dencazrnu dencazrnu komentáře u knih

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Páni, to zase byla jízda. Začátek sice nudný, ale pak se člověk začte a nemůže knihu odložit. Posledních pár stran jsem doslova hltala a srdce mi bušilo jako o závod. Jediná výtka je v tom, že některé pasáže byly hrozně zdlouhavě popisovány. Člověk, který vědě nerozumí, tak stejně úplně nepochopil, co to tam Theo kouzlí :D Ale jinak bezvadný a doufám, že budou i další díly :)

16.05.2019 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

To byla ale spanilá jízda! Než jsem se začetla, byl najednou konec. Musím říct, že V pasti lží se mi líbilo o kousek víc, ale i tak tleskám. Skvělá zápletka a autorka ukázala, že má ještě esa v rukávu :) nový styl psaní, kde je více pohledů od hlavních postav je jednoduše boží :) Doufám, že autorka napíše více knih, protože se mi čte velmi dobře :)

13.04.2019 4 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Kniha měla rozhodně zajímavý námět, ale z nějakého důvodu se mi nijak dokonale nečetla. Nedokážu úplně říct důvod, co mi na knize tak vadilo, ale že bych se od ní nedokázala odtrhnout se říct nedá. Děj byl nakonec moc překombinovaný a závěr byl takový zvláštní.. ale jak říkám, námět na knihu byl fakt skvělý, zpracování už trošku pokulhávalo :D

01.10.2018 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Knihu jsem četla asi na dvakrát. Vůbec jsem se nemohla začíst. Dlouhý a vleklý začátek téměř o ničem. Od poloviny knihy dostala kniha konečně nějaký pořádný děj. Příběhy postav se začaly prolínat a kniha dostala smysl. Konec knihy byl skvělý, od poloviny knihy jsem se už pak nemohla odtrhnout. Od autorky mám doma ještě asi další tři knihy, tak uvidíme, jak se budou líbit..

23.08.2018 3 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

S autorkou se setkávám již po třetí a ani tentokrát z toho nejsem příliš nadšená. Hned od začátku nás autorka zásobuje jednou postavou za druhou, při čemž se jejich vztahy různě prolínají. Proto je opravdu velmi důležité, aby byl čtenář od samého začátku velmi pozorný, protože jakmile vám uteče začátek, je to konečná. Celkově mě to pojetí příběhu moc nebavilo, jelikož to na mě bylo celkem chaotické, a i samotné cestování časem mě spíše otravovalo, než aby to samotný děj knihy oživilo. V úplném závěru jsem alespoň doufala, že to bude něco, co mě posadí na zadek, ale to se také nestalo. Myslím, že samotný motiv se dal i částečně odhadnout, takže knihu Pomalu hořící oheň řadím mezi ty průměrnější thrillery. Do dalších knih (pokud budou) se od autorky určitě pouštět nebudu, protože se znovu ukazuje, že tento styl psaní není můj šálek kávy.

19.05.2024 3 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

Upřímně, kdybych měla knihu hodnotit jako celek, dám jí asi mnohem menší hodnocení, protože příběh kanibala – detektiva je na mě prostě moc, ale to je čistě jen můj problém. Na druhou stranu, do knihy jsem šla s tím, že vím, že se jedná o kanibala a proto v celkovém hodnocení tuto skutečnost přeskočím. Celý příběh byl jinak moc hezky promyšlený a vyšetřování mě bavilo. Dvojice Thimothy a Reese je velice různorodá, ale ve finále jim to společně docela klapalo a jejich spolupráce byla místy i dost úsměvná. Co mě teda strašně mrzí, je ten závěr, protože okamžitě potřebujete číst další díl, který však u nás není přeložený, achjooo. Každopádně pokud vám ale nevadí kanibalismus a sem tam nějaká ta šlacha mezi zuby, vzhůru do čtení! O zábavu rozhodně nebude nouze :-)

01.04.2024 4 z 5

Pánský klub Pánský klub Erica Katz

Tak v první řadě absolutně netuším, který „mamlas“ (pardon za to označení) mohl dát této knize nálepku thriller? Však za celých 399 stran se tam nestalo absolutně vůbec nic! Kniha byla šíleně nudná, zdlouhavá, plná zbytečných popisů a otravných dialogů. Přitom děj celé knihy by se dal shrnout do věty - historky ze života právníků. Jak jsem si na začátku knihy říkala, že prostředí právničiny je super, tak přibližně po prvních 100 stranách jsem toho hořce litovala. V celé knize se motáme jen kolem toho, jak je život právníků těžký, že bez mobilního telefonu nemůžou pomalu ani dýchat a aby vlastně mohli fungovat tak alkohol a koks jsou nelepším kámošem. A je to podle nich naprosto v pořádku . Co se v průběhu stalo z Alex, jsem vůbec nechápala. Místy se mi z ní až zvedal žaludek a celou dobu jsem jen přemýšlela nad tím, jestli se tohle fakt děje v reálu? No na posledních pár stranách si autorka vzpomněla, že by to asi chtělo nějaký děj, tak tam teda něco lehce napsala, ale ve finále to byla taková slátanina, že to je naprostá škoda papíru. Knihu jsem dočetla jsem z toho důvodu, že když jednou začnu, už to prostě „dojedu“, ale tohle byla absolutní ztráta času. Nejhorší na tom všem je, že to není ani thriller, ani román ani prostě nic. Je to jen změť zbytečného tlachání o ničem.

