dooky dooky komentáře u knih

Jsem tu pro tebe Jsem tu pro tebe Lenka Křížová

Knihy od autorky mám ráda. Čtou se lehce, i když na pozadí bývá nějaký temnější problém. Nemůžu říct, že by mě tento příběh vystřelil do nebe, ale jako zpříjemnění jednoho večera mohu jen doporučit. Budu se moc těšit na další příběhy.

18.09.2023 4 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Čekala jsem jednoduchou letní romantiku. V knize ale naleznete příběh k zamyšlení, který se dotýká i smutných a velmi vážných témat. To většinou beru jako plus v příběhu. Tady mi to ale nějak nefungovalo a při čtení jsem se celkem často nudila. Je to vlastně má letošní nejdéle čtená kniha. Nějak nevím co si o knize myslet.

05.09.2023 3 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Dobrá romantická kniha, u mě tak nějak lehoučce nad průměr. Nic co mi utkví v hlavě a budu se k příběhu vracet, ale čtení jsem si užila a to je hlavní. Bohužel byla místa, kde jsem se lehce nudila a přišlo mi to až příliš moc na sílu vykonstruované.

09.08.2023 4 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

Skvělá kniha. Včera odpoledne jsem si jí dovezla domů a během pár hodin přečteno. Téma age gap a zakázané lásky to je něco pro mě. Viděla bych to tak na 4,5 hvědičky, ale vzhledem k mému oblíbenému tématu, zaokrouhluji nahoru. K vytknutí mám jen přílišnou přeslazenost a urychlenost vztahu. Nechala bych je klidně déle jiskřit a počkala bych s prvním sexem. Mám radši o dost pomalejší rozjezd vztahů.

07.08.2023 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Čekala jsem, že mě po recenzích odfoukne bublina nadšení někam daleko, ale nestalo se. Bohužel. Tím nechci knížku nějak příliš kritizovat, ale byla místa a chování hlavních hrdinů, která mi úplně nesedla. Catalina byla někdy až příliš urputná, občas se chovala až moc dětinsky tam, kde zas až takový problém nebyl. Stejně tak jako s celou zápletkou s Danielem. To bylo také zbytečně nafouknuté. Jinak ale pěkné letní slow burn, a to já můžu.

03.08.2023 4 z 5

Okouzlení Okouzlení Helen Hardt

Další nálož erotiky a tajemství ohledně brutálního zločinu z minulosti. Tato série mě baví, ale prozatím mě první díly o Talonovi bavily více. Uvidíme, co bude následovat a jak se to celé ještě zamotá.

26.07.2023 4 z 5

Učitele nesmíš milovat Učitele nesmíš milovat Brigitte Blobel

Knížku jsem četla kdysi dávno jako školou povinná holka. Tenkrát mě oslovilo to zakázané téma a když jsem na ní nyní po nějakých necelých 20 letech znovu narazila, musela jsem si nostalgicky zavzpomínat. Je to malá knížečka na dvě hodinky, ale i po těch letech to mělo pro mě své kouzlo.

24.07.2023 3 z 5

Nitky osudu Nitky osudu Arnette Lamb

I když mám raději delší a pomalejší děj, tady se mi to až příliš táhlo. Nápad dobrý, ale autorka mě nedokázala zaujmout natolik, abych se při tom chvílemi nenudila. Byly ale pasáže, které to trochu vyrovnaly, takže hodnotím průměrně.

21.07.2023 3 z 5

Poskvrněná svatozář Poskvrněná svatozář Julie Johnson

Královská pohádka na jedno odpoledne. Četlo se to samo, vlastně ani nevím jak a najednou byl konec.

18.07.2023 3 z 5

Seznam snů a neřestí Seznam snů a neřestí Alison Bliss

Podobně jako u prvního dílu - oddychovka na pár hodin, která pobaví a svižně se čte. Tento díl se mi vlastně asi líbil o něco více než první.

04.07.2023 4 z 5

Na velikosti záleží Na velikosti záleží Alison Bliss

Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Je to totiž takový ten klasický příběh, který mě bavilo číst, ale bohužel si na něj za pár dní už nevzpomenu. Je jako tisíc dalších, které vyplní odpoledne, nicméně bez nějakého přesahu. Za občasný humor a čtivost dávám nakonec tu jednu hvězdu navíc.

