Mikulášovy prázdniny

Mikuláš je malý nezbedný klučík s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět. Už v 60. letech se stal ve Francii jedním ze symbolů dětské literatury a od té doby bavil čtenáře po celém světě. Jeho příběhy dostanou každého svým promyšleným a nevinným humorem, lehkostí stylu, a výjimečným literárním talentem autora – Réné Goscinyho. Příhody Mikuláše a jeho legračních kamarádů tlustého Vendelína, vychloubavého Augustína, silného Albína, šprta Celestýna, Kryšpína,Viktorína či Fridolína jsou vlastně celkem obyčejné postřehy všedních dnů, nebýt Goscinyho geniálního stylu, talentu zachytit dětský způsob uvažování a dodat příběhům výborné a nečekané pointy či legrační kontrasty. Vynikající pointy dodávají někdy úsměvně filozofický podtón a skutečně nemusíte být dětmi, byste se zasmáli inteligentnímu a nadčasovému vtipu, který, mnohem víc než v ději, spočívá v jazyce a slovních hříčkách....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82895/mikulasovy-prazdniny-82895.jpg 4.727

Les vacances de petit Nicolas

Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Mikulášovy prázdniny

Edeltruda

Čtením jsem dohnala jeden z restů mého dětství. :-) Bohužel mě kniha neoslovila tolik, jak jsem očekávala. Některé příběhy byly milé, dobře vypointované, ve většině mi ale hlavní hrdinové přišli na svůj věk už příliš naivní.

Shardlake
23.04.2018

Knihy s Mikulášem jsou odreagovačka u které se vždy ráda zasměju.

Sweet-jahudka
08.07.2017

Super + vtipná ilustrace.

Donika
09.09.2013

Mám ráda Mikuláše. Líbí se mi na něm to vyprávění ve stylu: To já ne, to samo.

HTO
23.06.2012

Druhá kniha o Mikulášovi v ničem nezaostává za první. Repetitivnosti se autor vyhýbá jednoduše, protože je to stylista od Pánaboha. Dlouhá, neskutečně zábavná souvětí, typické narážky na svět dospělých, geniální vtipy. Část knihy je o prázdninových partách okolo Mikuláše, jejíž členové mají jména končící pro změnu na -ác a -ert: třikrát sláva češtině! Pokud Mikuláše pozvete do svého života, už tam zůstane a bude vás už napořád zalévat svým láskyplným kouzlem.

„Zdravím vás, buď fit! Jmenuju se Hektor Cumel, a vy?"
„My ne."

Mikiem
09.02.2012

Dobrá kniha od babičky kupované pro mě nebo ségru v dětství,a četli jsme to rádi pořád dokola:o)