Alenka v říši divů (převyprávění)

Alenka v říši divů (převyprávění)

Alenka se pustí do pronásledování bílého králíka, který kolem ní proběhl. Spadne do králičí nory, která se ukáže být branou do podivného světa, ve kterém jsou přírodní zákony vystřídány neomezenou fantazií, překrásně zobrazenou nádhernými ilustracemi, které vykreslují veškeré kouzlo tohoto zázračného světa.

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207399/alenka-v-risi-divu-XaL-207399.jpg 3.466

Alice in wonderland (1940)

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Naše vojsko

Anett05

Krásné ilustrace, ale text byl někdy trochu sesekaný takže čtenáři někdy unikal smysl a návaznost příběhu. Doporučuji alespoň prohlídnout knihu a podívat se na ilustrace, které se opravdu povedly.

eva9749
04.07.2016

Ilustrace krásné, text příšerný. Pozor, na knize je výslovně napsáno "inspirováno jedinečným dílem...". Příběh je sesekaný, takže čtenáři naprosto uniká smysl a návaznost příběhu, rozhovory končí rozpačitě... Ale prohlédnout si ji, to fakt stojí za to.

PokiCz
19.01.2016

Zajímavá kniha, bohužel ne pro děti ani mládež. Doporučuji shlédnout filmovou adaptaci od Disneyho, pokud nemáte rádi krkolomné texty připomínající Mein Kampf.

marcela6183
06.10.2015

Tak četla jsem sestře - a unesená nebyla. Viděla jsem Johnieho Deppa a díky němu jsem to skousla. Starší filmová verze z 50. let mi taky moc vtipná nepřipadala. Bože nedopusť, aby tahle kultura převálcovala lišku Ryšku Erbena a Babu Jagu Krásy nesmírné.
Sice nejsem dítě, leckdo by mohl namítat, že pohádky jsou především pro ně. Ale přece taková Perníková chaloupka je docela slušný horor i pro dospělé.
Jinak mám pana Carrolla ve velké úctě, protože ne každý matematik je vybaven obrazotvorností. On zcela jistě je - jen nikoli takové, která by byla mým šálkem kávy. Ty dvě jsou tedy odrazem mé nechápavosti jeho tvůrčího génia.

DennieForbes
18.09.2015

Nemůžu si pomoct, ale rozhodně jsem od knihy čekala mnohem víc. Ve finále jsem se už těšila akorát na to, až budu mít dočteno. :(

Eigis
13.08.2015

Tahle kniha je sen jedné malé dívky.....Když se zdají sny mě, jsou většinou ,,ne příliš inteligentní, prostě takový zmatek, rozdíl je, že ve bdělém stavu si mohu vybírat, a o něco více objektivněji hodnotit.... Tohle bylo hodně zlé, bez urážky, ale buď měli pána hospitalizovat nebo si dal něco na povzbuzení. Já jsem nepil, ani si nedal nic jiného, proto to hodnotím jako dost velkou blbost. P.S. Ať žijí české pohádky. Ti kdo s tím nesouhlasí, ať mi prosím napíší, literární debatu vždy ocením.

Alinka2
12.06.2015

Primitivní, dětské a lehce napsané. Čtení tak akorát pro děti, ale rozhodně to není kniha na světové úrovni. Nechápu, jak ji mohla většina, co ji přečetla a koho jsem se ptala, chválit.

Absinth_fairy
08.05.2015

Trochu bláznivé, bizardní ale vtipné čtení. Nebýt filmových zpracování, byla bych napjatá, zcela ponořená a nemusela si v hlavě říkat, co právě bude následovat.

zimela
26.03.2015

Na Alenku jsem se vyloženě těšil a bohužel zklamala. Do čtení jsem se musel, i navzdory krátkosti dílka, nutit. Celé to ale bylo zpracováno v nějaké mojí divné, momentální, duševní klímě, takže radši nehvězduju. Uvidím. Dám ještě jednu šanci.

AdélkaÁďa
16.07.2014

Děj pohádky pěkný, jen chvílemi zmatený. Nedokážu si představit, že by to malé dítě mohlo pochopit. Sice je to klasika, ale čekala jsem více.