Dousabel Dousabel komentáře u knih

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Třetí díl už byl průšvih. Myslím, že se s ním natrápila i sama autorka, neucelené, nedotažené, nesmyslné. Žádná návaznost na předchozí díly a z Dana vytvořila skoro akčního hrdinu. Škoda, celá trilogie měla dobrý námět, ale zpracování bylo hrozně kostrbaté.

12.11.2017 2 z 5

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Druhý díl je slabší. Čte se to velmi dobře, ale je tam spousta věcí nevysvětlených a bohužel vysvělit ani nejdou. Spolek Šarlatových byl dobrý nápad, ale dalo se z toho vytěžit mnohem více. I fotky mě docela zklamaly, vůbec mi do děje nezapadaly.

12.11.2017 3 z 5

Zlatá truhlice českých pohádek Zlatá truhlice českých pohádek neznámý - neuveden

Tyto pohádky čítávám neteři před usnutím. Jsou nesmrtelné a krásné. Bohužel, k mému nenadšení si vždy vybírá Otesánka a O Smolíčkovi, které zrovna úplně nemusím a mé neojblíbenější Tři přadleny nikdy nechce! :D

12.11.2017 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

První díl mi nepřišel vůbec špatný. Hezky se to četlo a přece jen to mělo s přimhouřenýma očima docela strašidelnou atmosféru. Škoda jen, kdyby to bylo trochu propracovanější a lépe vysvětlené. Jedna hvězda navíc za fotografie, dodávají tomu tu správnou atmosféru.

12.11.2017 4 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Jsem nadšená. Jako vždy. O tom, že by L. Penny zakomponovala do příběhu i tu naši malinkou republičku se mi ani nesnilo :) Zatím mi to přišlo jako nejzamotanější, nejzapeklitější a hlavně nejvíc nedořešený případ:D Zůstává spoustu otazníků a jsem přesvědčená, že nakonec bude (doufám!) přeci jen vše jinak. Knize dodal vynikající atmosféru i ten hrůzyplný příběh o chlapci a Králi hor, spolu s vyřezávanými soškami, už jsem začala čekat apokalypsu :) A Róza se svými outfity opravdu pobavila! ♥

02.11.2017 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Tak nejdřív mě šokoval formát knihy, když jsem ho vybalila z balíku :D Potom hned na prvních stránkách ta slečna rukodělnice :) Ale musím uznat, že po velkém zamyšlení po přečtení této mikroknížečky je ta povídka opravdu psycho. Nemám ráda nevyjasněné konce, ale tady to tak mělo být. Rozhodla se správně? A kdo tady byl ten psychopat?

02.11.2017 4 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Kate Morton jede stále podle stejného schématu. Sto let staré tajemství, stejně tak staří i hlavní aktéři :o). K tomu jedna sympatická mladá hrdinka, která všemu přijde na kloub a ještě si stíhá vyřešit všechny své osobní problémy. Baví mě prolínání současnosti s flashbacky do minulosti a na konci, jako vždy, běhání mrazu po zádech a vhrknutí slz do očí z toho přehnaně šťastného konce. A já jí to pořád žeru :)

02.11.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Tak Keplerovci zase přitvrdili! Joona konečně zpět, i když je na něm vidět, že je přece jen poznamenaný a už to není ten Joona s Disou. Tak snad ta Valerie... :)
Každopádně zápletka luxusní, autoři jsou teda čím dál víc krutí a drsní. Na kvalitě knížky podle mě vůbec neklesají, ale já mám pro Joonu velkou slabost :) Takže s netrpělivostí vyhlížím pokračování!

21.10.2017 5 z 5

Až úplně dolů Až úplně dolů Jennifer Weiner

Nejdřív mi tedy Allison lezla strašně na nervy, říkala jsem si, co ty máš za problém, jedno dítě, milující manžel... Někdo má děti 3 a je sám. Ale postupem času ji člověk pochopí. A co musím vyzdvihnout, je opravdu dokonale popsané myšlení a chování závislého člověka. To bylo opravdu brilantní!

21.10.2017 4 z 5

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Výborný triller, strašně ráda jsem se vracela k ponurému parku a všech jeho podivných zaměstnanců. Supr zápletka, vraha(y) jsem neuhodla a spousta tajemství z minulosti. Řezník byl o malinký chloupek ale lepší :)

21.10.2017 4 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Tak s touto knihou jsem měla trochu problém. Hlavně v tom, že občas mě bavila a občas nebavila a ta druhá možnost dosti převládala. Zápletka mi přišla moc neuvěřitelná a kostrbatá a poezie, za to autorka nemůže, té já nerozumím, takže mě tam spíše lezla na nervy.

