Z upířích archívů II.

Antologie Z upířích archivů předkládá čtenáři desítky povídek, v nichž právě upíři vystupují v hlavní roli. Při putování za nimi navštívíme strašidelné hrady, temná zákoutí, podzemní kobky, prastará pohřebiště i jiná hrůzu nahánějící místa. Našimi průvodci v tomto ponurém labyrintu budou jak ostřílení mistři, například Bram Stoker, sir Arthur Conan Doyle, H. P. Lovecraft, Stephen King či Anne Riceová, tak i autoři méně známí, jejichž příspěvky si ale ve srovnání s jejich slavnějšími kolegy v ničem nezadají. Po přečtení knihy budeme o upírech vědět takřka vše. Příběhy plné napětí, děsu, ale i humoru nám umožní poznat tyto tvory v hávu tradičním i zcela nezvyklém. Poznáme je tak dokonale, že se dozajista budeme moci považovat za experty v tomto oboru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47874/z-upirich-archivu-ii-47874.jpg 4.148

Z upířích archivů 2.

Horory, Povídky, Sci-fi
Vydáno, Plejáda

The Vampire Archive - Book Two, 2009

Kniha Z upířích archívů II.

666Jitka
dnes

Skvělé pokračování! Další dávka upírských příběhů, která obsahuje povídky jak z pera mistrů tohoto žánru, tak méně známých autorů. Oceňuji medailonky k autorům jednotlivých povídek. Kniha s upíří tématikou je velmi obsáhlá, ale zároveň se čte sama. Nadšencům do tajemství okolo fenoménu upírů by neměla v knihovně chybět.

asakz
23.12.2019

Vcelku zdařilá antologie méně známých upířích povídek. Každé povídce předchází stručný medailon jejího autora. Ideální pro dlouhé pochmurné zimní večery ;-)

evickakyticka
06.12.2019

Řekla bych, že výběr povídek v tomto díle je o kousek lepší. Snažila jsem si číst jednu povídku ráno a druhou večer, abych měla trochu odstup a zdá se, že tento postup fungoval. Mnohé z nich mi zůstaly dlouho v hlavě a na čtení jsem se těšila.
PS: A jak se téma upírství točilo kolem krve, neváhala jsem a zašla si i krev darovat:)

13.01.2017

....a ještě bych dodal, že tahle Penzlerova antologie 1,2 vydaná Plejádou v roce 2010 je první ucelená upírská sbírka, která u nás vyšla od roku 1970, kdy vyšel sborník v Lidovém nakladatelství v nákladu čtyřiceti tisíc výtisků - skvělá kniha Rej upírů.

13.01.2017

Dalším z vrcholů antologie je Hrůza na hradě Chilton (1963) od Josepha Payne Brennana (1918-1990), básníka a knihovníka univerzity Yale, autora Lovecraftovy bibliografie i „Zhodnocení" jeho díla. I tento gentleman ovlivnil Stephena Kinga a je skoro jistým, že dal-li Thomas Harris jednomu z hrdinů Mlčení jehňátek jméno CHILTON, myslil právě na tuto Brennanovu kanibalskou povídku!

13.01.2017

...asi málokdo ví, že další povídka z této antologie Kanál /1927/, od Everil Worrellové-Murphyové (1893-1969) - zfilmovaná roku 1973 pod názvem Smrt na člunu - inspirovala Stevena Kinga k napsání povídky Taťka (1987), v antologii rovněž figurující - v jedničce

13.01.2017

Klenotem této Penzlerovy sbírky je povídka kontroverzního spisovatele Davida Herberta Lawrence.
Povídka Krásná dáma z roku 1927 je jednou z nejdokonalejších a asi i nejhrůznějších příběhů o psychickém upírství, jaký kdy byl napsán.

evca7271
13.08.2016

kniha neni spatna,ale cekala jsem od toho mnohem vic