28.09.2023 1 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

První díl ze série Havraního bratrstva a já musím říci, že jsem relativně zklamaná. Po velké vlně, kdy všichni jásali nad touto knihou musím přiznat, že já půjdu proti proudu. Prvních 200 stran mi přišlo absolutně zbytečných a já se strašně musela přemlouvat, abych knihu četla dál. Pak tedy přišla trošku zajímavější část a knihu jsem už více méně bez problémů dočetla. Ale celkově musím říct, že příběh naší hlavní trojice mě moc nezaujal. Jedna větší pikantní scéna byla fajn, ale vše ostatní hodnotím jako průměr. Závěr knihy mi pak najednou přišel uspěchaný (částečně nepochopený, ale kvůli spoileru nemohu více rozepsat) a otevřený konec vlastně ani nepřekvapil. Na jednu stranu mám touhu číst dál, abych se teda dozvěděla rozuzlení, ale rozsah téměř 500 stran u druhého dílu mě fakt děsí. Takže to odkládám na dobu neurčitou a uvidíme, jestli na Exodus někdy dostanu chuť.

16.08.2023 3 z 5

Hotel 69 Hotel 69 Sonia Rosa

Osobně se přiznám, že mě kniha ale absolutně nebavila. První půlku mi trvalo, než jsem vůbec pochopila, že jednotlivé postavy budou mít vždy jen jednu kapitolu a více se o nich nedozvíme. Takže kromě hlavní dějové linky kolem manažerky a majitele hotelu jsme si přečetli několik příběhů, které pro mě neměly absolutně žádný význam. Nápad na takovou knihu je možná dobrý, ale mě to vůbec neoslovilo a nebavilo mě to. Obecně nemám ráda knihy, kde je velké množství postav a tady jich bylo opravdu šíííííleně moc.

19.06.2023 2 z 5

Pan O Pan O Lauren Blakely

Druhý díl z této série se mi o chlup líbil více, než díl předchozí. Je důležité upozornit, že autorka rozhodně nešetřila pikantními scénami a o sex zde není nouze! Jsem ráda, že Nick není tak obrovský narcista jako tomu bylo u Spencera v předchozím díle. I tak bych ale ocenila, kdyby muži v této sérii trošku krotili svá ega :D Každopádně kniha se čte dobře, díky krátkým kapitolám vám stránky mizí pod rukama. A přiznám se, že u závěru jsem i lehce uronila slzu. Tak pokud hledáte pikantní a oddechové čtení, vzhůru do toho!

05.03.2023 4 z 5

Rodina na zabití Rodina na zabití Megan Collins

Za mě velmi zajímavý thriller s povedenou zápletkou. Možná mám trošku problém se zařazením, protože úplně mi moc nesedí nálepka thriller. Já bych to viděla spíše na nějaké rodinné drama, protože od thrilleru očekávám trošku více napětí a tajemna. Ze začátku jsem upřímně měla trošku problém se do knihy začíst, protože jména sourozenců se mi trošku pletla a nedokázala jsem se do knihy úplně položit. Každopádně postupně jsem se do knihy začetla a i když jsem četla knihu dlouho, rozhodně nemůžu říci, že by mě nebavila Mám ráda, když je v příběhu vždy více podezřelých a postupně odkrýváme příběhy jednotlivých postav. Určitě by se mi líbilo, když by postava Ruby dostala více prostoru.. Knize dávám 3,5 hvězdičky, protože se četla opravdu dobře a díky krátkým kapitolám děj příjemně ubíhal.

23.02.2023 4 z 5

Němý svědek Němý svědek Caroline Mitchell

Za mě zajímavý thriller, který byl celkem dobře napsaný. Líbilo se mi, že kniha střídala pohledy různých osob a měli jsme možnost podívat se i do minulosti. Díky krátkým kapitolám kniha rychle ubíhala. Ale i přes to všechno hodnotím knihu jako průměrnou. Nebyla špatná, ale knih v tomto žánru je velké množství a já musím přiznat, že jsem se nedokázala úplně začíst a už teď, když po pár dnech píšu recenzi moc nevím, o čem kniha byla. Takže knihu spíše hodnotím mezi ty lehčí a méně propracované, ale čtivost se knize upřít nedá.. :-)

