doktorking doktorking komentáře u knih

Černé léto 1 Černé léto 1 Dan Simmons

absolutně nejlepší dílo tohoto autora,je pravda že Simmonse určitě inspirovalo TO to mi nikdo nevymluví,ovšem v tomto případě to vubec není na škodu

11.03.2013 5 z 5

Z pekla Z pekla Alan Moore

výborný film,skvělý temný komiks,jediná pro mě zajímavá temná postava Anglie-JACK ROZPAROVAČ,víc netřeba dodávat..

11.03.2013 5 z 5

Krvavá čepel Krvavá čepel Marcus Pelegrimas

zajímavý ovšem ne originální nápad a naprosto tuctové provedení,smutné je že těhle knížek je čím dál tím víc..

11.03.2013 2 z 5

Zpověď ďáblovy milenky Zpověď ďáblovy milenky Danielle Michaud

jak smutné a pravdivé..

05.03.2013 4 z 5

Americký upír Americký upír Stephen King

Tohle je paráda,Stephen King se svým vůbec prvním původním komiksovým scénářem v akci..jsou zde dva příběhy jeden právě patří mistrovi,jinak celá serie má zatim pět dílu a vede si ve světě nadmíru dobře(to není zase až takové překvapení) že by se tatík Stevie nechal inspirovat od svého syna?Je pravda že něco podobného zkoušel King v roce 1988 v Nočních můrách na nebi kde doprovázel obrázky architektonických oblud doprovodným textem,kniha u nás nikdy nevyšla a ani nevýjde a je rarita sehnat jí i na e-bay..

05.03.2013 5 z 5

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Stephen King ho často uvádí jako svého oblíbence už chápu proč,Matherson ukazuje spisovatelský um jak na poli upířích románu tak i dalších temných povídek,skvělý vypravěčský talent a já,legenda je jedna z nejlepších upířích povídek.

Z upířích archívů II. Z upířích archívů II. Otto Penzler

no stejně tak jako u prvního dílu i zde platí že skušený matadoři nezklamou a ti ostatní vás bud překvapí nebo unudí..

Z upířích archivů I. Z upířích archivů I. Otto Penzler

co do obsahu autoru k tomuhle žánru určitě pozoruhodná sbírka,kvalita povídek je ale velmi kolísavá...

Vrána Vrána James O’Barr

vránu zboznuji a film podle ní ještě víc,je neuvěřitelné jak silné emoce tohle dílo vytváří: ,láska,ztráta,bolest,deprese,smrt a odplata

Ať vejde ten pravý Ať vejde ten pravý John Ajvide Lindqvist

tahle kniha patří určitě k tomu lepšímu co se do upířího žánru týče i když právě ta upířina je na tomhle románu vedlejší element..spíš jde o pohled sondy do lidské duše a všech temných zakoutí,šikanou počínaje..

Hlas krve Hlas krve Ivan Adamovič

zapovězené ,s úctou Jack Rozparovač a nechte dítek jíti ke mně a možná ještě hřbitovní krysy zbytek pro mě byl velmi pruměrný o dost kvalitnější je pro mě Nekros takže tady lepší pruměr

Nekros a jiné noční můry Nekros a jiné noční můry Brian Lumley

chápu že příznivci Lovecrafta byli určitě nadšení,mě se ale zrovna líbili nejméně,jinak se povídky dobře četli a líbili se mi ale nadchli mě pouze dvě a to Viadukt PODLE MĚ NEJLEPŠÍ POVÍDKA V KNIZE a V zadní řadě..neřadím tuto knihu sice mezi nejlepší hororové povídky ale určitě stojí za to si jí přečíst

Hellraiser (dvě povídky) Hellraiser (dvě povídky) Clive Barker

jj Hellraiser kultovní a vlastě jedinná špatně schánějící se kniha od Barkera,je to taková čtenářská jednohubka,jenomže to co z tohohle díla udělalo kult není rozhodně kniha ale je to film..Barker se zde ostatně jako u věčiny svých zfilmovaných děl podílel na režií a předčil svoji knížní předlohu a to dost výrazně,ale přesto je to čtivé,co ovšem knihu sráží je povídka číslo dvě-Věk touhy..jedna z těch mnoha kde se objevují hlavně do detailu popsané prvky homosexuality,je zbytečně zdlouhavá a ve finále docela dost nudná,takže tím čím vynikl Barker u Hellraisera-nasilí,otevřená sexualita a všechna její tabu až za cenu bolesti a slasti a temný svět černobilu v čele s PINHEADEM to vlastně zazdí hned ve druhé povídce kde už některý jeho rádoby um pusobí až za cenu kliše..celkově ale hlavně díky stvoření Hellraisera at už se mi film líbil o dost víc dávám Barkerovi čtyři hvězdy..škoda že si sám Barker NASADIL NA SEBE LATKU AŽ PŘÍLIŽ VYSOKO a vlastně svého Hellraisera už ničím nikdy nepřekonal až na některé povídky s knih krve které jsou neméně kvalitní ale postrádají už onu kultovní auru...

