Domka901 Domka901 komentáře u knih

Prvotřídní hajzl Prvotřídní hajzl Jiří Šimáček

Mě knížka prostě nebavila. Příběhů o hajzlech v dnešní naší době je kolem nás několik a tento, kromě posedlosti po ženě, nepřinesl nic nového.

31.07.2020 2 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Přečteno za jeden den - tak moc silný a drsný příběh to byl.

31.07.2020 5 z 5

Kapačka, cévka, houkačka - Jak jsme zapomněli normálně stárnout a pokojně umírat Kapačka, cévka, houkačka - Jak jsme zapomněli normálně stárnout a pokojně umírat Ken Hillman

Byly pasáže, které se mi nechtěly číst, protože byly prostě pravdivé. Ale knížka rozhodně stojí za přečtení.

31.07.2020 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Od Třeštíkové jsem zatím četla jen Bábovky a tak nějak mi to stačilo. Neměla jsem potřebu, třeba jako u Mornštajnové, číst hned její další knížku. Až teď jsem udělala výjimku a sáhla po knize Foukneš do pěny.
Knihu jsem přečetla, ale tak rozporuplné pocity jsem už dlouho neměla. Hrdinka Vladěna mi byla po celou dobu hrozně nesympatická, její chování jsem se snažila nějak pochopit, ale prostě mi to nešlo. Mám pocit, že tak jak autorka přemýšlela, tak i psala a to není vždy dobře. Děj mi přišel velmi matečný a nelogický. A vlastně ani nevím, co mělo být tou onou hlavní myšlenkou celého románu.

31.07.2020 3 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Na tuhle knížku musíte mít prostě náladu. Prostě náladu na milostný román. Na červenou knihovnu. Jinak vám bude připadat nudná, nezáživná a třeba ji i odložíte.

07.07.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Přála jsem si trochu jiný konec, ale vlastně celá kniha k přesně takovému konci směřovala... Nicméně zajímavě a kvalitně zpracovaný příběh.

07.07.2020 3 z 5

Kolem Jakuba Kolem Jakuba Michal Vrba

Musím říct, že se Vrbův styl psaní po jeho prvotině Prak vytříbil. Kolem Jakuba je zajímavě vytvořená povídkovo-románová knížka. Doporučuji

07.07.2020 4 z 5

Hlava mého otce - Čtyři stenografické romány Hlava mého otce - Čtyři stenografické romány Jelena Bočorišvili

Knihu jsem přečetla, ale vlastně jen proto, že jsem byla zvědavá, zda se konečně druhý, třetí, čtvrtý román rozeběhne. Za zajímavá témata a prostředí, která autorka v knize zpracovává dávám o hvězdu víc.

23.06.2020 2 z 5

Její pastorkyňa / Gazdina roba Její pastorkyňa / Gazdina roba Gabriela Preissová

Drsná klasika, která se ale může stát v každé době, a proto je knížka tak aktuální! :)

22.06.2020 5 z 5

Krvavý Bronx Krvavý Bronx Petra Soukupová

Trochu jsem se obávala, aby nebyly povídky na jedno brdo, ale byla jsem příjemně překvapená. :) Ano, některé byly slabší, některé lepší, ale s tím musíte u povídkového souboru počítat. :)

22.06.2020 4 z 5

Nora hledá vraha Nora hledá vraha Flynn Berry

Velmi zdařilý debut, který kromě kriminální zápletky nabízí i zajímavý psychologický pohled na hlavní hrdinku Noru.

22.06.2020 4 z 5

Naprostá pecka! Silný příběh, doporučuji přečíst.

26.05.2020 5 z 5

Mizérie Mizérie Andrzej Tichý

To, že se bude jednat o knížku se složitým dějem, jsem tak nějak tušila. Tohle bylo ale i na mě až příliš překombinované a složité. Škoda.

26.05.2020 2 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Ačkoliv se v knížce vlastně nic moc neděje, mně se moc líbila.

26.05.2020 4 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Milé počtení i pokoukání.

10.04.2020 4 z 5

Nazdar, vitamíne Nazdar, vitamíne Rachel Khong

Taková jednohubka. Čtivá, ale jinak nic moc.

03.04.2020 2 z 5

Jaké je to asi v čudu Jaké je to asi v čudu Zdeněk Svěrák

Srdcová záležitost! =)

02.04.2020 5 z 5

Samotní lidé Samotní lidé Jitka Prokšová

Povídky mě nezaujaly, žádné nové příběhy a náměty. Nic, co by mě překvapilo.

01.04.2020 1 z 5

Feministky nenosí růžovou a jiné lži Feministky nenosí růžovou a jiné lži Scarlett Curtis

Úvah a esejí je v knížce opravdu mnoho, leč zaujalo mě jich je pár...

25.03.2020 2 z 5

Všichni sou trapný Všichni sou trapný Simona Bohatá

Smutné příběhy, kterých bylo v knížce ale tolik, že jsem se skoro až ztrácela. Škoda, kdyby autorka popsala v knížce jen polovinu, rozhodně by to příběhu neuškodilo.

25.03.2020 3 z 5