Denčaa Denčaa komentáře u knih

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Panečku... Ještě teď jsem plná dojmů a stále nad příběhem přemýšlím. Rovnou říkám, že této knize jsem dala plné hodnocení, protože to nešlo jinak. Toto je dokonalost. Dovoluji si říct, že se mi líbila ještě víc než první díl. A to hlavně z toho důvodu, že člověk se vůbec v ději neztrácí (což se mi v jedničce na začátku stalo), ale jste rovnou hozeni do děje tam, kde Šest vran skončilo. Takže hned je tam akce, hned se tam něco děje a hned víte, na čem jste. Je to úžasný mix žánrů od fantasy, přes detektivku až po lehkou romantiku. V této knize je velice důležité dávat neustále pozor a být ve střehu. Ono vše má smysl, každá věta, nic tam není zbytečně a každý čin pak do sebe krásně zapadne. O postavách ani nemluvím, všichni jsou úžasní. O každém se v této knize dozvíte něco dalšího. Zkrátka je to geniálně napsané a smekám před autorkou. A na kolenou ji prosím, ať napíše ještě aspoň jeden díl. Pokud váháte, zda si tuto sérii přečíst, tak jděte do toho. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

24.07.2018 5 z 5

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

Po posledních dvou knihách, které mě od autorky úplně neočarovaly, se tato řadí na piedestal, k těm povedeným. Roxie je sympaťačka, stejně jako její farmář. K tomu přidejte zajímavé kulinářské vsuvky a skvělý román je na světě. Ano, u této autorky si cením, že do svého vyprávění vkládá i gastronomické odbočky, kterými je sama znalá. Mínus je, že má na to člověk potom chuť. Je to kniha úplně dělaná na letní čtení. Oddech, relax, nic složitého. Od Alice Clayon neočekávám nic převratného, ale vím, že se u jejich knížek zaručeně pobavím a najdu tam milý a čtivý příběh. Také musím pochválit dějovou linku v podobě farmaření, o bedýnkách plných ovoce a zeleniny, které si lidé mohli předplatit a celkové zasvěcení do systému na farmě. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

18.07.2018 4 z 5

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Tuhle brožurku má člověk přečtenou za hodinku. Žádné hlubokomyslné dílo to není, ale čtenář se odreaguje a pobaví. Některé komiksové výjevy tam opravdu sedí. Ale některé naopak ne. Řekla bych, že aspoň v jednom z příběhů se člověk najde. Je to hodně trefné. Bohužel je to však něco, co bych si do své knihovny nepořídila. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

09.07.2018

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Už hodně dlouho jsem nečetla takovouto knihu. A to ve špatném slova smyslu. Do knihy jsem se za celou dobu prakticky nezačetla a ani styl vyprávění mi nesedl. Takový neslaný, nemastný. Psáno "obyčejným" jazykem. V podstatě mi bylo i jedno, co se s hlavními hrdiny stane. Vše bylo dlouze okecávané, přeskakovalo se od ničeho k ničemu, až se člověk ztrácel. Zvykla jsem si na tento styl až hodně za půlkou knihy, což je docela pozdě. Navíc, kniha mi přišla spíš pro mladší čtenáře, tak do patnácti let, ale některé věci tam byly drsně popsané. I určité scény nebyly pro oči mladších, takže ani jim bych ji úplně nedoporučovala. Hlavní hrdinka mi ani trochu nepřirostla k srdci a v závěru jsem z ní byla i znechucená, když pro svou věc obětovala přítele. Snad jen Lučištník tam byl v celku čitatelný. Ale to je další věc, hodně věcí tam nebylo dovysvětleno, jako třeba právě jeho příběh. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

03.07.2018 2 z 5

Tvůj perfektní rok Tvůj perfektní rok Charlotte Lucas

Knihu Tvůj perfektní rok jsem začala číst hlavně na základě krásné obálky. I anotace byla vcelku zajímavá. Ale jak se říká, nesuď knihu podle obalu. Bohužel pro mě byla kniha trochu zklamáním. Rozjezd knihy byl pěkný a slibný. Nicméně, poté se to začalo neuvěřitelně táhnout. Každá situace je popisována naprosto do detailu. A opravdu nepotřebuji vědět, jaké byly na chodbě dlaždice apod. Nápad na knihu výborný, ale absolutně nevyužitý potenciál. Kdyby byla kniha o 150 stran kratší, udělala by autorka líp. Také hlavní postavy mi nesedly. Jonathan svou prudérností připomínal důchodce a svým smýšlením malé dítě. A Hannah jsem vůbec nepochopila. Hlavně její vztah se Simonem. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