21.10.2017 3 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Velice příjemná oddechovka! Kniha je napsaná realisticky, opravdově, žádná velká klišé. Yael jsem moc fandila, i když přehnaní kariéristé mi lezou na nervy a tu bandu jejích přátel by chtěl snad každý :) Krásně popsáno huntování vlastního těla kvůli práci, asi dám přečíst své nadřízené :D

01.10.2017 4 z 5

Druhý život Druhý život S. J. Watson

Pro mě zklamání! Do necelé půlky se kniha tváří celkem nadějně, ale poté, co se Julia totálně potrká a pan Watson, nevím proč, se snažil ji co nejvíc všem čtenářům znesympatět, už to stálo za houby :D Dočetla jsem, protože knihy neodkládám, ale kdo je onen vrah, už mi bylo celkem fuk.

01.10.2017 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Přesně jak psala autorky, je pozoruhodné, že o této události mnoho lidí neslyšelo a já jsem k nim bohužel patřila. Není potřeba to nějak více rozebírat, vše bylo napsáno v komentářích níže, jen je škoda, že se toto dílo nedočkalo zfilmování, místo toho slavného Titanicu.

22.09.2017 4 z 5

Ostrov strachu Ostrov strachu Robert Lawrence Stine

Takové krásné retro! :) Stopy hrůzy jsem kdysi před 20 lety přímo s hrůzou hltala a pak se sama bála jít v noci na WC :o) Naštěstí to na mě už tolik nepůsobí, ale musím uznat, že první půlka knihy vůbec nebyla špatná. Pokud to člověk nehaní hned, lehké mrazení tam občas je, škoda jen té druhé půlky, radši to mělo být celé duchařské :) Ale určitě si ráda ještě něco přečtu.

22.09.2017 3 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Druhý díl mě trochu zklamal. Adélie tady neměla moc prostoru ke svému lékařskému umění, ale i detektivní zápletka mi přišla hodně upozadněna. Navíc mi celou dobrou půlku knihy chyběl biskup :) Přečíst se to dalo, ale mohlo to být kratší.

22.09.2017 3 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Nejsem úplný nadšenec historických románů, ale musím uznat, že Adélii jsem si zamilovala hned od jejího prvního lékařského zákroku - cévkování :D Gylta s Ulfem ji hned následovali. Detektivní zápletka, k tomu trocha romantiky, Adéliin smysl pro humor a je z toho parádní kniha :)

22.09.2017 4 z 5

Pouto Pouto Mark Watson

No, na Jedenáct to teda nemá, docela mě to zklamalo. Kniha se čte dobře, děj hezky plyne, Dominica jsem si oblíbila prakticky hned, ale jakmile došlo na tu osudnou noc, od té doby jsem to nějak nemohla strávit. Nejsem žádná konzerva, ale otázka incestu je pro mě naprosto nepředstavitelná a mám z toho husí kůži. Nicméně, bravurně popsané chování, pocity, popírání a vypořádávání se hlavního hrdiny sám se sebou.

25.07.2017 3 z 5

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Starý dobrý Coben. Četla jsem tuto knihu už před několika lety, tak jsem si ji u příležitosti nového vydání přečetla znovu. Je pravda, že oproti novějším titulům mi děj místy přišel trochu rozvláčnější, je tam pár mrtvých míst a kniha se dá v pohodě odložit, což u těch novějších dílek prakticky nejde. Ale i tak, skvělý thriller, jak jinak u pana Cobena :)

25.07.2017 4 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Ani čtvrté detektivní pátrání vrchního inspektora Gamache mě rozhodně nezklamalo. Právě naopak, každý díl je lepší a lepší, stále pronikáme hlouběji do charakteru hlavních postav a poznáváme jejich životní příběhy. Zápletka jako vždy velice originální, závěrečné rozuzlení překvapivé a stejně jako u minulého dílu jsem byla přesvědčená, že v tom bude hrát roli nadpřirozeno, jinak to není možné :) Jen ta potrkaná familie Morrowových nebo Finneyových mi lezla děsně na nervy, naštěstí to kompenzovaly občasné návštěvy starých dobrých přátel ze Three Pines :) Já jen doufám, že jako inspektor Gamache, tak samotná autorka se dožijí minimálně 150 let :)

14.07.2017 5 z 5