denisa7430 denisa7430 komentáře u knih

Žena v bílém kimonu Žena v bílém kimonu Ana Johns

Dechberoucí, srdce drásající...ale tak nádherná!

18.07.2022 5 z 5

Kniha ztracených jmen Kniha ztracených jmen Kristin Harmel

Odvaha a houževnatost, to jsou hlavní rysy hrdinky románu "Kniha ztracených jmen". Vlastní neštěstí Evu na kolena neporazí, naopak. Zatne zuby a rozhodne se pomáhat těm, kteří jsou na tom v době nacistického běsnění ještě mnohem hůře - opuštěným židovským dětem.

30.04.2022 4 z 5

Poslali je nalevo Poslali je nalevo Monica Hesse

Čtivý příběh o tom, jak se přeživším Židům "dařilo" po skončení války. Žofka mě zklamala jen v jedné věci, že nechala Josefa odejít...

18.05.2021 3 z 5

Dům, ve kterém jsme vyrůstali Dům, ve kterém jsme vyrůstali Lisa Jewell

Skvělá kniha, podmanivý příběh. S každou kapitolou jsem se nestačila divit, každá přinesla něco nově překvapujícího, až šokujícího. Přitom jde o rodinný příběh se všemi jeho radostmi i starostmi, bohužel navíc poznamenaného velkou tragédii.

27.03.2021 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Pravdivý příběh chlapce, kterého od jisté smrti v plynové komoře zachránila bedna v závodech jistého pana Schindlera.

17.11.2020 4 z 5

Zážitky rozvedeného muže Zážitky rozvedeného muže Ivan Galambica

Parádní, nemělo to chybu. Upřímně jsem se zasmála. Některé zážitky byly až těžko uvěřitelné, ale jelikož i kolem mě chodí lidí "podivní", tak věřím, že tento rozvedený muž vše popisované opravdu zažil. Tyhle příhody může totiž vymyslet jen sám život!

17.11.2020 5 z 5

Svědectví porodní asistentky z Osvětimi Svědectví porodní asistentky z Osvětimi Stanisława Leszczyńská

Velice mi to připomnělo příběh lékařky Giselly Perlové, která sepsala své paměti v knize Byla jsem lékařkou v Osvětimi. Rovněž ona pomáhala zejména těhotným ženám přežít...i za cenu nejstrašnější, odejmutí dítěte, což se rovnalo jeho smrti!

Staňa dle výpovědí přeživších dokázala shromáždit všechny své síly, pracovat dnem i nocí a plně se angažovat pro druhého člověka.

"Tragédie, které přesahují míru lidské představivosti."
"Do toho pekla za námi přiletěl anděl lásky." - výpověď přeživší o Stani - 48 -

07.10.2020 5 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Když se každé ráno probouzíte a nevíte, kde a s kým to vlastně jste. V zrcadle se nepoznáváte, protože máte být o desítek let mladší.... Super čtení, do poslední chvíle jsem byla napjatá, jak to celé dopadne!

09.04.2020 4 z 5

Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Lékaři hanby: Pravda o lidských morčatech v Osvětimi Betty Truck

Neskutečná kniha o hrůzách pácháných v Osvětimi. Jedna z nejbrutálnějsích, které jsem četla..

09.04.2020 5 z 5

Dobrovolnice Dobrovolnice Hana Hindráková

„Vyspělé země by měly zastavit oficiální rozvojovou pomoc, protože za posledních 40 let to bylo pro Afriku zničující. Země, které dostaly nejvíce humanitární pomoci, se nacházejí v nejhorším stavu. Kdyby západ přestal rozdávat, něžný Afričan by si toho ani nevšiml, zasáhlo by to jedině úředníky.“ – str. 112 –
Příkladem je například proslulý slum Kibera s více než milionem lidí žijící pod hranicí chudoby. Za tímto slumem stojí výstavní domy a vily boháčů obehnané elektrickým plotem.

10.03.2020 4 z 5

Iluminace Iluminace Mary Sharratt

Románem jsem byla zcela pohlcena. Po knize jsem sáhla automaticky. Podobné příběhy z dob čarodějnických procesů a pochybných činů církve, mě okouzlují. Navíc u této spisovatelky jsem měla jistotu dobrého čtení, její román Dcery čarodějného vrchu byl rovněž výjimečným počinem. V obou případech musím pochválit i práci překladatelky, i díky ní byly knihy čtenářským zážitkem.

06.12.2019 5 z 5

Pekelná princezna Pekelná princezna Harold Schechter

Kniha dobře zpracovaná, ale měla jsem pocit, že čtu spíše vysokoškolskou závěrečnou práci. Avšak faktograficky perfektně napsaná.

17.11.2019 3 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Ne špatný, ale ani ne fascinující příběh z období 2. světové války. První polovina knihy se četla sama, do té druhé, více naivní a sladké, jsem se musela malinko nutit....

04.10.2019 3 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Již první stránky románu vás buď od čtení zcela odradí svou surovostí, nebo naopak vtáhnou do děje plného násilí. A podnázev tohoto detektivního bestselleru „thriller, který se vám zaryje pod kůži“, je poměrně výstižným…

26.09.2019 3 z 5

S každou padající hvězdou S každou padající hvězdou Susan Elizabeth McClelland

Mrazivé, hrůzu nahánějící vyprávění chlapce.

26.09.2019 5 z 5

Poslední dny Rabbit Hayesové Poslední dny Rabbit Hayesové Anna McPartlin

Strhující román považuji za jeden z nejkrásnějších románů dnešní doby. Autorka v něm píše o citlivých tématech, o kterých člověk za normálních okolností raději nechce ani uvažovat.

26.09.2019 5 z 5

Jan Masaryk – pravdivý příběh Jan Masaryk – pravdivý příběh Pavel Kosatík

Kniha se čte velmi dobře. Forma není vůbec nudná, ačkoliv se životu Masaryka věnuje opravdu podrobně. Nečekejte žádné bulvární, ničím nepodložené senzace. To však dělá knihu výjimečným dílem.

Za humny je válka Za humny je válka Jefim Fištejn

Kniha se nebude líbit sluníčkářům a světlonošům milosrdenství :-)

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

O tématice koncentračních táborů a Osvětimi samotné, jsem přečetla již spousty knih. Mnohé z nich ve mně zanechaly nesmazatelnou stopu pro své nepochopitelné obsahy. Málokdo si dnes umí přestavit muka, která lidé během světové války zažívali, a strádání lidí, konkrétně v osvětimském táboře, pro mě zůstane tématem nikdy nepolapitelným. Jak jen dokázali najít vůli v té hrůze žít, přežít ji a žít dál i po válce s nepřestavitelnou bolestí na těle i na duši?

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Bravurně sepsaný román popisující osudy lidí během druhé světové války