26.06.2018 3 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Dřív jsem si tuto knihu ani nechtěla přečíst. Ale poté, co do světa byla vpuštěna zpráva, že autorka Claudia Grey bude na Humbook festu, tak jsem po ní sáhla. A opravdu jsem byla mile překvapena. Po sci-fi knížce Illuminae jsem trošku zanevřela na toto odvětví, ale Tisíc kousků tebe bylo na úplně jiné vlně. A mělo to tu pravou šťávu. Hned ze začátku je čtenář vhozen do děje. Žádné dlouhé okecávání, prostě rovnou k věci. A to bylo obrovské plus. Marguerite je docela sympaťačka a prostě chcete vědět i kdo je onen Paul, ke kterému hlavní hrdinka něco cítí. A asi jako většině, i mně se nejvíce líbila část z Ruska. Závěrečné rozzuzlení bylo také překvapující, takže jsem s dějem nadmíru spokojená. Kdybych byla hnidopich, tak by se tam dalo najít spoustu nelogických i nesmyslných věcí, ale přimhouřím obě oči. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

19.06.2018 4 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Dlouho jsem v knihkupectví kroužila kolem této knihy a nevěděla jsem, co si o ní myslet. Pak ale přišly recenze, které hlásaly, že tato kniha je skvělá. A tak co jiného - sáhla jsem po ní. Už od první strany je to slibné čtení. První kapitoly je potřeba se trochu zorientovat, z nového světa, ale autor hezky a nenuceně vše popisuje tak, že jste vtahováni do děje, ani nevíte jak. A najednou se ocitnete na konci. Je to lehké čtení, není úplně nabité akci, ale přitom se tam neustále něco děje. Hlavní hrdina je trochu ňouma, ale nedá se jinak a vy mu držíte pěsti. Je to ten tip knihy, kde nevíte, co se odehraje na další straně a to mi naprosto vyhovuje. Konec je hodně otevřený, takže jsem zvědavá, co se bude dít v pokračování. A že má mít série šest dílů? To vůbec nevadí, sem s nimi! Byť se mi kniha velmi líbila, na plný počet v hodnocení to není. Doufám, že tu pravou dávku magie dostanu v druhém díle, který všichni vychvalují víc než Divotvůrce. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

15.06.2018 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Tak toto byl oříšek. Nejdříve jsem se dočista nadchla pro nezvyklé zpracování. Vůbec jsem nepřemýšlela nad tím, že by se to třeba špatně četlo. A to se právě stalo. Pokud tuhle knihu budete teprve číst, tak doporučuji, abyste na ni měli dostatek času. Když jsem se do ní pustila, tak jsem zrovna neměla dostatek prostoru na čtení. A to asi byl problém a skrz to mě to hned nenadchlo a nevtáhlo do děje. Napsané je to opravdu dobře, byť než si člověk zvykne na úplně jiný styl psaní, tak to nějakou chvilku trvá. Podařilo se mi se začíst až někdy kolem poloviny knihy. Když už člověk měl čas, tak světe div se, bylo to nesmírně dobré. A klobouk dolů, že ze všech těch meilů, hlášení a chatů z toho opravdu byl smysluplný příběh. Avšak na nějakých stranách jsem měla pocit, že je to škoda papíru. To zpracování je naprosto geniální a o přebalu ani nemluvě. I když je vůči této knize spousta kladů, nebyl to úplně můj šálek kávy a druhý díl už si asi pořizovat nebudu. Přečtu si ho leda, že by se objevil u nás v knihovně. Vice na:https://www.instagram.com/knizni_dilna/

