Donika Donika komentáře u knih

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Před časem jsem na internetu narazila na příspěvek, kde někdo kdysi četl nějakou knihu o člověku který měl nízké IQ a snažili se mu ho zvýšit. A že mu udělali nějaký zákrok, po kterém se mu zvýšilo. A ptal se, jestli si někdo nevzpomene, jak se to jmenuje.
Když jsem se pak dozvěděla, že se to jmenuje Růže pro Algernon, tak jsem na internetu našla tu povídku, po jejímž přečtení jsem si říkala, že bych si měla přečíst tu knihu, protože mě velmi zaujala.
Hodně se mi líbila. Nemůžu říct, že bych u ní plakala, protože už jsem věděla o čem to bude, ale když Charlieho vyhodili z pekárny, když vzpomínal, jak mu jeho máma ubližovala a jak mu Meyer Klaus ubližoval, když se pak vrátil do pekárny, tak mi do pláče bylo.
Samozřejmě mi vadily ty hrubice v textu na začátku knihy, ale to k příběhu patří a nedovedu si to bez toho představit. A třikrát sláva překladateli, protože přeložit něco takového, aby se zachoval ten význam, to je umění.
Na pět hvězdiček to není, není to něco co bych si chtěla ještě někdy číst znovu, ale nelituji toho, že jsem tomu věnovala čas. Je to velice zajímavý a nadčasový příběh.

Takše moc pjekná kňíška.

04.08.2013 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Tohle je moje první Zeměplocha. Docela mě mrzí, že jsem se o těchto knihách dozvěděla až teď. Moc se mi to líbí a chystám se přečíst si je všechny.
Mrakoplaš a Dvoukvítek jsou zvláštní týpci. :)

02.08.2013 4 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Mám velkou slabost pro malého Mikuláše. Dřív jsem měla doma jednu jeho knihu. Leč bohužel, mě nenapadlo nic lepšího, než tu knihu někomu vypůjčit.

Tak jsem si přes tento web pořídila nové knihy o Mikulášovi a když se mi chce číst něco lehčího, tak znovu zkoumám jeho příběhy. Musím říct, že mi to snad přijde ještě legačnější, než když jsem byla dítě.

31.07.2013 5 z 5

Proměny a příběhy Hořovic Proměny a příběhy Hořovic Zdeněk Samec

Mě se ta kniha líbí. Je moc pěkně napsaná a zpracovaná, ale těžko říct, zda v ní najde zálibu i ten, kdo nemá vztah k našemu městu...

30.07.2013 5 z 5

Posedlá Posedlá Lynn Beach (p)

Není to vyloženě špatný díl, ale v sérii jsou i lepší. Možná je to teda i tématem. Všeobecně mám raději ty díly s kriminální zápletkou, než duchařské historky.

28.07.2013 3 z 5

Nůž Nůž Robert Lawrence Stine

Fear Street je ta nejlepší série ve Stopách hrůzy. :)

28.07.2013 4 z 5

Dobrman Dobrman Lou Ann Cloidt

Velice dobré, ale i po přečtení knihy, je ještě nutné si některé znalosti doplnit, pokud chcete dobrmana (nebo psa jakéhokoli, řekla bych, že tituly z téhle edice na tom budou co do obsáhlosti podobně i u jiných plemen) pořídit poprvé. Samotná kniha odkazuje na další literaturu.

28.07.2013 4 z 5

Nebuď čuně Etiketa pro každého Nebuď čuně Etiketa pro každého Jasminka Petrović

Paní Prostíková: Honzo, chtěla bych tě seznámit s mým manželem.
Petr: Já jsem sice Petr, ale velmi rád se s ním seznámím.
Paní Prostíková: Dobře Honzo.

Miluju tuhle knihu.

25.07.2013 5 z 5

Nejdelší velrybí píseň Nejdelší velrybí píseň Jacqueline Wilson

Tahle se mi moc líbila. Určitě mezi knihami od J.W. patří k těm lepším.

18.07.2013 5 z 5