako by jí celý svět neustále ubližoval.

18.06.2020 2 z 5

Volá Moskva Volá Moskva Angus Roxburgh

Ke knihám, které překládám, žádný komentář nepíšu, protože to není objektivní. Jenže tohle je prostě srdcovka, nemůžu si pomoct. Vřele doporučuji. Budete se smát a zároveň i brečet, což je úplně nejvíc.

18.06.2020 5 z 5

Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapa Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapa Valerie Freiová

(SPOILER) Hlavní hrdinka mi byla tak nesympatický, až se divím, že nakonec našla fajn chlapa ;). Téma je mi (bohužel) blízké, takže vím, že realita odpovídá, ale zpracování mě nebavilo, neseděl mi její smysl pro humor, takže jsem se ani nezasmála.

07.06.2020 2 z 5

Jak jsem přišel na svět Jak jsem přišel na svět Kateřina Janouchová

Krásná knížka, moje dcera ji milovala.

04.05.2020 5 z 5

Půvab pomsty Půvab pomsty Victoria Helen Stone

Průměrný thriller, jen díky konci si zaslouží 3 hvězdičky.

03.05.2020 3 z 5

Skleněný les Skleněný les Cynthia Swanson

Ze začátku jsem se nemohla začíst, vadily mi neustálé narážky na politiku a rozvláčný styl. Ale nakonec to bylo překvapivě dobré.

16.04.2020 4 z 5

Šalina do stanice touha Šalina do stanice touha Iva Hadj Moussa

Nebylo to úplně špatné, bavily mě brněnské reálie, zavzpomínala jsem na svoje studentská léta a občas se i zasmála. Ale příběh hodně plytký.

12.04.2020 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Nerozumím vysokému hodnocení, pro mě jen ukrutná nuda.

03.04.2020 1 z 5

Ten, koho přece znám Ten, koho přece znám Mike Gayle

Krásný příběh. Sice děj trochu předvídatelný, ale jinak nemám co vytknout, moc hezky napsané povídání o vážných věcech.

27.03.2020 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Za mě zklamání. Chápu, že dispozice k alkoholismu je dědičná. Přesto ve výpovědi postrádám sebereflexi. Všichni se rozhodujeme sami za sebe. Autorka obviňuje okolí, manžel je po celou dobu vykreslován jako hajzl, když se od ní odpoutá, najednou je pro ni nepostradatelný ... pro mě dost manipulativní jednání, jak ho získat zpět. Každopádně autorce moc fandím, aby vydržela.

19.02.2020 2 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Jedna z mála knih, kde byl film natočený podle ní mnohem lepší než předloha.

01.02.2020 2 z 5

Skoro normální rodina Skoro normální rodina Mattias Edvardsson

Původně jsem chtěla dát 4 hvězdičky, ale zabila to motivace matky, která mi přišla naprosto nevěrohodná.

29.01.2020 3 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Doopravdy se mi líbil jen příběh Michalea Stoniše. Z posledního příběhu o zabíjení panenek mám dost špatné pocity, nevím, jestli takhle uvažuje duševně zdravý člověk, upřímně doufám, že paní je v pořádku a nehrozí žádný prů.er. Čtyři hvězdičky kvůli překrásným fotografiím.

20.01.2020 4 z 5

Betasamec Betasamec Milan Dohnal

Celou dobu jsem se smála, možná proto, že důvěrně znám jak prostředí korporátů, tak seznamek ;)

09.01.2020 5 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Kdo z nějakého důvodu vyhledává násilí a příběhy drsných, děsivých, psychopatických vrahů, kteří páchají několikanásobné vraždy, protože jedna vražda by byla nuda, a přitroublých detektivů s osobnostními problémy, kteří to zdlouhavě vyšetřují, tady si nepřijde na své.
Je to jen obyčejný příběh o vztazích s dramatickou zápletkou.

26.12.2019 4 z 5

Šťastní a mrtví Šťastní a mrtví Mark Edwards

Asi bych měla přestat číst detektivky, málem mě to unudilo k smrti.

23.12.2019 2 z 5