Mizérie

Mizérie https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421764/mid_mizerie-ztW-421764.jpg 3 6 3

Mizérie se odehrává na předměstí švédského Malmö, kam nechodí nikdo, kdo nemusí. Hlavnímu hrdinovi, mladému cellistovi, se povedlo z tohoto prostředí uniknout, ale možná jen zdánlivě. Náhodné setkání v něm probudí vzpomínky, z podvědomí se vynořují hlasy, zapomenuté jazyky i lidé. Mizérie je román neustálého pohybu, nezadržitelného proudu – rozděluje přítomnost na dvě části, obě současně nemožné, a zároveň nevyhnutelné. Andrzej Tichý píše nemilosrdně a skvěle o bídě a násilí, závislosti i sounáležitosti. Za román získal Andrzej Tichý užší nominaci na nejvýznamnější švédské ocenění, Augustovu cenu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Eländet , 2016

Domka901
26.05.2020 2 z 5

To, že se bude jednat o knížku se složitým dějem, jsem tak nějak tušila. Tohle bylo ale i na mě až příliš překombinované a složité. Škoda.

palka452
22.02.2020 2 z 5

Myšlenky které běží hlavou

LadyAnn
10.01.2020 1 z 5

Bohužel velké zklamání, ačkoliv jsem se na knížku dle anotace těšila. Vůbec jsem se ale “nechytila” a nepochopila, co vším tím hutným popisem bez děje chtěl autor sdělit. Subjektivní pocity: absence příběhu, nadbytek sprostých slov, celkově nesrozumitelné. Přesto věřím, že jiní čtenáři se mnou mohou nesouhlasit :)

švédská literatura violoncello

Autorovy knížky