Azimut: Kniha první

Nádherně malovaná pětidílná fantaskní sága, která u nás vyjde ve dvou knihách! V jednom z mnoha vesmírů existuje jeden svět, kde jsou lidé obzvláště citliví ohledně stáří a jeho následků – alias smrti. Ale v tomhle světě je možné tomu uniknout. Alespoň to tvrdí profesor Aristide Beloquinte, který se zabývá změnami času na své lodi-laboratoři. To si myslí i Mania Ganzová, která je přesvědčená, že čas jsou peníze a tudíž živá hotovost. Nesmysl, praví někteří. No, když jsme u nesmyslů, je tu určitá podivná událost – zmizel severní pól. Skupina fantastických dobrodruhů, za kterou by se nestyděl ani sám Lewis Caroll, vyráží na pohádkovou cestu, která vás vezme na hranici fantazie a existencionálních problémů. Azimut je jedna z nejbarvitějších, nejlepších a nejoriginálnějších komiksových sérií, které se v posledních letech objevily!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481231/big_azimut-kniha-prvni-fqQ-481231.jpg 4.617

Azimut 1.

Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Crew

Kniha Azimut: Kniha první

Norri
21.12.2021

Ještě že Crew vydala v jedné knize tři alba. Kdybych po dočtení prvního alba musel čekat na další díl, tak by mě asi ranila mrtvice. Ten svět, který Lupano a Andreae stvořili, je úžasný a plný fantazie. Je to ohňostroj neuvěřitelných nápadů. Navíc je plný zajímavých, více či méně sympatických, postav a bytostí. Lupano vymyslel svět, do kterého může vepsat všechny příběhy, které ho jen napadnou. Vy se do něj můžete pohodlně položit o s každou další stránkou tento úžasný svět objevovat. Hodně tomu pomáhá kresba, která je fantasticky detailní a ohromující. Navíc je vybarvená vodovkami. Co chcete víc? Je to jeden z těch komiksů, kde se vyplatí každý centimetr čtvereční papíru navíc. Byla by neskutečná škoda, kdyby to vyšlo v menším formátu.

RaptoR
10.12.2021

Azimut je zábava. Sžíravá a posměšná vůči snaze člověka obelstít čas. Překrásně kreslená fantazie ze snového světa. Tak bacha aby si pro ten váš nepřišel Časorváč! A že nic takového neexistuje? To si sakra pište, že existuje! Pak už vás nezachrání ani vejce Dlouhy!
Více v recenzích.

fvalek
28.11.2021

Azimut je takový Kocourkov s pěknou a jemnou kresbou, který dokáže upoutat a lze v něm najít velký smysl, i když moc věcí smysl nedává. Celá tahle skutečnost dráždí myšlení a představivost a dává komiksu sílu být pro čtenáře něčím extra. Celková úprava knihy všemu nahrává a malá encyklopedie klíčových stvoření na konci každé kapitoly je velmi obohacující. Celkově je pak kniha velice nápaditá, i když mi většina motivů přišla nějakým zvláštním způsobem povědomá.

V knize figuruje velké množství postav, které ačkoli působí nesourodě, vytvoří docela zajímavý tým. přesto byly momenty, kdy to bylo lehce matoucí, a kdy spolu některé interakce příliš nešly. Spousta věcí mi asi lépe dojde ještě po dočtení, doufejme, protože určité pasáže byly složité na pochopení. největší problém asi je, že na rozdíl od anotace samotná kniha nevysvětluje motivaci postav a jejich pohnutky. U většiny je to hodně prvoplánové a působí pak vcelku povrchně, což je škoda. Taky bych se více bránil přirovnávání k Lewisi Carollovi, protože i když je hlavní postava zajíc a sem tam se děje něco, co plně nedává smysl, tak Alenka má tedy hodně hodně jiné vibes než toto.