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

tak jsem tak koukal u které knihy tu ještě u mistra nemám komentář a hle Srdce v atlantidě..v knize najdete množství odkazu z Kingova života at už jsou to demonstrace a odpor k válce ve Vietnamu(Kinga naštěstí nevzali kuli jeho zraku a silným dioptriím) nebo nádherně popsaná bouřlivá léta Hippies a samozřejmě alkohol a závislost obecně..vrchol knihy jsou povídky : Ničemní muži ve žlutých pláštích-byla zfilmovaná jako Srdce v Atlantidě s božským A.Hopkinsem,jak povídka tak film jsou vynikající,druhý vrchol je povídka Srdce v Atlantidě(pozor tahle povídka nemá právě s filmem nic společného)je o studentovi žijícím právě v éře hippies a závislého na karetní hře Srdce..ostatní tři povídky jsou velmi dobré nicméně nedosahují kvality těchto dvou literárních pokladu..závěrem chci říct abych tu nenadával pořád na BETU že tenhle přebal považuji za naprosto dokonalý a její nejlepší..jinak další kousek který doporučuji spíš zkušeným Kingařum.A pokud máte jako já rádi Ameriku a její zlatá léta je knížka nezbytné čtení..

24.02.2013 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

nebudeme tu rozebírat film i když to Kubrick natočil celkem dobře no ono to spíš dobře zahrál Nicholson tak absolutně nevystihl co tím King myslel..taky když jsem film poprvé viděl,nevěřil jsem už od začátku že Nicholson není psychopat..což nevystihuje tuhle knihu,je celá o alkoholismu a pocitu zodpovědnosti za rodinu a neschopnosti jako rodič tuhle zodpovědnost unést..Jack Torrance je dohnán až na pokraji šílenství at už je to temným strašidelným hotelem nebo temnou stránkou kterou v sobě ukrývá,kniha graduje až do samého finále a je jednou z nejlepších Kingových děl..

22.02.2013 5 z 5

Stephen King - Mistr strachu Stephen King - Mistr strachu Lisa Rogak

eraserhead:naprosto trefný komentář mám naprosto stejný názor,Rogaková to píše moc žurnalisticky trošku mi to stylem připomíná životopis Obamy..chybí mi tu zastoupení samotného Stephena Kinga proto se mi daleko víc líbila kniha O psaní, sám Steve říká- nechápu proč někdo chce číst muj životopis nejsem žádná celebrita jen spisovatel..takže mě jako king maniakovi tahle kniha moc nenadchla ale chápu že ten pro koho byl King do tedka ještě tabu se mu tahle kniha bude líbit..

22.02.2013 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

první a zároven jedinná Deaverovka která mě bavila,excelentně napsané a podle ní vynikající film

20.02.2013 4 z 5

Noční můry v Elm Street 1 Noční můry v Elm Street 1 Jeffrey Cooper

kultovní kniha,kultovní film,nejkultovnější postava Freddy Krueger v podání Roberta Endlunga a jeho černý humor k tomu není co víc dodat..

20.02.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

než jako zájem o erotickou literaturu mládeže tohle vidím jako velmi nadsazený a komerčně dobře zvládnutý tah,který kdesi z hlubin vytáhl tuhle sračku a neznámo pro mě jak,okouzlil především mladé teenegery,protože zkuste paní spisovatelku James srovnat s Bukowským nebo M.De Sadem a Padesát odstínu šedi třeba s legendami devět a pul týdne a nebo poslední tango v Paříži,usměvné že,myslím že netřeba dál už komentovat,proto nechápu jak muže někdo tohle dílo vynášet do nebes nebo psát o něm jako o překvapivém erotickém románu

18.02.2013 odpad!

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Tak tahle kniha je klenot,King zde uvádí něco málo o svým životě ale hlavně radí s tím co mu jde nejlépe a v čem nemá a mít nebude konkurenci tj psaní aneb velmi dobré rady začínajícím spisovatelum,už chápu proč byl v Americe u svých žáku když ještě přednášel a učil,tak oblíbený a respektovaný.

14.02.2013 5 z 5