doktorking doktorking komentáře u knih

To To Stephen King

Přečteno znova už po několikáté,kdo četl,viděl vrchol hororu,více netřeba psát..

05.04.2013 5 z 5

Skrýš Skrýš Dean Koontz

tak jsem se nemusel ani rozmýšlet,tenhle román je skvělý je ale zajímavý že od KOOTZE u mě vede román PULNOC který je absolutně od tohoto autora bezkonkurenční a románu SKRÝŠ to kazí stejně jako u zfilmované verze jeho konec který je naprosto otřesný,pusobí tak strašně odflákle že to nechci ani víc komentovat jinak žádná jiná díla kromě těchto dvou mě už bohužel nenadchla...

25.03.2013 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Na České poměry skvost,nádherná morbidní poesie...

23.03.2013 5 z 5

101 hororů, které musíte vidět, než umřete 101 hororů, které musíte vidět, než umřete Steven Jay Schneider

Když se mi dostal do ruky a já ho otevřel,říkám si sakra je tady vubec něco co jsem neviděl?Opravdu skvělý pruvodce pruřezu hororových žánru..jasně že spousta hororu zde chyběla ale i přesto se jedná o dílo do kterého stojí nahlednout.....

23.03.2013 4 z 5

Polibky smrti Polibky smrti Robert Lawrence Stine

asi jeden z nejlepších příběhu co kdysi tato populární serie mohla nabídnout,jen mě mrzí že jsme se toho o puvodu upíru nic nedozvěděli,protože jejich soutěžení je geniální a ten konec nemá chybu,dokážu si tenhle příběh představit jako román alespon o čtyři sta stránkách

22.03.2013 5 z 5

Ramses Prokletý Ramses Prokletý Anne Rice (p)

královna gotické literatury si tentokrát vzala na starost jednoho z nejznámějších egyptských faraonu a že se jí zadařilo o tom není pochyb,výborné dějové zpracování,knížka se čte v podstatě sama ..

22.03.2013 4 z 5

Hodina čarodějnic I. Hodina čarodějnic I. Anne Rice (p)

teda doufám že se nikoho nedotku nebo ho neodradim od přečtení této serie,opět jsem četl pouze první díl a na to jak mám Anne Riceovou rád tak tohle mi nesedlo ani trochu,je to jedna velká nuda myslím že Rice je prostě expertka přes upíry a čarodějnice se jí moc nepovedli i když třeba Ramses Prokletý mě bavil hodně

Linie krve Linie krve Sue Tanya Huff

tak u tohohle dílu jsem skončil a zavrhl celou serií,žádné zlepšení oproti předchozímu dílu nenastalo spíš naopak,asi celý mě na téhle serii bavilo jak se stal HENRY UPÍREM A PAK TO NEUSTÁLÉ PODEZÍRÁNÍ O PRAVDĚ JEHO VRÁTNÝM,mumie zde asi ten nejhorší záporák co mohla autorka vymyslet..

Stopy krve Stopy krve Sue Tanya Huff

o dost horší než první díl,takové trošičku trapné pojetí vlkodlaku které mám opravdu rád,záporák jasný hned od začátku,tento díl pro mě zklamání,pořád čekáte kdy se to rozjede a ono ouha už je konec..

Cena krve Cena krve Sue Tanya Huff

rozhodně to není špatně napsané,hlavní postavy taky dobře rozehrané ale sakra kde je náká krev jako by autorka neuměla popsat jedinou násilnou scénu a to místy pusobí opravdu směšně,seriál taky nic moc..

22.03.2013 3 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

abych mohl hodnotit přečetl jsem uvodní díl této dlouhé serie a hned jsem litoval,co naplat že mi to zabralo jen dvě hodiny ale ta uroven to snad paní spisovatelka nemyslí vážně..pozor bavíme se pořád o knize,co se týká seriálu ten byl velmi koukatelný hlavně kuli skvělému hereckému obsazení ale stejně jako u konkurenční True blood pouze do oné prokleté dejme tomu konce třetí serie,kdy se z toho vyklubala ona oda ala Beverly Hills 90210,škoda,ale jasně chápu tohle má oslovit především dámskou společnost každopádně kniha je opravdu brak..

22.03.2013 odpad!

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

četl jsem pouze tento díl a je to velké zklamání na rozdíl od skvělého seriálu(pozor pouze do 3 serie(ted už je to jedna velká politická fraška)líbylo se mi ona surovost a originalita která se kam si vytratila...taky množství postav je rozhodně plus,to se nedá říct o knižní verzi..zase jednou z mála kdy je film v tomto případě seriál lepší než knižní předloha,ovšem oproti Stmívání a upířím deníkum je tato kniha super..

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Pavučina snu aneb druhý Kingovský výlet do světa sci-fi(první Tommyknockeři a nebudeme počítat román Z buicku)a opět je tu spousta kvalitní spisovatelské vaty která graduje na začátku této knihy,v polovině ztrácí trochu dech aby zase mohla rozběhnout do velkolepého finále..opravdu poctivé sci-fi,opět naše milované a temnotou opředené Derry(člověk si někdy říká že počet obyvatel s ohledem na tamní příhody by musel být těsně před vyhinutím)...krásný odkaz na román TO...opět jedno silné velké přátelství které vzniká u party kluku už v dětství..A opět zpackaný film..Jinak názor na tento román je opět velmi diskutovaný,docela mě mile překvapilo kladné přijetí čtenářu zde na databázi,když bereme v potaz že tenhle román vznikal po Kingově nehodě kdy sám mistr nevěděl jak na tom je,myslím že se s tím popral opravdu velmi dobře..

21.03.2013 4 z 5

Návrat do budoucnosti III Návrat do budoucnosti III Craig Shaw Gardner

a do třetice a opět nemám co vytknout,perfektní zakončení celé trilogie..jinak pro fanoušky také filmové podoby se proslýchá že by se měla natáčet čtyřka,tak uvidíme..

Návrat do budoucnosti II Návrat do budoucnosti II Craig Shaw Gardner

druhý díl a opět latka nastavená vysoko,určitě ještě víc fantasy a sci-fi než první díl..

Návrat do budoucnosti I Návrat do budoucnosti I George Gipe

nechápu tak nízké hodnocení,sci-fi jsem nikdy moc nemusel ale pro jednu mám slabost je to dnes už kultovní návrat do budoucnosti,tahle knížka je adaptace scénáře a musím říct že velice zdařilá,když k tomu přidáte film není co řešit..

Dolanův cadillac Dolanův cadillac Stephen King

díky našemu hamižnému vydavatelství rozděleno do dvou knih..vrcholem je zde právě povídka Dolanuv cadillac a Víte, že tam mají pekelně dobrou kapelu?i zbytek povídek je velmi vyrovnáný a Dolanuv cadillac se tak určitě stává o dost lepší než jeho bratříček Pátá čtvrtina..

12.03.2013 4 z 5

Zabiják Zabiják Shaun Hutson

další zbytečné dílo na poli rádoby hororu a neuvěřitelná slátanina

11.03.2013 1 z 5

Láskosmrt Láskosmrt Dan Simmons

absolutním tahounem této sbírky povídek je Umírání v Bangkoku které bylo i oceněno a kuli kterému dávám tak vysoké hodnocení jinak pruměr

11.03.2013 4 z 5

Černé léto 2 Černé léto 2 Dan Simmons

a dokonalé zakončení druhého dílu tohoto skvělého románu,vrchol Simmonsovi tvorby,stejně jako u TO se velice špatně loučilo s hlavními hrdiny..

11.03.2013 5 z 5