DenisePartridge DenisePartridge komentáře u knih

Nevím, proč si na knihu všichni stěžují. Jistě, i já musím uznat, že žádný Stoletý stařík to není, ale na takovou knihu už nejspíš nikdy nenarazíme, tak proč nehodnotit tuhle knihu jako individualitu? Mě osobně opravdu bavila a to je podle mě u knihy jedno z nejdůležitějších kriterií. Takže pokud jste tak ještě neučinili, rozhodně si knihu přečtěte! :)

26.09.2016 4 z 5

King King T. M. Frazier

Už z obálky a anotace knihy je tak trochu jasné, co můžeme od knihy očekávat, takže si nechte svoje ubrečené komentáře typu: "v knize je moc sprostých slov" a "přes vulgarismy se to nedá číst", protože to není žádná romantická komedie a to, že je psaná tímto stylem neznamená, že je to nějaká kurva špatná knížka. I když si odstavce a někdy i slova v knize dělají, co chtějí a někdy mě to při čtení trochu rozptylovalo, tak se tato kniha četla neuvěřitelně snadno a to bylo přesně to, co jsem od ní očekávala. Takže já jsem spokojená.

13.09.2019 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Ta O Šípkové Růžence se mi líbila víc.

02.04.2017 3 z 5

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

Tak tahle kniha mi opravdu důkladně lámala srdce kapitolu po kapitole, a to hlavně ve druhé části, kde jsem měla konečně pocit, že se dozvídám pravdu, celou pravdu a nic než pravdu. Knihu rozhodně doporučuju, ačkoliv uznávám, že není pro každého :)

11.12.2016 5 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Ale no páni! Dobře, dejme tomu, že je to oddechovka, ale jak skvěle je napsaná, to se jen tak nevidí. Tedy alespoň z mého úhlu pohledu, každý může mít jiný názor. Pokud bych se ale měla vyjádřit nějak souvisleji, pak bych vám nejspíš začala tuto knihu doporučovat. Je to velice atraktivní a aktuální téma, které je navíc tak dobře zpracované, že zkrátka stojí za to si knihu pořídit :)

10.10.2016 5 z 5

Blues pro bláznivou holku Blues pro bláznivou holku Václav Hrabě

I když blues jinak nijak zvlášť nemusím, protože jsem zkrátka milovníkem pravidelných veršů a rýmů, tahle kniha mě opravdu příjemně překvapila, a to konkrétně tím, že se mi líbila. A to je ta největší poklona, jakou mohu sbírce blues složit. :)

06.07.2016 4 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Upřímně jsem od téhle knihy čekala víc. Sice tady někteří zmiňují, že kniha je spíš pro náctileté, ale musím říct, že já jsem náctiletá a i přesto mě kniha moc nenadchla. Penny byla až trochu moc dětinská a, prosím, takhle nešikovný snad nemůže být nikdo. :D
Taky nevím proč, ale překladatelka má zřejmě nějaký problém s tvarem zájmena "mi" a to jak všude cpala jen "mně" bylo taky poněkud iritující.
Samozřejmě autorce přeju vydání její první knihy, ale pro mě to bylo něco, jako kdybyste vzali knížku z edice Plnokrevník/Blázen do koní/Zuzka a poníci - odebrali z toho koně - přidali 200 stránek. Za mě tedy bohužel jen 2 hvězdičky.

06.12.2015 2 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Tato kniha poslední dobou hodně získává na faktu, že je léto, a co víc letní prázdniny, což je ta část roku, kdy si většina čtenářů přeje především nad ničím nepřemýšlet, a k tomu je Girl Online opravdu ideální, co si budeme povídat. Obsahuje tak málo podnětů k zamyšlení, až je to smutné, leč nyní je to to, co lidé vyhledávají. Někde tady jsem asi četla, že všechny knihy potřebují svůj čas. A já si nemůžu pomoct, ale stále si stojím za tím, že tato kniha dobrá jednoduše není, jen je právě její čas. Ale takhle by to snad být nemělo ne?
↑ řečnická otázka, odpověď opravdu nečekám :) :D

12.07.2016 2 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Možná budu přehánět, ale tahle kniha je geniální. Už jen samotnou kompozicí, kdy se chvíli pohybujeme v minulosti a chvíli v přítomnosti, ale hlavně tím, že (alespoň já) jsem si zkrátka nemohla oblíbit jednoznačně Noaha nebo Jude, protože oba se v určitém bodě příběhu zachovali hrozně, za což bych jim někdy ráda utrhla hlavu, a pak se to snažili odčinit, přičemž v ten moment jsem jim zase všechno odpustila. Při celkovém pohledu je proto tato kniha vážně úžasná. :)

20.03.2016 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Bohužel mi připadá, jakoby Belle s každým novým dílem klesala inteligence. Tak jak byla na začátku vcelku "normální", je teď otravná, nerozhodná a až moc "Ach, Jakeu!" - "Ach, Edwarde!". Nehledě na to, že Jacob a Edward mi svou nesnášenlivostí také lezou na nervy.
Nejspíš mě to stejně neodradí a sérii ze zvědavosti dočtu, ale myslím, že prvnímu dílu už se nic nemá šanci vyrovnat.

