Domka901 Domka901 komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nemám slov... Dvořáková opět dokázala až neuvěřitelně brutálně popsat situaci. Při čtení mi bylo těžko, ale nedokázala jsem se odtrhnout.

22.03.2020 5 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Josefína opět nezklamala! Skvělý příběh, dialogy... Už se nemůžu dočkat dalšího dílu! :)

10.03.2020 5 z 5

Za domácím štěstím Za domácím štěstím Iva Hüttnerová

Ta knížka je prostě balzám na duši! Krásně se čte i prohlíží a našla jsem v ní pár dobrých rad, které fungují i dnes. :)

10.03.2020 5 z 5

Koukej, bude to oukej Koukej, bude to oukej Michaela Dočkalová

Smutné, ale čtivé povídky

08.02.2020 3 z 5

Vox Vox Christina Dalcher

Příběh jsem hltala, ač mi z něho bylo chvílemi špatně. Silné, strašlivé a perfektní! Jen konec se mi zdál moc zrychlený a růžový...

07.02.2020 3 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Knížka přečtená za noc! Silný příběh na pár stránkách. Paráda!

22.01.2020 5 z 5

Ruzká klazika Ruzká klazika Daniel Majling

Opravdu vtipně napsané! Klobouk dolů před autorem :)

19.01.2020 4 z 5

Každý bulí nad cibulí Každý bulí nad cibulí Ester Stará

Skvělé! Doporučila bych čtenářům od 7 let, nebo k předčítání předškolákům. :)

05.01.2020 5 z 5

Ve skříni Ve skříni Tereza Semotamová

Románů s ústředním motivem o hledání sama sebe a single ženách (i mužích) 30+ je opravdu hodně a moc se v ničem neliší. Ve skříni vyniká aspoň tím, že je postaven do absurdního prostředí skříně. Takový lepší průměr, nic víc.

04.01.2020 2 z 5

Prezidentův kocour Prezidentův kocour Guram Odišarija

Čtivé, zajímavé, i zábavné. :) Ale jinak takový průměr - ani nenadchlo, ani neurazilo.

23.12.2019 3 z 5

Grófka Grófka Lenka Horňáková-Civade

Styl knížky je stejný jako u knížky: Marie a Magdalény. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, knížka mě zaujala, ale ne příliš bavila. Hezké pasáže díky reáliím z Paříže. Prostě takový průměr. :)

19.12.2019 3 z 5

Továrna na vafle Továrna na vafle Roman Helinski

I přes různorodé komentáře a názory mě knížka zaujala a bavila. Samozřejmě, že se nedá rovnat s Orwelovou Farmou zvířat. Přeneseně a odstupem tu ale lehkou podobnost můžeme vidět. Na rozdíl od negativních komentářů na vzhled obálky musím říct, že mně se líbila a viděla jsem v ní i jistou symboliku. Pokud vás láká neobvyklý příběh s přesahem, je pro vás Továrna správná volba.

15.12.2019 4 z 5

Nejlepší léta slečny Jean Brodieové Nejlepší léta slečny Jean Brodieové Muriel Spark

příjemné počtení, ale nijak extra mě to nebavilo :)

09.12.2019 3 z 5

Borovicové ostrovy Borovicové ostrovy Marion Poschmann

Pro mě byla knížka příjemným zpestřením - lehce intelektuální kousavý humor a japonská kultura kolem. Proč ne? :)

04.12.2019 3 z 5

Mona Mona Bianca Bellová

Budu navazovat na předešlé komentáře, ale s Jezerem se to srovnat nedalo... Jezero mě pohltilo, Mona to nedokázala...

19.11.2019 3 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Skvělé! Chvílemi dojemné, chvílemi jsem se upřímně zasmála.

08.11.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Mornštajnová opět nezklamala! Skvělá knížka a příběh, ve kterém si myslíme, jak co je a poté zjistíme, že je všechno jinak, než se zdá.. :)

02.11.2019 5 z 5

Sestry Springovy Sestry Springovy Anna Todd

Neupoutala ani neurazila, ale dovedu si představit, že na věkovou kategorii 15+ zapůsobí daleko silněji. :)

18.10.2019 2 z 5

Díky za fíky Díky za fíky Halina Pawlowská

Velmi slabé... :/ Jestli to má volně navazovat na knížku Díky za každé nové ráno, tak to se tedy opravdu nepovedlo. Bohužel... Od Pawlowské jsem zvyklá na lepší. :)

09.10.2019 1 z 5

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Z počátku jsem si říkala: "Super, zajímavé osudy postav, zvláštní prostředí..."Bohužel, nadšení mi vydrželo tak do půlky knížky. Pak už se z děje stala jen červená knihovna s lehce předvídatelným průběhem a s optimisticky laděným a nadějným koncem. Škoda...

07.10.2019 3 z 5