Denny456 Denny456 komentáře u knih

Kosmičtí Avengers Kosmičtí Avengers Brian Michael Bendis

Klasická komiksovka - původní sešity v čechách v knížečce. Zatím čtyři díly a celkem jízda skrz vesmír, logiku a hláškování.

06.08.2022 3 z 5

Cesta kostí Cesta kostí Richard Douek

Nebylo to špatný, ale zase žádný veledílo. Takový průměrný,. lehce hororový komiks. Kresba lehký nadprůměr, scénář taky. Zkuste to.

24.07.2022 3 z 5

Druhá strana Druhá strana Jody Houser

Jedná se komiks spíše pro děti než pro dospělé. Takže od scénáře toho mnoho nečekejte. Stejně jako od kresby. Jde o klasický americký pohled na komiksovou spotřebu. Takže přečtete a zítra už nevíte o čem to moc bylo. Pro děti to ujde na začátek.

28.06.2022 3 z 5

Smíchov - město za Újezdskou branou Smíchov - město za Újezdskou branou Jan Jungmann

Tahle edice knížek o Praze je úžasná. Spousty krásných fotografií a trocha méně textu. Obecně však krásně zpracovaná kniha o konkrétní městské části. Vřele doporučuji.

28.06.2022 4 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Zámek a klíč. To je tak, když někdo umí chrlit desítky nápadů, propojovat je spolu a přicházet s wau efekty několikrát v jednom dílu. A k tomu výborná ilustrace, která skvěle doplňuje scénáře. Jsem rád, že jsem si dal všechny díly najednou. Myslím, že to byla super jízda. Prostě tohle musíte.

28.06.2022 5 z 5

Cizinci Cizinci Mort Castle

No čekal jsem asi něco jiného. Horor to rozhodně není. Zajímavé to celkem je, ale myslím, že to je zbytečně natáhlé a kratší novela nebo delší povídka by tomu slušela více.

28.06.2022 3 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Zaklínače znám z knížek a z první série. Komiks je taky fajn, ale knížky jsou knížky. Byť kresba je na velmi dobré úrovni. Tohle bylo navíc celkem temné a bavilo mě to více než jiné díly.

29.05.2022 4 z 5

Orlové Říma III + IV Orlové Říma III + IV Enrico Marini

Parádní kresbička. Jednodušší scénář, ale velmi dobře napsaný. Boj římanů s germány. Co víc si přát?

19.04.2022 4 z 5

Divadlo Járy Cimrmana po padesátce... Divadlo Járy Cimrmana po padesátce... Tomáš Maleček

Super. Knih o divalde a Cimrmanovi jsem za ta léta přečetl několik. Takže jsem některé příběhy už znal. Ale autorovi se podařilo vyrvat z herců i nějaké nové, takže za mě super. Jen doufám, že z původní diplomové práce došlo při zpracování knihy k zásadnějším změnám, protože tohle by asi jako diplomka projít fakt nemohlo.

19.04.2022 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Je to krátké, je to milé, je to celkem zábavné, ale bojím se, že třetí díl už bude hodně. No uvidíme, jestli to dám.

03.04.2022 3 z 5

Hovory s T. G. Masarykem Hovory s T. G. Masarykem Karel Čapek

Čapek a Masaryk. Velikán a politik národem tak uctívaný, že to je na první pohled trochu nereálné. Kniha je super a mnoho se dozvíme. Škoda jen, že Čapek nežil déle a následně nenapsal nějaké neoficiální pokračování. Tedy to o čem si povídali mimo schválenou část, kterou korigovala puritánka Alice Masaryková. Myslím, že by to bylo ještě o stupeň lepší.

28.03.2022 5 z 5

Přístav Země / Zatmění Přístav Země / Zatmění Zack Kaplan

Taková bichlička. :) No i mě se líbilo více Zatmění než Přístav země. Mimochodem myslím, že to mělo vyjít zvláště. Nejen náad, ale i zpracování bylo prostě lepší. Kresba je super. no a přidané povídání o vzniku komiksu na mě bylo trochu delší a opakující, ale zase proč ne.

