Drea Drea komentáře u knih

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Božský Gaiman, božský Riddell, nečekaná pointa, nebojácná hrdinka, zombíci, duchařina....
Já jsem víc než spokojená a myslím, že bratři Grimmové by byli také.

05.11.2016 4 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

Oddychovka, kterou jsem začala číst jen kvůli Benátkám, které se tam nakonec stejně moc neohřály.
Ale nasmála jsem, když hlavní hrdinka plnila svou strategii "jak se zbavit toho pravého" :)

05.11.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tož dobré to bylo. Nijak objevné, přeci jen jsem něco podobného dostala už ve Zmizelé (kde autorka lépe manipuluje s čtenářem) a v Na zabití, ale takhle na deštivou neděli jako dělané, neb je to tak čtivé, že to budete chtít přečíst na jeden zátah.
Na film se podívám, protože božská Emily Blunt a uhrančivý Justin Theroux.

02.10.2016 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Tak já se přiznám. Nejsem velký fanda Kinga. Jakože respekt, ale do kolen z něj nejdu. Ale pak jsem narazila na seriál 11 22 63 s božským Jamesem Francem a příběh Jakeho a Sadie mě tak uchvátil, že jsem si knihu prostě MUSELA pořídit. Protože tohle není jen příběh o muži, který cestuje časem a snaží se změnit chod dějin. TOHLE...JE...MILOSTNÝ...PŘÍBĚH!!!
Kam se na to hrabou všechny ty romance z odstínů šedi, stmívání a já nevím čeho ještě. To Sadie a Jake pro sebe byli stvořeni, aby se milovali navzdory prostoru a času. A i když jsem věděla, jak to dopadne, konec mi stejně znovu zlomil srdce.

"Ale já věřím v lásku, láska je jedinečné příruční kouzlo. Nevím, jestli je zapsaná ve hvězdách, ale opravdu věřím na volání krve, souznění mysli a společný tlukot srdce."

03.08.2016 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Páni! Páni! No páni! Tohle bylo hodně dobrý!!!! Nejdřív jsem se do toho nemohla moc začíst. Přeci jen to trvalo, než jsem si zvykla na tenhle "nový" svět. Ale jakmile se na scéně objevila pětadvacítka, tak už jsem se nemohla odtrhnout (znáte to, když knihu prostě musíte dočíst TEĎ HNED). A kombinace sci-fi, fantasy a dokonce místy až hororu (nervy drásající události v jeskyni) funguje skvěle.
Má to svoje mouchy, ale kvůli charismatickému kapitánu Joelovi a pobočníku Vargasovi nad tím v klidu mávnete rukou.

P.S. Hrozně by tomu slušelo stříbrné plátno!!!!!

03.08.2016 4 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Masakr!!!!

06.07.2016 5 z 5

Dosažení jižní točny: Deník z poslední expedice Dosažení jižní točny: Deník z poslední expedice Robert Falcon Scott

"V touze po něčem oživujícím jsou psi téměř lidští, ale co se týče dalšího lidského rysu - předvídavosti, jsou na tom podstatně hůř. Pes žije pouze pro jediný den, jedinou hodinu, jediný okamžik. Člověk však dokáže žít a strádat i pro budoucnost."

06.03.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Jestli někdy poletím na Mars, tak tuhle knihu si beru s sebou, jako návod na přežití. I když já jsem takovej technickej antitalent, že by mi to stejně asi nepomohlo a vypustila bych duši dřív, než bych nalistovala poděkování.
Hodně jsem se nasmála. Obzvlášť u projektu Elrond (modří vědí). A v určitých chvílích jsem byla napnutá k prasknutí. A vlastně se ani nedivím, že někteří jedinci věřili, že se jedná o skutečnou událost. Markova story totiž působí tak autenticky, že skutečně budete kroutit hlavou nad tím, jak někdo mohl přežít více jak rok na seriálech ze 70. let a disku.