16.08.2015 3 z 5

Cela 17 Cela 17 Dominik Dán

Tak já jsem právě objevila nejlepší knihu všech dob a vůbec se tím nehodlám tajit. Kniha je vtipná, napínavá a hlavně upřímná. Ať už si to přiznám nebo ne, vězení je zkrátka fascinující místo (kruté, nelidské, ale fascinující), a je pro mě úžasné, že přesně tyto prožitky dokázal někdo vložit na papír.
"…protože to nestačí jenom říci, slova doznějí a zaniknou, ale papír zůstává navždy."

11.04.2018 5 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Tak tahle kniha mě konečně po dlouhé době dokázala pořádně chytnout a zaujmout tak, že jsem se od ní nedokázala odtrhnout, což v tuto chvíli oceňuji opravdu nejvíce. Opravdu doporučuji :)

09.04.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Pokud to tak lze říci, byla to úžasná kniha, avšak v takovém smyslu, že mi z ní běhal mráz po zádech. Opravdu skvěle napsané dílo :)

11.09.2017 5 z 5

Past Past Marko Leino

Cítím povinnost být zase po douhé době první, kdo knihu vychválí do nebes, ale... tohle není kniha, to je psychologické bludiště. Vysvětlila bych to asi takhle - osoba, kterou byste za její chování nejraději pověsili na nejbližší stožár, je zároveň osobou, kterou litujete, protože je vlastně nemocná, ale i přesto byste ji chtěli profackovat. Jenže když pak doopravdy zemře, sedíte nad knížkou a křičíte do prostoru "proč jste to udělali?!", protože vám na ní zase začalo záležet. Obávám se, že moje zmatené vysvětlení vlastně mnoho nevysvětlovalo, ale mazat se mi to nechce. Závěr všeho je tedy takový, že skutečně nechápu, proč má kniha tak nízké hodnocení, protože například já jsem se od ní nemohla odlepit. Vážně, málem jsem s ní šla i do sprchy. A do obchodu. A do práce.
Takže se nenechte zmást - není lejno jako Leino. :DD

16.08.2016 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Skvělá kniha! Tedy původně jsem ji četla jako povinnou četbu s klasickým pocitem, že mě k tomu někdo donutil, ale nakonec jsem na to úplně zapomněla a knihu si užila :)

23.02.2016 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Protože jsem ke knize přičuchla naposled někde v páté třídě, čekala jsem, že budu nudou klimbat pravidelně každých pár stránek, proto mě překvapilo, že se mi kniha lehce četla a vcelku mě i bavila. Tedy ne že by se tím nějak zdvihla hladina napětí, ale předčilo to mé (beztak nízké) očekávání.

30.10.2015 4 z 5

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

Přiznám se, že nebýt Čtenářské výzvy 2015, nejspíš by mě vůbec nenapadlo si knihu přečíst. Ale rozhodně nelituju. Četlo se to rychle a nebyly tam žádné zbytečné pasáže. Doporučuji hlavně těm, kteří nemají tolik trpělivosti s klasickou knížkou. :)

03.05.2015 4 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Snad nikdy jsem nečetla knížku jako je Rozříštěná a musím říct, že po přečtení celé série jsem neuvěřitelně naštvaná. Situace na Zemi (předpokládám, že po určitém druhu apokalypsy) nebyla popsaná ani v jedné ze tří - slovy tří - knih, takže jsem měla stále pocit, že hlavní hrdinka, která mi pak jen tak mimochodem taky dost lezla krkem, bojuje jen v malé bitvě, zatímco zuří válka. Na odreagování byla kniha dobrá, pokud jsem právě neprotáčela oči nebo nenadávala na chování hlavní hrdinky, ale jinak musím říct, že jsem četla mnohem zajímavější a lepší knihy.

11.12.2016 3 z 5

Sice to dělám nerada a většinou se tomu snažím spíše vyhnout, ale tady si skutečně nemohu pomoct a zkrátka musím alespoň v hlavě srovnávat všechna tři díla Jonase Jonassona a musím říct, že Analfabetka je z nich zdaleka nejslabší. Nedosahuje dokonce ani kvalit Zabijáka Anderse a rozhodně nemá na Stoletého staříka. Pro mě se tedy kniha - ačkoliv mě to neuvěřitelně překvapilo - stala bohužel zklamáním.

10.11.2016 3 z 5

Jana a Dana aneb Když holky mají za ušima Jana a Dana aneb Když holky mají za ušima Věra Řeháčková

Moc dobře vím a potupně přiznávám, že kniha je spíše pro mladší, ale i přesto mi to nedá, abych nepodotkla, že co se přísloví a lidových úsloví týče, je kniha skutečně bezvadná a čeho si cením nejvíc - také vtipná. :)

27.07.2016 5 z 5