Z upířích archívů II.

Vynikající sbírka povídek na upírské téma od autorů, jakými jsou Bram Stoker, Stephen King, Clive Barker, H.P. Lovercraft a mnoho dalších.

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47874/z-upirich-archivu-ii-47874.jpg 440

Z upířích archivů (2.)

The Vampire Archive - Book Two (2009)

Horory, Povídky, Sci-fi
Vydáno:, Plejáda

Kniha Z upířích archívů II.

13.01.2017

....a ještě bych dodal, že tahle Penzlerova antologie 1,2 vydaná Plejádou v roce 2010 je první ucelená upírská sbírka, která u nás vyšla od roku 1970, kdy vyšel sborník v Lidovém nakladatelství v nákladu čtyřiceti tisíc výtisků - skvělá kniha Rej upírů.

13.01.2017

Dalším z vrcholů antologie je Hrůza na hradě Chilton (1963) od Josepha Payne Brennana (1918-1990), básníka a knihovníka univerzity Yale, autora Lovecraftovy bibliografie i „Zhodnocení" jeho díla. I tento gentleman ovlivnil Stephena Kinga a je skoro jistým, že dal-li Thomas Harris jednomu z hrdinů Mlčení jehňátek jméno CHILTON, myslil právě na tuto Brennanovu kanibalskou povídku!

13.01.2017

...asi málokdo ví, že další povídka z této antologie Kanál /1927/, od Everil Worrellové-Murphyové (1893-1969) - zfilmovaná roku 1973 pod názvem Smrt na člunu - inspirovala Stevena Kinga k napsání povídky Taťka (1987), v antologii rovněž figurující - v jedničce

13.01.2017

Klenotem této Penzlerovy sbírky je povídka kontroverzního spisovatele Davida Herberta Lawrence.
Povídka Krásná dáma z roku 1927 je jednou z nejdokonalejších a asi i nejhrůznějších příběhů o psychickém upírství, jaký kdy byl napsán.

evca7271
13.08.2016

kniha neni spatna,ale cekala jsem od toho mnohem vic

niki-chan
05.06.2016

První sbírka mě nadchla o něco víc. Zvolené povídky svedou překvapit a některé i přeskočit. Ale jinak velmi povedené

eraserhead
13.04.2014

Nevím, já mám s upírským žánrem prostě trošku problém. Ještě to jde, když je to upírství pointou a tak nějak je to milé překvapení, což i u některých povídek tady v knize funguje, ale stejně to kazí její tématické zaměření. Oproti první knize je to mnohem nezáživnější, nudnější a málo originální. Minimálně první tři čtyři povídky jsou tak suché, že až dokážou odradit od čtení. Zachránila to jen má chronickánutnost knihy dočítat. Vlastně mi v hlavě utkvěly jen nějaké tři povídky. Za naprosto vynikající považuji STŘÍBRNÝ OBOJEK, to je opravdu kvalitka. Zajímavá je i poslední DOBA MRCHOŽROUTŮ, i když tu v upírské knize vnímám pouze jako znouzecnost. K těm dalším zajímavým a dobrým patří ty, které jsem četl již jinde, vždy nedostižná CARMILLA a Lumleyův NEKROS. Jinak je to hodně šedý (pod)průměr. Kniha se u mě vyšplahala na tři hvězdičky převážně autorskou pestrostí a spíše setkáním s novými autory a autorkami než jejich tvorbou.

doktorking
02.03.2013

no stejně tak jako u prvního dílu i zde platí že skušený matadoři nezklamou a ti ostatní vás bud překvapí nebo unudí..

upíři Weird Tales antologie hororu

Otto Penzler