Dolina Dolina komentáře u knih

Poslední stop: Afrika Poslední stop: Afrika Tomáš Poláček

Krásně upřímné

15.09.2018 5 z 5

Vaříme s konopím Vaříme s konopím Adam Gottlieb

Spousta receptů nad kterými se sbíhají sliny. Co je ale ještě lepší, recepty jsou proloženy kromě vtipných průpovídek taky spoustou zajímavých věcí z oblasti chemie a jak vlastně konopí na člověka působí.

15.09.2018 5 z 5

V břiše velryby, esej o Henrym Millerovi V břiše velryby, esej o Henrym Millerovi George Orwell (p)

Ani nevím proč jsem to vlastně četl, když jsem nečetl Obratník raka. Nejvíce mi přišlo zajímavé, že to psal zrovna v době, kdy propukala 2. světová válka a jeho myšlenky přitom.

23.07.2018 3 z 5

Aforismy Aforismy Franz Kafka

Výlet do Kafkovy hlavy.

23.07.2018 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Jedna z nejhezčích knih co jsem četl. Opravdu hodně mě to dojalo.

22.07.2018 5 z 5

Big Sur Big Sur Jack Kerouac

Stupňované šílenství.

12.07.2018 5 z 5

Brány vnímání Brány vnímání Aldous Huxley

Tohle by si měl jednou přečíst každý.

05.07.2018 5 z 5

Báseň o hašiši Báseň o hašiši Charles Baudelaire

"Kdo bude utíkat k droze pro myšlenky, nedokáže za chvíli myslet bez drogy".

30.06.2018 5 z 5

Jitro kouzelníků Jitro kouzelníků Jacques Bergier

Mé hodnocení je nutné brát s rezervou. Ne všemu jsem rozuměl. Ne všechno jsem pochopil.
Nejvíc mě ovšem bavila poslední kapitola. Pasáže o probuzení, skutečném bdění... to mi bylo hodně blízké.
A ten konec - že všechno jeho zkoumání vedlo k jednomu - lásce k životu a ke všemu živoucímu.

13.05.2018 4 z 5

Batman: Smrt rodiny Batman: Smrt rodiny Scott Snyder

Tak z toho jsem se málem zbláznil i já. @#!?&@ skvělé!

01.05.2018 5 z 5

Batman: Soví tribunál Batman: Soví tribunál Scott Snyder

Dokonalé! Úžasná temná kresba, úžasná temný detektivní příběh. Nemám co bych vytknul

01.05.2018

Batman: Soví město Batman: Soví město Scott Snyder

Ne tak dobré jako předchozí díl, ale i tak super

30.04.2018 4 z 5

Včelařství: Obrazový průvodce Včelařství: Obrazový průvodce David Cramp

Šikovná kniha na seznámení se se základy včelaření. Jako jediný zdroj informací je to však málo a po přečtení jsem měl ještě spoustu otázek (na které mi naštěstí odpověděl můj děd). Oceňuji poznámky překladatele, kde upřesňuje jak je to s daným tématem v ČR.

01.04.2018 5 z 5

Sirény z Titanu Sirény z Titanu Kurt Vonnegut Jr.

Vtipné a přitom tak smutné. A ten závěr!

24.03.2018 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Po předchozích knihách o Zaklínači celkem zklamání. Byly tam nějaké skvělé momenty, ale jinak mi to přišlo takové nijaké. To, co se mi na předchozích knihách tak líbilo, mi tady chybělo.

16.03.2018 2 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Tak to bylo něco... ani nevím, kde začít. Děj je vyprávěn velmi zajímavě - čteme mozaiku různých vyprávění, která pak splyne v jeden příběh. Na scénu nastupují skvělé záporné postavy a s nimi i pořádná dávka krutosti. Vykreslení krvechtivé lůzy mi nahánělo husí kůži. U scény v aréně jsem byl parádně znechucen. Přesně tak si představuji, že tady vypadal středověk. Úplně z toho při čtení sálá krev a špína.
Od posledního dílu se i pořádně posunul příběh a s ním i vývoj hlavních postav. Všechny interakce mezi nimi byly skvost. Ani na chvilku jsem se nenudil. A ten "buranský" středověký humor!

27.02.2018 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Jestliže předchozím dílům jsem dal 5 hvězdiček, tenhle by si zasloužil nejmíň 6. Zatím nejlepší kniha se Zaklínačem. Přitom děj je tak civilní a minimální. Řekl bych, že tento díl slouží hlavně k představení nových postav a načrtnutí vývoje dalších událostí.
Zaklínač putuje zemí, ve které zuří válka. Cestou se k němu přidávají další společníci (kteří jsou naprosto skvěle napsaní - Regis!) a společně se dostávají do různých lapálií. Všemu ale vévodí epický závěr. Ještě se mi nestalo, abych hned po přečtení knihy měl chuť si jí dát hned znova.

15.02.2018 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

O chlup lepší a o několikakilometrový vlas drsnější než předchozí díl. Tohle není žádné pohádkové fantasy, ale drsný středověký příběh plný intrik, politiky, magie, vražd, znásilnění... Postavy nejsou rozděleny černobíle - všechny jsou šedivé jako myš. Když už má člověk pocit, že se děj začíná ubírat šťastnou cestou, přijde brutální kopec pod nohy. Tohle mě hodně baví.

06.02.2018 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Tento díl působí jako pilotní díl nějakého seriálu. Seznámení s postavami, otevření spousty otázek, nabuzení do dalšího děje a ... konec. I tak ale ani na chvíli nenudí.
Nabízí totiž tolik témat k zamyšlení - rasismus, xenofobie, životní prostředí, hubení druhů, politika, intrikaření, osudovost, fungování magie - zasazené tak přirozeně a uvěřitelně, že má čtenář pocit, že čte o skutečném světě. K tomu dopomáhá i fakt, že vše působí tak slovansky. Jakoby se vše odehrávalo v naší krajině.
Také se mi líbí, že autor vše úplně nevysvětluje, takže je velký prostor pro čtenářovu fantazii. Pro ty, kteří budou se Zaklínačem začínat však doporučuji první přečíst i první dvě povídkové knihy, jinak se budou v této ztrácet.

30.01.2018 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Na navození správné vánoční nálady jsem si letos otevřel tuto knihu. Hnus. Dlouho se mi z hlavního protagonisty tak nezvedal kufr. Jsem moc rád, že jsem tuto dobu nezažil.

15.01.2018 5 z 5