05.06.2018 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Toto je skvost, co se Harryho Pottera týče. Ačkoliv uběhlo už mnoho let, co byla kniha vydaná, já se k ní dostala až nyní. A bylo to velice příjemné a poučné počtení. Těžko říct, která povídka byla nejlepší, ale asi si mě nejvíce získal Příběh tří bratří, možná hlavně proto, že je nedílnou součástí Harryho Pottera a možná i proto, že v sobě nese největší poselství. Také bajka Králice Alice a chechtavý pařez byla výborná, kde se člověk i nasmál. Také musím velice pochválit grafické zpracování knihy, ať už obal či vnitřní obsah. Vlastním novější vydání této knihy, ale možná se mi o trošku víc líbí původní modré vydání. Ale oboje jsou nádherné. A ilustrace uvnitř knihy jsou kouzelné, jako samotné příběhy. Malé mínus dávám za poznámky Albuse Brumbála. Ty se mi zdály trošku navíc a když už, tak mohly být kratší. Nebo aspoň zábavnější. Také bych přivítala i třeba o dvě bajky delší knihu. Přece jen, jinak je to přečtené za chviličku. Vce na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

03.06.2018

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Tento příběh se může zdát už jako otřepaný, ale autorka ho dokázala zpracovat tak, že jí naprosto zobete z ruky. Dějová linka je tak senzačně propracovaná, že když se blížíte k závěru knihy, jste šokováni a zároveň nechcete, aby to skončilo. Velice se mi líbily retrospektivní pohledy do začínajícího vztahu ústředního páru. O to víc, pak s hrdinkou soucítíte, když víte, jak to všechno začalo. Bohužel cesty bývají trnité, o to víc, když se Aimee ocitne v milostném trojúhelníku, ani neví jak. Ano, může se to zdát jako klišé, ale tady je to tak hezky naservírované, že čtenář akorát neví, komu dát své sympatie. Ian, nový muž, který jí vstoupí do života a nebo James, její ztracený snoubenec? Každopádně, závěr mě hodně šokoval, čekala jsem tradiční konec a jiný jsem si ani nepředstavovala, takže bylo velké překvapení. A za mě rozhodně ano! Takto to být může. Moc hezký romantický příběh a už se nemůžu dočkat na to volné pokračování. A doufám, že autorka nezůstane pouze u těchto dvou knih. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

25.05.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

První polovina knihy se táhla. A to hodně. Přišlo mi, že Feyre neustále jen fňuká a řeší svoje pocity. A že nechce být s tam tím, ale s tím, ale nakonec to chce úplně jinak. Taky mě mrzelo, co autorka udělala s postavou Tamlina. Ano, chápu, že se jí úplně nehodil do krámu, ale bylo to takové uměle vytvořené a bylo jasné, že poté mu ubude fanoušků. A právě naopak z Rhyse se stal ten rytíř ve zbroji na bílém koni, který všechny spasí. Ale ok. Konečně v druhé půlce už se všichni účastníci tak nějak vzpamatovali a uvědomili si, že není dobré v sobě tutlat pocity. Hurá! Člověk by si řekl, co v tak dlouhé knize bude autorka tak dlouze probírat. Ale nuda úplně nepřichází, jelikož Maas je výborná spisovatelka a i v delších pasážích se čtenář zabaví. Zhruba v poslední čtvrtině knihy jsem stále nebyla rozhodnutá, jestli se přidám na stranu červené či modré knihy, ale závěr knihy mě nesmírně nadchl a po dlouhé době jsem četla na úkor spánku. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

21.05.2018 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Od první stránky má kniha akci a spád. I první kapitola, kde Feyre zabije vlka je plná napětí a hned si čtenáře získá. Je to psané jako reteling, ale jen prvních pár kapitol mi plně bilo do očí, že to má spojení s Kráskou a zvířetem. Poté už Maasová příběh uchopila do svých rukou a dotáhla k dokonalosti úžasnou fantasy knihu, která je právem na piedestalu, co se tohoto žánru týče. Je to ten typ knihy, kterou čtenář nemůže odložit. Což bývá problém, když potřebuje i pracovat. Feyre je sice trošku naivní a oproti tomu "nejnadanější" vůči svým starším sestrám, což si protiřečí, ale dá se to snést. Autorka si krásně pohrála s vytvořením nového světa a pomáhá tomu i tím, že všechno pěkně popíše, ale nepřehání to, aby člověka neodvedla od děje. Hlavně se mi líbilo, jak se bytosti odvolávají na Kotlík, ze kterého svět vzešel. Feyre, Tamlin, Lucien, Nesta, Amarantha - jedno jméno hezčí než druhé a také bájné postavy mají propracované charaktery a i záporné působení. Trochu mě mrzel závěr knihy, kde už mi to přišlo trochu přitažené za vlasy. A jak jsou všude týmy Tamlin a Rhysand, tak u mě existuje pouze ten první. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

