Denčaa Denčaa komentáře u knih

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Ani jsem nečekala, že by mě kniha od této autorky mohla zklamat. A taky že ne! Děj je opět uvěřitelný, jako bych koukala sousedům do okna. Snad jen lepší happy end bych pro hlavní hrdiny chtěla, jinak nemůžu nic vytknout.

30.09.2017 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Moc pěkné doplnění celé série. Bylo hezké se zase ke všem oblíbeným postavám vrátit a zjisti, jaké i oni měli pocity. Jen je škoda, že už je to opravdu konec...A ilustrace byly moc povedené, lépe se mi předtavovalo, jak si hrdiny zobrazuje autorka.

14.09.2017 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Moc pěkná kniha. U Sparkse vždy doufám, že bude šťastný konec, jelikož to hlavním hrdinům moc přeji...Už bych si tedy mohla zvyknout, že dobrý konec je pojat jinak.

03.09.2017 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Opět další kniha, která od Moriarty nezklamala. Líbí se mi, že v jejím příběhu je (zatím vždy) nějaká záhada či detektivní linka. Na její odhalení jsem byla nejvíc napnutá. Postavy byly přijatelné, jen Grace se mi tam moc nelíbila. Ale jinak celkově super knížka, která vás chytne a nepustí.

18.08.2017 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Pěkný závěr celé série. Kniha je oddechová, nejsou zde nijak zbytečné pasáže a děj dokáže i překvapit. Když sáhnu po knize od této autorky, tak vím, že se to bude dát číst a milostný příběh bude zajímavý, což se splnilo i v tomto díle. A klidně bych o této rodině četla i dál.

06.08.2017 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Další kniha od Moyesové která chytne za srdce. A to hodně. A opět je to příběh který se klidně ve Francii a Anglii mohl stát, není to žádný děj vycucaný z prstu. Při vyprávění je člověk občas na pochybách, zda se vše vyvíjí správně, ale ukáže se, že autorka má vždy vše promyšlené do poslední tečky. Bravo a aplaus ve stoje pro Jojo. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

28.07.2017 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Jiný příběh, jiná holka, jiný kluk, jiné prostředí. A hlavně závěr je jiný než jsem čekala. Krásná kniha.

10.07.2017 4 z 5

Naprosto dokonalá kniha. Nebylo pasáže, která by byla navíc, či která by nudila. Je to příběh ze života, který je vyprávěn od srdce. Jako byste se dívali oknem do toho domu a viděli všechy Marleyho kousky na vlastní oči. Tato kniha rozesměje, pobaví, rozbrečí, ale dá vám i něco do života. Jedna z top knížek, které jsem měla možnost přečíst.

06.07.2017 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Naprosto strhující závěr. Tento díl byl ze všech top. Děj krásně plynul, nebylo snad zbytečné pasáže. Sice jsem uz od půlky tušila jak to s Luce bude, ale vynahrazovalo to spoustu dalších faktorů. Závěr knihy byl jedinečný. Škoda že už je konec.

25.06.2017 5 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Třetí díl knihy se mi četl zatím nejlépe. Bylo fajn rozplétat tajemství minulosti Luce a důvod jejího prokletí. A navíc co cesta do minulosti, to zážitek. Vlastně celou knihu se něco děje, ale top byl závěr.

17.06.2017 4 z 5

Muka Muka Lauren Kate

O kousek slabší než jednička. Děj se občas hodně vlekl, ale dalo by se říct, že se tam pořádně co dělo. Trochu mě mrzí, že pouto mezi Luce a Danielem už není tak velké jako v jedničce, ale věřím, že v pokračování se to změní.

28.05.2017 4 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Přečteno jedním dechem. Tato kniha je úžasně oddechová, kdy se člověk unáší na pohodové, ale však zapeklité, zápletce, která nutí čtenáře číst a číst aby dospěl ke konci a rozluštil všechny záhady a postavy, u kterých je těžko odhadnutelné, ke které straně se přiklánějí. Už se těším na filmové zpracování!

06.05.2017 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Je lepší brát tuto knihu jako samostatný celek, než jako pokračování Než jsem tě poznala. Člověk se líp smíří s tím, že Louisa je jiná, trochu v depresích a zaseklá na mrtvém bodě. Pak už se titul krásně čte a užíváte si příběhu, který je opět celkem uvěřitelný. Hodně sympatická je postava Sama, naopak bez Lily bych se obešla, nebo aspoň bez jejího pubertálního chování. Dějová linka hezky plyne a čtenář se do čtení ponoří. U Moyesová si člověk musí prostě zvyknout, že i když má tušení, jak kniha bude pokračovat, vše je úplně jinak.

01.05.2017 4 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

U knihy byl velice těžký rozjezd. Chvilkama jsem si i říkala, jestli to vůbec dočtu, ale zhruba v polovině přišel zlom a knihu jsem během pár dní dočetla. Na hlavní hrdinku jsme si musela dlouho zvykat, než jsem jí přišla trošku na chuť. U jejích myšlenkových pochodů jsem jen kroutila hlavou. Naopak knihovník měl uvažování zcela v pořádku.

15.04.2017 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Naprosto strhující kniha. Děj je tak propracovaný, že člověk až uvěří, že je to všechno pravda a takový příběh se udál. A nebo kdo ví, třeba se i něco podobného zrovna děje. Postavy mají dokonale lidské chraktery, až se člověk může vidět jako v zrcadle. Chybování, emoce, problémy a také...tajemství. Příběh taky pěkně znázorňuje, když se rodiče svým ratolestem věnují až příliš a uvěří jim každé slovo. A co se naopak může stát, když váš příběh je přednější, než dušička dítěte. Moriarty opět nezklamala.

10.04.2017 5 z 5

Kniha ztrát a nálezů Kniha ztrát a nálezů Lucy Foley

Jeden z těch příběhů, který vás chytne za srdce. Silný děj, kde se krásně rozplétají životní osudy hned několika lidí. U této knihy mě akorát hodně mrzí, že se jí nedostalo takové pozornosti od širšího okruhu čtenářů, jelikož je to podle mě velice povedený kousek, i když jde o autorčinu prvotinu.

12.03.2017 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Naprosto fantastická kniha. Tolik tajemna a záhad už jsem si nepřečetla hodně dlouho. Děj byl opravdu bohatý na napětí, taje a záhady. Slova, věty, stránky, kapitoly se čtou jedním dechem. A když je človek u konce, nechce se mu ani věřit, že už je konec. Jedna z top knih, které jsem kdy četla.

13.02.2017 5 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Taková už "klasika", od které neočekáváte nic extra, děj je předvídatelný, ale hezky se u toho odpočívá. Hlavní hrdinou taky spadají do dnešních parametrů. Celkově takový průměr.

11.02.2017 3 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Pěkný děj, pěkně napsané a pěkný konec. Kniha byla celkově fajn, ale chybělo tomu trošku šťávy. Možná to bylo právě tím, že to bylo psáno formou dopisů a meilů. Žádné city, žádné úvozovky a žádné dlouhé pasáže. Na to, jak je kniha obsáhlá, mi přijde že se tam toho moc nedělo a když jo, popsalo se to pár větami. Ale četlo se to dobře.

29.12.2016 3 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Pěkný doplňkový příběh. Člověk by se bez něho obešel, ale hezky uzavírá celou sérii. Opět nechybí vtip, což mám na této autorce ráda. Moc se mi líbilo, že si hrdinové uvědomili, co je ve vztahu, v partnerství a v manželství důležité. Teď jen vědět, co a jestli napíše autorka dál.

08.12.2016 3 z 5