Donika Donika komentáře u knih

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Nevím, co k tomu říct. Nechci dělat spoilery. Prostě se mi to líbilo no...

01.11.2014 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Trvalo mi to přečíst dva dny. Obvykle nebývám tak rychlý čtenář. Bylo to napínavé a pořád mě to nutilo číst dál, abych se konečně dozvěděla, jak to dopadne.
Po Hypnotizérovi jsem si říkala, že to není nic moc a že severská krimi není nic pro mě. Potom jsem četla Svědkyni ohně a řekla jsem si, že to vlastně vůbec nebylo špatné. Po Paganiniho smlouvě si říkám, že to bylo super a že se na ten žánr asi zaměřím trochu víc.

(Joona Linna mi trochu připomíná Chucka Norrise... Ale nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo.)

31.10.2014 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

No... O 100% lepší, než Hypnotizér.

28.10.2014 4 z 5

Mlčení noci 2 Mlčení noci 2 Robert Lawrence Stine

Ten první díl se mi teda líbil mnohem víc.

06.10.2014 1 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Jsem úchyl (už) na knihy, které mají 600 a více stran, ale tyhle Kingovy knížečky mají půvab a jsou moc fajn, když se člověk chce uvolnit a odreagovat.

Zrovna děsivé to tedy nebylo, ale takové to 'kingovské' napětí jsem pociťovala.

04.10.2014 4 z 5

Můj vysvlečenej deník Můj vysvlečenej deník Johana Rubínová

Zajímavý příběh. Nepochybně by na mě kniha udělala mnohem větší dojem, kdybych si ji přečetla jako patnáctiletá a ne když už je mi 22.
Co se týče pochybností o autentičnosti deníčku a existenci Johany, myslím si, že na tom zas až tak nezáleží.

04.10.2014 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Můj názor na tuto knihu by se dal říct jako: Tak to je kruťárna...
Říkala jsem si, že krimi thrillery asi nebudou nic pro mě (tento byl první) a odložila jsem to. No stejně jsem to nevydržela a druhý den jsem pokračovala. Asi si nedám pokoj a přečtu si i ty další.

27.07.2014 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Ten počet stran mě původně trochu děsil, ale brzy se ukázalo, že obavy byly zbytečné. Kniha je čtivá a bavila mě od začátku, až do poslední strany.
Co se týče kingovek, tak až dosud byl u mě absolutním favoritem Řbitov zviřátek, ale po přečtení této knihy je jeho pozice vcelku ohrožena. Dost se mi to líbilo a pravděpodobně se k ní v budoucnu vrátím.

25.07.2014 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Nedávno jsem dostala chuť podívat se na film Gejša. Když jsem se dívala, tak jsem si vzpomněla, že vlastně existuje knižní předloha. Jsem ráda, že jsem se rozhodla si ji přečíst. Moc se mi líbila.

12.06.2014 4 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Pro mě byl konec knihy překvapením. Nečekala jsem to.

11.04.2014 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Na to, kolik doporučení jsem slyšela, jsem čekala od této knihy mnohem více. Dost mě to nudilo.

02.04.2014 2 z 5

Birlibán Birlibán Eduard Petiška

Ach Birlibán. Vzpomínka na dětství. :)

27.12.2013 5 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

I Smrť potřebuje dovolenou... :-)

07.10.2013 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Těším se na další příhody s Bábi Zlopočasnou :)

29.09.2013 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Chtěla jsem si tohle dlouho přečíst. Docela mi běhal mráz po zádech.

22.09.2013 5 z 5

Nadělat prachy Nadělat prachy Terry Pratchett

Po přečtení knihy Zaslaná pošta jsem od této čekala víc, než v ní bylo...

17.09.2013 3 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

V prvních 2/3 knihy jsem si říkala: Konečně po dlouhé době kniha, ke které máte chuť se vrátit, když jí odložíte. Pak najednou to bylo děsně nudné a zhruba posledních 100 stran se to zase spravilo.
Při větě: 'Tak chudák Hugh konečně zešílel.' jsem se musela začít nahlas smát, když jsem si tu scénu představila.
Jo a po přečtení knihy jsem si musela znovu přečíst ten prolog Vy už jste tu byl, protože jsem si z něho nic nezapamatovala, jak jsem ty postavy neznala.

09.09.2013 4 z 5

Mikulášovy prázdniny Mikulášovy prázdniny René Goscinny

Mám ráda Mikuláše. Líbí se mi na něm to vyprávění ve stylu: To já ne, to samo.

09.09.2013 5 z 5

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Viděla jsem film Zaslaná pošta a rozhodla jsem se, že si to musím přečíst. Myslím, že Vlahoš bude moje oblíbená postava. Líbilo se.

Filmové zpracování hodnotím též velmi zdařile, ale kniha je kniha...

30.08.2013 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Dobré, jenom se mi zdá, že je to přesycené akcí. Možná by pár stránek nudy neuškodilo. Člověk to ani nestihne zpracovat a už se zase něco děje.
Ale že by mě ty první dva díly od Zeměplochy odradily to nemůžu říct. I když teda mám už 4 další Zeměplochy doma a dvě z knihovny... Nebýt toho, tak možná... kdo ví...

20.08.2013 4 z 5