19.05.2018 4 z 5

Výhodný obchod Výhodný obchod Nora Roberts

Pokud máte rádi romantiku až za hrob, tak je to čtení pro vás. Ale nijak extra duchaplnou četbu od toho nečekejte. Autorka sice umí vyprávět příběhy, i má značnou fantazii, proto není tak těžké se začíst, přesto je to tuctová klasika plná klišé. Vyprávění je okořeněné humorem, což je malé bezvýznamné plus. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

19.05.2018 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Je to neuvěřitelné! Naprosto úžasný příběh, s ještě lepší zápletkou. Ačkoliv je v knize šest hlavních postav a každá kapitola je psána z jiného pohledu, tak je nemožné, abyste si tam nenašli oblíbence. Musím říct, že náhled do mysli každého z účastníků výpravy se mi velice zamlouval a skvěle to okořenilo celkové vyprávění. A jejich schopnosti jsou dechberoucí. I mezi akcí se nejde čas na vztahy mezi postavami, které jsou jako na houpačce, ale plynou pozvolna a jsou na pozadí hlavního dění. Takže jde o velmi vyváženou vsuvku. Asi mnoho neprozradím, když řeknu, že půjde právě o vztahy mezi ústředními charaktery. No a jestli chcete vědět, zda partička renegátů vědce najde a odvede, tak si knihu určitě přečtěte. Co u této knihy velice baví je, že když už vypadá, že bude vše ztraceno, tak se ukáže, že jde vlastně vše podle plánu. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

23.04.2018 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Konec dobrý, všechno dobré. Snad poprvé jsem uhádla, kdo je vrah. Ale je to určitě i tím, že autorka čtenáře k tomu popostrkuje, kdo by to tak mohl být. Takže žádné velké překvapení, ale hezky se to čte. Celkově velice vydařená série.

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Takový ten "vycpávkový" díl, ale i tak se člověk začte a baví ho to. Jen ten konec mi přišel až moc přitažený za vlasy. První díl byl určitě lepší. Ale je fajn, že se střídají kapitoly z pohledu Reeda i Elly. Příjemně to příběh zpestří.

Manželská zkouška Manželská zkouška Jennifer Probst

Opět pěkný a čtivý příběh. U této autorky už očekávám, že mě nezklame. A taky že ne. Postavy sympatické, děj poutavý a jsem ráda, že se stále objevují i lidé z předchozích dílů. Jsem spokojená s tím, jak se celá série uzavřela. A už jsem se velice začala těšit na knížku, která bude věnovaná Wolfeimu.

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Ano, najdou se tam klasické klišé, ale bez nich by to asi nešlo. Ano, je tam kapku předvídatelný konec, ale co by se asi pak řešilo v pokračování? Ano, bylo to velice pěkné čtení. Doporučuju!

06.04.2018 4 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

U Meachamové člověk očekává nadprůměrný příběh. A Titáni do této škatulku rozhodně spadají. Děj je vyvážený, ničeho tam není moc, ani málo. Žádné přehnané okecávání a natahování. Byť má kniha skoro 500 stran, ani jedna není nezbyt. U Leiliných kníže nejde odhadovat, co se bude v další kapitole odehrávat, ale musím říct, že příběh dopadl přesně tak, jak měl.

04.04.2018 5 z 5

Tý potvoře to nedaruju Tý potvoře to nedaruju Jo Piazza

Fajn oddechovka, z které si ale člověk nic moc nevezme. Hlavně bych ji nepřirovnávala ke knize Ďábel nosí Pradu, jelikož mnohem víc než o módu, jde v tomhle titulu o elektroniku a všemožné aplikace. Řekla bych, že je to oslava instagramu, twitteru, facebooku a jiných sociálních sítí. No a k příběhu? Fandila jsem Imogen, aby všemu nepropadla a uvědomila si, že vše není o příspěvcích a hashtagů a virtuální svět není pravý život....

03.04.2018 3 z 5