05.02.2023 3 z 5

Divoký princ Divoký princ Meghan March

Od této autorky mám za sebou první knihu a musím říci, že mě to tedy pořádně dostalo :-D První polovina knihy byla taková trošku nudná ovšem druhá část stála za to. Určitě knihu řadím mezi ty oddechové a hodně jednoduché. Překlad byl místy opravdu zběsilý, ale ve finále jsem se přistihla u toho, že nutně potřebuji vědět, jak příběh Temperance a jejího cizince bude pokračovat. Celkově však hodnotím jako průměr, protože víc hvězdiček dát prostě nemohu :-)

21.10.2022 3 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Tahle série od Mayna mě neskutečně baví. Hrozně se mi líbí prostředí, ve kterém se děj odehrává. Sloan a Solar tvoří skvělou dvojici a vyšetřování v jejich podání mě baví. Tento díl se mi líbil možná o maličko méně než předchozí, jelikož ke konci rozuzlování případu jsem se lehce ztrácela a trošku jsem si připadala jak v knize s Theem :-) Na druhou stranu úplný konec knihy všemu dal smysl a já se už neskutečně těším na další díly. Určitě bych příště ocenila, kdyby mohla Sloan trávit více času ve vodě, protože to dává knize ten správný náboj!! :-)

12.08.2022 4 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Kniha určitě nebyla špatná, ale rozhodně ji nemůžu řadit mezi top thrillery, které jsem četla :-) Mám ráda "příběhy ze sousedství", ale třeba taková Shari Lapena mě dokáže zaujmout více, než tomu bylo u této autorky. Každopádně knize se nemůže odepřít čtivost a díky krátkým kapitolám děj ubíhá rychle. Občas jsem se trošku motala v postavách, ale to je u mě celkem běžné, takže to nedávám za vinu knize, ale spíš mojí děravé hlavě :-D Další knihy od autorky si určitě přečtu, ale jak říkám, četla jsem už lepší knihy :-) Celkově bych to viděla tak na 3,5 hvězdičky a jsem zvědavá, jaké budou další knihy.

05.06.2022 3 z 5

Toxická láska Toxická láska Saskia Noort

Knížku jsem si přečetla na doporučení kamarádky a musím říci, že jsem byla doopravdy nadšená :-) Velmi zajímavá kniha u které se mi líbilo, že byla oživena deníky zmizelé maminky, ke kterým se její dcera dostala. Autorka si s námi pěkně po celou dobu příběhu pohrávala a postupně nám odkrývala další a další skutečnosti. Konec mě překvapil a upřímně jsem ho vůbec nečekala.

17.05.2022 4 z 5

Tři opice Tři opice David Urban

Tato kniha byla pro mě určitě lepší, než Výjezdovka, kterou jsem četla jako první. Když si odmyslím absurditu příběhů (která mi nevadila, protože je to prostě vymyšlená povídka), tak mě kniha i celkem bavila :-) Jediné dvě povídky se Sherlockem a Herculem mi tak nějak neseděly do celého konceptu knihy. Takže pokud nebudeme řešit, jak moc je to reálné nebo ne, myslím, že se kniha vlastně povedla :-) Oceňuji i krátkost jednotlivých povídek, žádné zbytečnosti či zdlouhavé popisy..

31.03.2022 4 z 5

Chobotnice Chobotnice Paulina Świst

Opět další skvělý díl, kterému nechybělo napětí. Obě série od této autorky mě opravdu baví a velmi se těším, až dočtu i tuhle :-) Líbí se mi, jak autorka umí zkombinovat erotiku a zároveň krimi zápletku do jednoho celistvého příběhu. Po celou dobu čtení jsem se bavila a ten závěr, ten tedy navnadil, že se brzy vrhnu i na Podraz, protože nutně potřebuji vědět, jak to dopadne :-)

15.03.2022 5 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Opět skvělá jízda, stejně jako u Prokurátora. Tyhle knihy mají prostě šmrc, děj příjemně plyne a je to všechno okořeněno špetkou erotiky :-) Prostředí soudu mě baví a já jsem ráda, že i v této knize se objevil jak Chladný tak Kinga. Takže kdo hledá oddechové čtení, vzhůru do této série, mohu jen doporučit :-)

11.11.2021 5 z 5

Výjezdovka Výjezdovka David Urban

Bohužel musím říci, že za mě tedy zklamání. Pravděpodobně to bude tím, že jsem od knihy měla opravdu velká očekávání a to jsem mít neměla. Tím, že kniha vychází ze skutečných příběhů jsem čekala opravdovost. Místo toho jsem u některých povídek nevěřícně vrtěla hlavou a říkala jsem si, PROČ? Jediná povídka Citové vydírání mě doopravdy bavila a té bych i dokázala uvěřit. Ostatní fakt ne. Celkově tedy dávám slabší 3 hvězdičky, ale už teď vím, že do dalších knih se od autora rozhodně nepustím, bohužel..

27.07.2021 3 z 5