dr.romca dr.romca komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Četla se dobře, děj pěkně navazoval. Určitě to není moje poslední kniha od tohoto autora.
Jen hlavní hrdinka Erika se mi zdála moc sebevědomá na to, že nastoupila na nové místo, kde nezná své kolegy

02.06.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Moje první setkání s Aristokratkou. Naštěstí jsem viděla film, a tak jsem dokázala zařadit postavy a vědět, co od nich čekat. Super knížka

22.05.2021 5 z 5

Posvátné místo Posvátné místo Barbara Wood

U téhle knihy se mi líbilo propojení časové linie , a jak se nakonec protnou v současnosti.

17.05.2021 4 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Krásné zakončení série. Trošičku slabší rozjezd, ale od poloviny nabírá na rychlosti. Vlastně už Rowan ani Citra nejsou hlavní postavy. Nakonec to všechno do sebe zapadalo.
DOKONALÝ SVĚT neexistuje a myslím, že nikdy ani nebude.

21.04.2021 4 z 5

Všechno jednou pomine Všechno jednou pomine Milena Busquets

Tak tuto knihu nebudu hodnotit hvězdičkami, vůbec nevím kolik bych dala. Chvílemi skvělá, skvělé myšlenky.... chvílemi mi styl připomínal slohovou práci nějakého studenta.
Děj knihy vlastně o ničem, přesto nelituji, že jsem ji četla

05.04.2021

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Překvapilo mě, že to má být série, když první díl vyšel už v roce 2016. Četla jsem druhé vydání. U 1. vydání se mi líbí více obálka - je taková výstižnější. JINAK SKVĚLÁ KNIHA. Skvělý námět, jen doufám, že na náhradní díly mne rozeberou až po smrti.

01.03.2021 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Hodnotím podle žánru -akční sci-fi komedie - je skvělá. dokonce mám ráda i chanu Agu '' mlč maso! ''. Jen mě děsí celkový počet dílů - 12 . I když budou vycházet třeba 2x ročně, je to na 6 let!

15.02.2021 4 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Až po pár stránkách jsem zjistila, že je toto ''druhý díl''. Vůbec to nevadilo. Je skvělá, líbil se mi styl psaní, pěkně vykreslené postavy. Ke konci knihy jsem tušila, kdo je jedním z vrahů.

07.02.2021 5 z 5

Povolené ztráty Povolené ztráty Nora Roberts

Skvělý začátek, pomalejší tempo uprostřed ( až na tu spoustu mrtvol ). konec opět napínavý, ale takový honem, honem ukončený.

02.02.2021 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Zvláštní a přesto skvělý příběh...

19.11.2020 5 z 5

Podivné hry Podivné hry Nora Roberts

Dva příběhy, druhý byl lepší. Knihu hodnotím jako průměrnou.

04.11.2020 3 z 5

Manžel, který štěká, taky kouše Manžel, který štěká, taky kouše Alena Jakoubková

Příjemné čtení o horních 10 000 v Čechách. Moje první kniha od této spisovatelky.

25.09.2020 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Zjistila jsem, že mám hodné děti.... :)

17.08.2020 5 z 5

Skvělý humoristický román a skvělý je i film....Major Terazky je frajer.

09.08.2020

Slitování Slitování Julie Garwood

Krimi zápletka byla skvělá. Jen nechápu, proč se to jmenuje Slitování.

08.07.2020 3 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nestárnoucí klasika, která bude vydávána i za 200 let.

06.07.2020 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Skvělá, seriál jsem viděla a musím říct, že dokonale vystihl atmosféru knihy. Nejlepší je teta Kateřina. Nikde jsem v knize nenarazila na jméno vypravěče.

02.07.2020 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Tak tohle mne bavilo...

17.06.2020 5 z 5

Ďáblova kolonie Ďáblova kolonie James Rollins (p)

Další kniha o Sigma force. Tentokrát více z pohledu Paintera. Líbilo se mi , že jsem se dozvěděla více o indiánské historii

14.06.2020 4 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Moje první setkání s tímto spisovatelem. Taková příjemná detektivka....

24.05.2020 4 z 5