Jsem dost zvědavý, jak Azimut dopadne a o co tam vlastně jde, protože i to je stále trošku záhada. Velká reklama a očekávání neudělaly úplně dobře. Jestli je to nejbarvitější, nejoriginálnější a nejlepší komiksová série, tomu bych asi nechal volnější průběh, za mě asi ne, ale přečtení určitě potěšilo. :)

trudoš
25.11.2021

Fenomenální jízda scenáristovou fantazií, kdy sice netušíte co se kolem vás děje, ale přesto to přijímáte s nadšením z netušených možností vypravěčského umění. Wilfrid Lupano v podstatě od první strany sype jednu nejasnost za druhou a jen občas se nad čtenářem ustrne a něco málo mu vysvětlí. Ono naštěstí není nutné přesně se orientovat v tom, kdo je kdo a jakou má jeho konání návaznost na děj. Tady se prostě bavíte nádherou okamžiku, který se mění stejně rychle, jako se rozvíjí komplikovaná zápletka. Všechna ta imaginace může být někomu prosti srsti, protože jen málokdy má konkrétní význam, ovšem výtvarník Jean-Baptiste Andréae předvádí na papíře tak ohromující kousky, že jeho nápadům prostě nelze odolat. Jsou to detaily, ale i obří scény, které vás nadchnou jak svou propracovaností, tak citem pro věcný surrealismus. Zároveň budete nadšeni nezpochybnitelnou nadsázkou, jež se skrývá za každou postavou, tvorem či předmětem. Teď si jen přeji, aby se sérii povedlo dovést do zdárného konce.

GoodGames
22.11.2021

Ak máte radi bizarné svety, postavičky a máte chuť na svieži fantasy titul, v ktorom je plno hravej fantázie, tak Azimut by ste si mali prečítať. Je to jeden z mála titulov, v ktorých ma fantázia tvorcov tak bavila, že som sa tešil na každú novú stranu. Jeden z najlepších komiksov, aké u nás vyšli, a to prosím pekne nie len v tomto roku. Som veľmi zvedavý na dokončenie príbehu.

KubaHanzelin
22.11.2021

Velmi originální, poťouchlé, ale zároveň geniální.
Takhle bych asi shrnul Azimut první svazek.
Moc na evropské komiksy nejsem, ale když už se mi dostal do rukou, dal jsem mu šanci. A byl jsem příjemně překvapený, i když jsem čekal dle hodnocení a toho velkého haló kolem něco víc, spousta věcí zůstalo nevysvětleno a proto jsem zvědav na další svazek.
Kresba je typická pro francouzské komiksy, kterou nenadchne ani neurazí..

Aykiru
18.11.2021

Na přirovnávání knih k Carollově tvorbě jsem se postupem let stala velmi alergickou. Není proto divu, že když se mi dostal do rukou tento komiks, byla jsem notně skeptická. Přece jen nálepkou „jako Carol“ bylo označeno tolik levných kopií, které srážejí sami sebe v marné snaze napodobit nenapodobitelné, místo toho aby (a to je podle mě pravý Lewisův odkaz) sami objevovali, až to hraničí s absurditou.
Nicméně s potěšením musím přiznat, že Azimut je v tomto směru příjemnou výjimkou. Poutavý lehce groteskní příběh doprovázený překrásnou kresbou je jedním z nejlepších knižních počinů tohoto roku a možná i vůbec.
Jednoduše řečeno Azimut je jako život sám. Lehce nekonvenční, těžce bláznivý, příjemně ujetý a nechutně návykový.

Klesňa
13.11.2021

Tento svět mě hned vtáhnul. Ilustrace mě natolik ohromily, že jsem dokonce zapomněl chvílemi číst a jen se kochal nádhernou malbou. Kromě detailních a nádherných ilustrací mě zaujala i originalita všech postav a tvorů. Nejedná se o žádné klasické draky, ale úplně nové bytosti s kterýma jsem se ještě v životě nesetkal. Různé kombinace zvířat a strojů jsou navíc krásně popsány na speciálních stránkách, které vypadají jak zápisky vědce. Příběh mi ze začátku sice nedával smysl, ale to je jasný, když se najednou objevíte v cizím fantasy světě, který má své pravidla. Postupem času se ale ponoříte do tohoto barevného dobrodružství a vůbec Vás už nepřekvapí, když se najednou objeví velká žena z písku nebo mechanický šváb… I různé místa a panství jsou krásně vymyšlené a jejich odlišnosti dělají celou výpravu ještě pestřejší. Za mě je to svět, který Vás nejenom vtáhne, ale budete se do něho rádi vracet… Takže kde je kniha druhá??? IG: @klesnacte