Devil-Ivet Devil-Ivet komentáře u knih

Proklínám řeku času Proklínám řeku času Per Petterson

Seznámení s Pettersonem bylo zajímavé. Zprvopočátku jsem byla z knihy na rozpacích a chviličku mi trvalo, než jsem se zorientovala. Ale nakonec jsem si přečetla skvělý příběh o lásce, naději, mateřství a touze. S autorem rozhodně nekončím.

25.07.2019 4 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Kniha mě upoutala už prvními stránkami. Je velmi čtivá, a přestože jsem si spousty věcí domyslela, neboť je lehce předvídatelná, po celou dobu jsem se bavila. Zajímal mě osud Ellie, co se s ní stalo a jak se s jejím zmizením dokázala vyrovnat její rodina. Ale také, co s tím vším má společného Floyd a jaké tajemství ukrývá Noelle.

07.07.2019 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Milá, líbivá kniha, která se četla sama. Soucítila jsem jak s Ellen, tak se Saskií. Scény se Saskií byly zajímavé a nadšeně jsem dočítala poslední stránky, jen abych věděla, jak to s ní dopadne.

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Na příběh jsem se těšila. Měla zajímavý námět a zápletka byla skvělá. I závěr knihy mě překvapil. Ale hlavní hrdinka mi neskutečně lezla na nervy. Neustále se potácela v minulosti, nedokázala mluvit s rodinou a jako policistka také stála za starou belu. Přesto jsem zvědavá na druhý díl a jestli se hlavní hrdinka posune dál.

Nejhorší noční můra Nejhorší noční můra Brenda Novak

Na knihu jsem byla hodně zvědavá, neboť jsem četla samé kladné reakce a spousty nadšení. Bohužel se mi dostalo průměrného příběhu. Hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická, neustále se potácela v minulosti a bolesti, až to znělo ukňouraně. Závěrečné scény byly rychlé, nepromyšlené a až moc jednoduché. Škoda, anotace zněla vážně skvěle. Po dalším pokračování už asi nesáhnu…

06.07.2019 3 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Smutný, ale přesto milý příběh o lásce, naději a porozumění. Smrt dcery a sestry je bolestná a Erika s Annie se odcizí. Nedokáží spolu mluvit a každá se viní za smrt Krissie. Čeká je dlouhá cesta, ale nejen k té druhé, ale i ke svému nitru. Kniha je obohacena mnoha citáty, které vše ještě umocňují.

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Po Sedmilhářkách zdlouhavá a rozvláčná kniha. Přestože se četla sama a některé scény byly zajímavé, mohla být klidně o něco kratší. Každá z hlavních hrdinek měla nějaké to tajemství, ale s Gemmou jsem měla asi největší problém. Její myšlenky jsou rozutíkané a špatně jsem se v ní orientovala. Přesto jsem byla zvědavá, co se na té oslavě stalo. No.. Nic závažného..

06.07.2019 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Kniha byla hodně romantická s velmi předvídatelným dějem. Autorce jsem to ale ochotna prominout, protože je to pěkně naspané a celé to pěkně plyne. Skvěle jsem si odpočinula a na léto to bude skvělá oddechovka.

22.04.2019 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Hororové příběhy moc nečtu, ale tady jsem se nechala strhnout davem. Perfektní zápletka, skvělý děj, žádné hluché místo, prostě skvost! Závěrečné scény byly šokující a knihu jsem prostě nedokázala odložit. S autorkou rozhodně nekončím. Doporučuji!

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Moje druhá kniha od autorky. Po Šílených výčitkách jsem měla obavy, ale opak byl pravdou. Děj pěkně plynul a stránky ubývaly. Skvěle propracované a až do poslední chvíle jsem netušila, kdo byl onen rodič z kvízového večera. Všechny tři hlavní hrdinky si mě získaly a s očekáváním a napětím jsem vplula do jejich třinácté komnaty. Skvělá kniha, určitě doporučuji.

Asterix XXV - XXVIII Asterix XXV - XXVIII René Goscinny

Tyhle komiksové příběhy asi nikdy neomrzí. Hodně jsem se nasmála a nejlepší byly Velký příkop a Asterixova Odyssea.

22.04.2019 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Další očekávaný díl s Erikou Fosterovou. Konečně díl, u kterého jsem se nenudila. Perfektně napsané, mělo to spád a scény s Mossovou byly napínavé. Škoda, že to bylo tak krátké.

Asterix XXI - XXIV Asterix XXI - XXIV René Goscinny

Další skvělé příběhy, které pobaví. Všechny příběhy byly skvělé, nejlepší však byl asi Dárek od Caesara.

Tiché zlo Tiché zlo Emma Viskic

Kniha zněla lákavě. Hlavně téměř hluchý Caleb, který hledá vraha svého nejlepšího kamaráda. Bylo to kratičké, rychlé, čtivé a napínavé. Na můj vkus to mělo moc postav a někdy jsem se ztratila. Ale závěr byl skvělý, nečekaný a hodně napínavý. Na pokračování si určitě počkám, protože autorka píše velmi dobře.

Běsa Běsa Dita Táborská

Hned po Malince jsem neotálela a otevřela Běsu, která na ni lehce navazuje. Nebo spíše předchází. Na můj vkus se všechno odehrávalo rychle. Přesto jsem si zvykla a později chápala, proč tak autorka jednala. Kniha se četla sama, byla záživnější, živější a otevřenější. Opět jsem vše prožívala a nejvíce mě zaujalo konečné vyústění a deník.

Malinka Malinka Dita Táborská

Malka je zmatená a chaotická a tak na mě působil i začátek knihy. Jenže velmi brzy jsem se začetla a celou knihu jsem zhltala. Četlo se to velmi pěkně a každý životní okamžik všech žen mě nějakým způsobem zasáhl. Nejvíce však ten Malčin. Autorka se nebojí psát otevřeně a díky tomu je to živější. Malinku mohu jedině doporučit.

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Po dlouhé době jsem se vrátila k Willovi a jeho dobrodružství. Jeho nový příběh mě opravdu pobavil, a přestože jsem na fůru věcí pozapomněla, autor lehce přiblížil některé situace, postavy a činy. Díky tomu jsem se rychleji začetla. Bylo to svižné, vtipné a napínavé.

Asterix XVII-XX Asterix XVII-XX René Goscinny

Další skvělé příběhy, kdy se opravdu zasmějete. Asterix už je klasika a nejvíce se mi líbil Caesarův vavřínový věnec a Věštec.

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Začátek knihy byl trochu zmatený, ale rychle jsem se začetla a větší polovina mě bavila. Bohužel to bylo moc rychle ukončené a rozvleklé. Končený závěr, kdy mluví o synovy, byl zbytečný. Zkazilo to celkový dojem na knihu. Přesto se mi líbilo psychologické pojetí a chladné jednání hlavní hrdinky.

24.03.2019 3 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Mé seznámení s autorkou nebylo až tak slavné. Zprvu jsem se nemohla začíst, bylo to zbytečně dlouhé a některé pasáže byly zbytečné. Občas jsem se nudila. Naproti tomu se mi líbilo střídání minulosti s přítomností a jistá tajemství. Přesto mi kniha nedala to, co jsem očekávala.

05.03.2019 3 z 5