"Když se v horách ztratí turista, lidé zorganizují pátrání. Když se stane železniční neštěstí, lidé stojí ve frontě, aby darovali krev. Když zemětřesení srovná nějaké město se zemí, lidé z celého světa posílají pomoc. Je to tak zásadně lidské, že to spojuje všechny kultury bez výjimky. Jistě, najdou se idioti, kterým je to jedno, ale lidí, kterým na druhých záleží, je daleko víc. A kvůli tomu jsem měl miliardy lidí na své straně..."

25.10.2015 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Nevím, nevím. Nějak jsem se do toho nemohla dostat. Pořád jsem čekala, až mě to konečně vtáhne a ono ne a ne, takže nakonec jsem ji odložila s tím, že se spíš kouknu na film. No, podle těch ohlasů z toho asi ani ten film nebude. Možná jindy.

08.07.2015 3 z 5

Karla Karla Božena Němcová

(SPOILER) Sakra, já si celou dobu myslela, že Karla je lesba a furt mi vrtalo hlavou, že to Boženě v tý době prošlo. Ups! No nic, takže Karla není lesba, "jen" Karel. Možné zklamání? Maličko!

26.10.2014

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Na první lásku se nezapomíná. Ani na tu knižní. Jedno krásné odpoledne jsem se takhle prohrabovala sbírkou tátových knížek a našla tenhle skvost. Vzala jsem ji do ruky, sedla si s ní na zem a začetla se na několik hodin. Hrozně ráda se k ní vracím a čtu ji až s posvátnou úctou, protože je křehká, vtipná, romantická, zkrátka kouzelná.
A film? Nádhera. Originální zpracování, skvělí herci, přenádherná hudba. A vtipu na rozdávání.

26.10.2014 5 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Páni, nevěřila jsem, že se mi to bude líbit. Asi proto, že jsem nejdříve viděla film a neměla jsem už v úmyslu číst knihu, ale přemluvili jste mě.
Narozdíl od filmu, v knize je Holly mnohem pohodovější a sympatičtější. Jsou tu i skvěle vystavěné postavy jejích přátel a rodiny. Takže příjemné překvápko!

26.10.2014 4 z 5

Kam létají vrány Kam létají vrány Ann-Marie MacDonald

Nemám slov!!!!!!!! Vidím se v tobě, Madeleine. Tahle kniha naprosto přesně vystihuje, jak se mění náš vztah k rodičům s tím, jak dospíváme. Dětský obdiv a oddanost k nim vystřídají pochyby. A i když je stále horoucně milujeme, už nelze nevidět jejich i naše chyby a nedostatky. Jakmile překročíme práh dětství, není cesty zpět. Smutné? Sentimentální? Ale pravdivé.

Sen Ockerwee Sen Ockerwee George R. R. Martin

No sakra, tak tohle mě rozdrtilo!!!!!!! Ta atmoška, ty postavy... Už dlouho se mi nestalo, že bych děj knihy viděla ve své hlavě tak zřetelně. Chci tě vidět na plátně, Joshuo!! A hned!!!!

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Můj Malý princ mi rozumí!!!!!!!

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Dámy a pánové, klenot české literatury!!!!!!!!!

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Ach, tahle kniha. Kdo nečetl, nepochopí. A film? Naprostá dokonalost!!!!!! Ach, Keira Knightley, ach, překrásné záběry anglické krajiny, ach, dokonalá hudba, ach, ta režie. Mohla bych to tu vynášet do nebes, celý den. Prostě srdcová záležitost!!!!!

A pokud se nemýlím, pan Darcy je křestním jménem Fitzwilliam :-)

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Sorry, ale u 10. kapitoly jsem to vzdala. Hlavní hrdinka byla vyloženě otravná s tím vzdycháním, jak je hlavní hrdina krásný a bledý a já nevim, co ještě. Upíři nechodí na světlo, protože se třpytí jako diamant? To jako vážně? U tohohle výmyslu musela být autorka snad zhulená. Nebo jsem byla já. Každopádně, ještě uplyne hodně vody, než začnu přemýšlet o tom, jestli to znovu nezkusit.

24.10.2014 2 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky