DennieForbes DennieForbes komentáře u knih

Nekonečná láska Nekonečná láska Scott Spencer

Jsem rozpolcená. Ano, prvních 150 stránek knihy byly utrpením, ale nakonec to bylo celkem čtivé. Nemůžu přidat hodnocení, protože třemi hvězdičkami hodnotím často a to pro mě znamená průměr. Čtyři a víc jsou pak ty lepší knihy, ale méně než tři jsem dala těm, které ve mně vážně nic nezanechaly. Nicméně mě mrzí, že je hodnocena jako 24. nejhůře hodnocená kniha.

Nekonečná láska nicméně, možná to bylo jen danou životní situací, ale dojem na mě udělala.. Bylo mi hlavního hrdiny neuvěřitelně líto, i přesto, že se často nechoval úplně správně. Ale to s člověkem láska - obzvlášť ta nešťastná, ale přesto nekonečná - udělá. Obdivovala jsem hlavně jeho vůli.

Shrnutím tedy, styl autorova psaní je zvláštní, chvílemi přespříliš popisný, až nudný a příliš mi nesedl, milostné scény jsou skutečně příšerné, ale myšlenka je hlubší.
Není to zkrátka oddechovka s předvídatelným koncem.

20.10.2016

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Nesnesitelná hlavní hrdinka a její ještě nesnesitelnější sestra.. První polovina knihy bylo jen samé fňukání. Druhá půlka knihy byla už podstatně lepší, ale jako celek takový slabší průměr..

10.09.2016 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Wow!

Neuvěřitelný zážitek, číst tuhle knihu. Děj mě táhl už od prvních kapitol - pohled vraha, krátké kapitoly, neuvěřitelné rozuzlování příběhu, dojemné i vtipné části...
Musím se pochválit, tušila jsem od poloviny knihy... ne v takovém měřítku (finální rozuzlení mě pak naprosto dostalo), ale dvě a dvě jsem si dohromady postupně dávala. :)
Jediné, co musím vytknout, je český překlad. Častokrát se mi stalo, že jsem si věty musela číst ještě jednou, abych pochopila, co se tím snažil básník říct. Naštěstí jsem to postřehla jen v nepodstatných částech a hlavně na začátku knihy (možná už jsem byla ke konci tak zabraná, že mi to už nepřišlo.) :)
Jednoznačně doporučuji, 5 hvězdiček po přečtení Nesbovek dávám detektivkám velmi vzácně.

11.08.2016 5 z 5

Made in Sweden Made in Sweden Anders Roslund

Skvěle napsaná kniha. Je poutavá, postavy jsou vykresleny skvěle a tak jsem si bratry oblíbila, že mi bylo na konci vážně smutno. Moc se mi líbily i pasáže v minulosti, díky nimž pak člověk leccos pochopí. Posledních 50 stránek jsem dočítala jedním dechem. Doporučuji!

06.07.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Druhá polovina knihy se četla sama, vlastně jsem stále listovala dál a doufala, že to dopadne podle mého očekávání. Hlavní hrdinka mi ovšem byla krajně nesympatická. Konec se mi nelíbil, byla jsem zdrcená. Po dlouhé době mě ale dokázala nějaká kniha emočně vyčerpat. Nicméně na 5 hvězdiček to za mě není.

23.06.2016 4 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

I přesto, že hlavní myšlenka celé série mně, jakožto ateistovi, nebyla blízká, musím říct, že to byla nádhera. Všechny díly se četly tak lehce a svižně, představivost tu pracovala na plné obrátky a hlavní hrdinové mi vážně přirostli k srdci. I přestože nejsem věřící, musím uznat, že autorovo podání je geniálně zpracované. Rozhodně po knihách jednou znovu sáhnu.
Všemu dodávaly krásu ilustrace (vydání od Fragmentu), které krásně doplňovaly atmosféru.

09.06.2016 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

"Marně po ní vztahuji ruce, zrána, když se probírám z mrákot těžkých snů, marně ji v noci hledám na lůžku, když blažený nevinný sen mě oklamal, jako by seděla vedle mne na louce, jako bych její ruku choval v své a pokrýval ji tisícerými polibky. Ach, když pak ještě zpola v závrati spánku po ní tápám a tím se proberu... Proud slz vyráží z mého stísněného srdce a pláču bez útěchy, vstříc černočerné budoucnosti." ♥

25.05.2016 5 z 5

Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete Justine A. Lee

Výborně napsaná kniha! :) dozvěděla jsem se tam spoustu nových informací, které mi zrovna přijdou vhod, protože mám nově doma dospělého kocourka z útulku.. Autorka píše věcně, má dobrý smysl pro humor a ví, jak to chodí. :)
I překlad chválím, je super, že je tam častokrát uvedené i info o tom, jak je to s danou věcí i v ČR.
Jednoduše, pokud máte doma mňoukající lásku, určitě si knihu přečtěte. :)

19.03.2016

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Jméno Harry Potter v souvislosti s touto knihou je opravdu urážkou.
Dávám dvě hvězdičky - jednu za vazbu, druhou za to, že se mi to tedy nakonec přeci jen podařilo dočíst..
Druhý díl ani omylem.

03.03.2016 2 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Podmanivé prostředí, atmosféra, sympatický hlavní hrdina a místy i zábava. Levithan mne s každou další jeho přečtenou knihou víc a víc oslňuje. Jeho části (tedy ty z pohledu Dashe,) byly rozhodně lepší, ale tím, že se autoři předem nedomluvili na vývoji děje, to o to víc byl zážitek. Myslím, že je to fajn oddechovka, po které ráda sáhnu ve vánoční atmosféře. :)

18.02.2016 4 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Tahle kniha je něco opravdu kouzelného. Nejdřív mi hlavní hrdina celkem vadil, ale jak se příběh vyvíjel, vyvíjel se i on a celý příběh mě doslova pohltil. Ani jsem nepostřehla, že už dočítám poslední stránky a byl konec. Celá kniha byla plná emotivních momentů, ale konec byl největším šokem. Musím uznat, že takhle dojatá jsem dlouho nebyla a rozhodně se těším na knihu očima Rhiannon. :)

14.02.2016 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Pořád nějak nemůžu uvěřit tomu, co jsem právě dočetla. Bylo to tak krátké, že než jsem se stačila odtrhnout, byl už konec. Nicméně, jsem nadšená. Ten příběh je tak silný...

Jo Nesbø mne právě utvrdil v tom, že je to nejlepší autor tohoto století (možná ne každý bude sdílet můj názor, ale já ho za něj rozhodně považuji.)

28.01.2016 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Na knihu jsem narazila v podstatě náhodou v knihkupectví. Po přečtení obsahu jsem věděla, že tohle je kniha přímo pro mně. A rozhodně jsem se nespletla.
Nevěřili byste, jak zvláštní je to pocit, když je vám hlavní hrdinka/hrdina knihy tak neuvěřitelně podobná/ý. Už jen tím si mne kniha naprosto získala. Příběh ve dvou dějových liniích, mnohovesmír, "co by bylo, kdyby..." je pro mne novinkou, a naprosto mne dostal.
Kniha je originální, vtipná, smutná, bláznivá, k zamyšlení, skvělá.

Má mých zasloužených 5 hvězdiček! :)

07.01.2016 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Já asi vážně nepochopím, proč autoři dávají svým hlavním postavám tak nízký věk.. Obecně mi to u knih tohoto typu vadí, ale teď už to musím zmínit.

Co se týče děje, jak je už zmíněno v komentářích pode mnou, je předvídatelný, ale svým způsobem dokáže i překvapit. Velké plus měla u mne kniha za to, že se příběhy protínají, a za úsměvný konec. Atmosféra skvělá, té také není co vytknout. Myslím, že si ji příští rok o vánocích zase jako oddechovku přečtu. :)

05.01.2016

Artušova smrt Artušova smrt Thomas Malory

Velmi náročné čtení... knihu jsem četla přes měsíc, i přesto, že je mi téma blízké. Objevuje se zde spousta nesouvislostí, kdy je v první polovině knihy něco tak a podruhé jinak. Zapamatovat si jména je zpočátku nemožné, takže jsem se často ztrácela. Nicméně je kniha užitečná jako čerpání k nějaké práci do školy, jelikož málokde člověk někde tak bohatý pramen na toto téma. Mě v tomhle posloužila výborně. :) Především obsahuje relativně rozsáhlý a hlavně i poutavý příběh Lancelota, o němž je problém kdekoliv jinde něco zjistit.

05.01.2016

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Nádherný a dojemný příběh.. Téma mi bylo dost blízké, takže kniha se četla sama. Vychutnávala jsem si každou stranu, příběh se mi doslova odvíjel před očima.
Musím přiznat, že prvotní šok, při zjištění, že Achilleus a Patroklos budou v příběhu vystupovat jako milenci, mě dost děsil a bála jsem se, co od knihy očekávat. Přesto si mne nakonec příběh získal. Autorka popisuje Achillea naprosto perfektně, jak jeho vzezření, tak pasáže, kdy stojí na bojišti, ale i pýchu, se kterou se potýká. Takže pro mě je Achilleus mou "postavou roku" :)

09.11.2015 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Když si má kamarádka tuto knihu přečetla a následně mi ji líčila, prozradila mi vlastně celý děj až do konce. Proto jsem knihu odkládala, ale když se na ni konečně dostala pomyslná řada, tak mne přesto dokázala překvapit. Začátek je těžce překousávatelný. Spousta jmen, životní příběhy - motalo se mi to všechno dohromady. Nakonec jsem ale zbytek dočetla jedním dechem. Chvílemi jsem se smála, ke konci jsem byla dojatá. Určitě doporučuji!

09.10.2015 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Naprosto super! Téma mi bylo dost blízké, protože mám geocaching vážně ráda, ale musím uznat, že teď se budu bát otevírat schránky v očekávání, co bych tam mohla najít. :D Příběh byl úžasně realistický, vyvrcholení příběhu mi úplně vzalo dech. Když jsem se pak na konci dočetla, že souřadnice a místa k nim přiřazená jsou reálné, jen jsem uznale pokývla hlavou. Knihu doporučuji a to nejen milovníkům geocachingu!

29.09.2015 5 z 5

Alenka v říši divů (převyprávění) Alenka v říši divů (převyprávění) Giada Francia

Nemůžu si pomoct, ale rozhodně jsem od knihy čekala mnohem víc. Ve finále jsem se už těšila akorát na to, až budu mít dočteno. :(

18.09.2015 2 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Musím uznat, že poslední díl jsem dlouho odkládala a četla ho na dvakrát. Na první pokus jsem přečetla 100 stránek a na rok si dala pauzu. Teď jsem se k němu zase dostala a zpočátku se hodně přemáhala číst dál. Posledních 300 stran jsem dočetla celkem rychle. Osobně proti této trilogii vůbec nic nemám, zase takový odpad to podle mého není. Není to ale ani nic, co bych si musela přečíst znovu. Dávám tři hvězdičky hlavně díky epilogu (i když ten z roku 2011 se mi pro změnu vůbec nelíbil.)

01.09.2015 3 z 5