17.03.2022 5 z 5

Odsunuté děti Odsunuté děti Marek Toman

Zajímavě zpracováno. Některé příběhy jsou silnější než jiné, stejně je na tom i kresba. Je zajímavé číst i doprovodné texty, jak je někdy pohled vystěhovalců na jejich životy velmi rozdílný od pohledu čechů.

17.03.2022 3 z 5

Bomba Bomba Laurent-Frédéric Bollée

Bomba to je prostě bomba. Jj. sorry, nedalo mi to. Kresba úžasné. Zdánlivě jednoduchá, ale ve skutečnosti velmi promyšlená a skvěle zvolená. Příběh jednoznačný a za mě i velmi potřebný. Společně velké dílko, které snad nebude opomíjené.

17.03.2022 5 z 5

Praha mosty spojená Praha mosty spojená Vladislav Dudák

Pěkná kniha. Četl jsem ji hezky postupně, abych nebyl přesycen. Hlavní mosty jsou zde krásně popsány, ty menší naopak celkem odbyty. Ale chápu, že kniha není nafukovací. Přesto si nemohu odpustit, že text u Libeňského ostrova je jistou úlitbou vedení města, které knihu sponzorovala a ta politika je tam dost znát. Nejen přímým umožněním dlouhého politického textu a pak i rozsáhlostí, které významu mostu viditelně neodpovídá.

04.02.2022 4 z 5

Azimut: Kniha první Azimut: Kniha první Wilf

Výpravný evropský komiks. Tedy tři díly z pěti. A vše co k tomu patří. Nádherná kresba, což prostě většinou odlišuje Evropu od Ameriky. Pak hodně ulítlej děj, kterej vrší wau efekty a pořád přemýšlíte, co ti autoři berou, aby tohle dali. Celkem dost postav, až jsem se ze začátku ztrácel, ale děj nečekal. Další kniha, kde budou poslední dva díly je jistota.

03.02.2022 5 z 5

Pošťák Pošťák David Brin

Další přečtené Popstapo vydané ještě v dobách, kdy se tomuto žánru tak neříkalo. Jde spíše o lehce průměrné dílko a s klasiky žánru typu Den trifidů nebo Kuklama se nedá moc srovnávat. Ale dalo se to číst celkem dobře a některé pasáže mě zaujaly.

02.02.2022 3 z 5

Jágr, legenda Jágr, legenda Lukáš Csicsely

Komiks o Jágrovi. Co více si přát? No trochu propracovanější děj, který není sekaný doplňujícími "rozhovory" a taky trochu lepší kresbu, která je spíše průměrná. A taky trochu pokračování, které nekončí NHL. KHL a česká liga pro autory neexistuje. To je velká škoda. No celkem dost toho vlastně chybí a řada věcí trochu přebývá. Ta snad příště.

31.01.2022 3 z 5

M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek Dalibor Vácha

Takže tato kniha mě lákala hned jak jsem ji uviděl v knihkupectví. Toto období mám rád a třeba knihu Dva proti říši považuji za úžasnou. Toto románové zpracování známého příběhu mě samozřejmě bavilo pokud jde o obsah. Horší to již bylo se skákáním v ději z roku na rok a měsíce na měsíc. Bohužel to občas působilo dost chaoticky a moc nezávidím někomu, kdo se k těmto příběhům zatím dostal jen zběžně, protože mu spoustu věcí muselo utéct. Jinak fajn.

08.01.2022 4 z 5

1794: Tři růže 1794: Tři růže Niklas Natt och Dag

Takže druhý díl. Od prvního se moc nezměnilo, pořád je to především děsivý popis toho jak se žilo a k tomu je naroubován kriminálně - akční příběh. Některé pasáže knihy se čtou trochu těžce... ne není to problém špatných popisů, prostě někdy kniha stojí a neplyne. Ale jinak stále ucházející.

01.01.2022 3 z 5