03.07.2023 4 z 5

Věž Věž Skye Warren

První díl mě hodně bavil. Druhý díl mě lehce zklamal a v tomto duchu se vlastně vezl i třetí díl. Přečtené jsem to měla za pár hodin, ale vlastně mám pocit, že se tam nic extra nedělo. Pár věcí se vysvětlilo, něco do sebe zapadlo, ale jinak nic zvláštního.

30.06.2023 3 z 5

Příběh lásky Příběh lásky Dana Schwartz

Poslední dobou jsem si tyhle YA romány celkem oblíbila. Občas jimi prokládám mou oblíbenou eroťárnu. Tuto bych přirovnala asi k Po stopách Jacka Rozparovače. Nemůžu říct, že by mě to vystřelilo z kecek, ale mělo to své kouzlo. Škoda, že jsem si během čtení nějak nebyla schopná ani jednoho z hlavních hrdinů oblíbit a tak mi příběh jen tak plynul přem očima a bez nějakých emocí byl najednou konec.

27.06.2023 3 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Popravdě moc nadšená nejsem. Až příliš rychlé, bez pořádného děje, přeslazené...ale jako opravdu kratičká jednohubka pro chvilkové vypnutí - proč ne...

15.06.2023 3 z 5

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Za mě jsem četla od autorek již daleko lepší knihy. Nebylo to nejhorší, ale pro mě jen další v řadě knih, které budou zapomenuty a nebudu se vracet.

08.06.2023 3 z 5

Letní příběh Letní příběh Jen DeLuca

Super letní oddechové čtení. Moc se mi to líbilo. Nalákala mě už anotace a dostalo se mi pohodové romantiky, jako stvořené pro tohle období. Doporučuji.

31.05.2023 4 z 5

Začátek sezóny Začátek sezóny Linda S. Howington

Knihy od autorky mám moc ráda. Je tam od všeho něco a baví mě. Tato nezklamala. Přiznávám, že pár pasáží se mi to trochu vleklo, ale Jack to vynahradil :-) Nákup prezervativů byl top. Možná škoda, že nedošlo k nějakému většímu napětí, celé to vlastně skončilo až nepřirozeně hladce a předvídatelně. Ale i tak, pro čtenáře, který má tento typ příběhů rád, doporučuji.

24.05.2023 4 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Od knihy jsem čekala hodně. Těšila jsem se na tolik vychvalovaný román, navíc z pera české autorky...Zarazila jsem se však hned na začátku a to nepřirozeně rychlým spádem, bez jiskření a chemie mezi hlavními hrdiny. Já ty knihy, kde se na to vlítne hned během prvních pár kapitol prostě nemusím. Potom následovaly někdy dosti hloupé dialogy, chování Míši ke konci občas bylo, jako kdyby jí bylo patnáct let. Jako dobrý nápad beru linku s psychicky nemocnou bývalou přítelkyní, ale celé to na mě bohužel působilo napřirozeně a nedokázalo mě to vtáhnout a držet dvojici palce. Na druhou stranu nemohu tvrdit, že by kniha byla nějaký průšvih. Autorce moc držím palce, určitě o ní ještě uslyšíme a já budu doufat, že v tomto žánru bude pokračovat.

17.05.2023 3 z 5

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Dobrý příběh, který čtenáře od začátku udržuje v nejistotě. Kdo je vrah jsem nepoznala. Hlavně zpočátku mi dělalo trochu problém zorientovat se v mnoha postavách a jejich životech a čtení mi nepřišlo až tak záživné. Druhá polovina to ale vykompenzovala a byla jsem napnutá, jak to celé vlastně skončí.

15.05.2023 4 z 5

Příliv Příliv Lucie Schánělová

Nebylo to vyloženě zlé, ale na více jak tři hvězdy u mě určitě ne. Až neuvěřitelně uspěchaný začátek, zdlouhavý prostředek a na konci bez nějakého většího dramatu/zvratu/vysvětlení Danielovy povahy vyšuměl závěr. Navíc tam byl popisován jako vrah jehňátek a ve finále měl pouze zálibu v drsném sexu, který byl sice na hraně, nicméně nikoho neznásilňoval, do postele s ním ty ženy dle všeho lezly samy a ještě rády. Na druhou stranu, pokud to byla autorčina prvotina, tak není vůbec zač se stydět. Již jsem četla daleko a daleko horší a od známých světových jmen.

03.05.2023 3 z 5