Mikulášovy prázdniny

Mikulášovy prázdniny https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82895/mikulasovy-prazdniny-82895.jpg 5 54 10

Mikuláš je malý nezbedný klučík s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět. Už v 60. letech se stal ve Francii jedním ze symbolů dětské literatury a od té doby bavil čtenáře po celém světě. Jeho příběhy dostanou každého svým promyšleným a nevinným humorem, lehkostí stylu, a výjimečným literárním talentem autora – Réné Goscinyho. Příhody Mikuláše a jeho legračních kamarádů tlustého Vendelína, vychloubavého Augustína, silného Albína, šprta Celestýna, Kryšpína,Viktorína či Fridolína jsou vlastně celkem obyčejné postřehy všedních dnů, nebýt Goscinyho geniálního stylu, talentu zachytit dětský způsob uvažování a dodat příběhům výborné a nečekané pointy či legrační kontrasty. Vynikající pointy dodávají někdy úsměvně filozofický podtón a skutečně nemusíte být dětmi, byste se zasmáli inteligentnímu a nadčasovému vtipu, který, mnohem víc než v ději, spočívá v jazyce a slovních hříčkách.... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Les vacances de petit Nicolas

mataaskorice
09.06.2022 4 z 5

Mikulášovy příběhy máme doma rádi, děti jeho úlety milují. Do této knížky jsou ale z významné většiny zahrnuty příběhy z předchozích knih. Nová vyprávění nám knížka přinesla asi čtyři.

Veveruška898
20.09.2021 2 z 5

Mě osobně knížka moc nezaujala, ale humor tam je, pobavila jsem se, to se musí uznat

Barabora
23.04.2021 4 z 5

super vtipná kniha, malé písmenka mi ale trochu vadily, proto 4*

arnikasam
24.09.2019 5 z 5

Úžasná knížka mého dětství, velmi čtivě napsaná, krásně ilustrovaná. Jemný milý humor.

Edeltruda
17.03.2019 3 z 5

Čtením jsem dohnala jeden z restů mého dětství. :-) Bohužel mě kniha neoslovila tolik, jak jsem očekávala. Některé příběhy byly milé, dobře vypointované, ve většině mi ale hlavní hrdinové přišli na svůj věk už příliš naivní.

Shardlake
23.04.2018 5 z 5

Knihy s Mikulášem jsou odreagovačka u které se vždy ráda zasměju.

Sweet-jahudka
08.07.2017 5 z 5

Super + vtipná ilustrace.

Donika
09.09.2013 5 z 5

Mám ráda Mikuláše. Líbí se mi na něm to vyprávění ve stylu: To já ne, to samo.

HTO
23.06.2012 5 z 5

Druhá kniha o Mikulášovi v ničem nezaostává za první. Repetitivnosti se autor vyhýbá jednoduše, protože je to stylista od Pánaboha. Dlouhá, neskutečně zábavná souvětí, typické narážky na svět dospělých, geniální vtipy. Část knihy je o prázdninových partách okolo Mikuláše, jejíž členové mají jména končící pro změnu na -ác a -ert: třikrát sláva češtině! Pokud Mikuláše pozvete do svého života, už tam zůstane a bude vás už napořád zalévat svým láskyplným kouzlem.

„Zdravím vás, buď fit! Jmenuju se Hektor Cumel, a vy?"
„My ne."

Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Dobrá kniha od babičky kupované pro mě nebo ségru v dětství,a četli jsme to rádi pořád dokola:o)