Demi Demi komentáře u knih

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Kniha mě zaujala hned od začátku. Popis uvažování lidí v Německu za 2. světové války, fanatismus a všudypřítomný strach prostupoval opravdu až pod kůži. Příběh mladých lidí kolem organizace Bílá růže mi nebyl neznámý a musím uznat, že byl vsazen do osudů hlavních hrdinů velmi zdařile. Trochu zklamání byl pro mě závěr knihy, myslím si, že takové dílo by si zasloužilo vyvrcholení v duchu celé knihy, reálné a skutečné.

12.08.2019 4 z 5

Nebudu citovat z knihy. Nechť se čtenář nechá pohltit vyprávěním lidí, kteří zažili Černobyl.
I já jsem četla bez dechu, odkládala jsem po kapitolách a znovu četla. Žádné filmové zpracování nelze srovnávat s tímto zážitkem. Ještě nyní mě mrazí ze všeho, ze samotné havárie, z nevědomosti i z myšlení lidí, kteří žijí v zasažené oblasti. Úžasné dílo, děkuji za to, že vzniklo.

07.07.2019 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Za mě naprosté zklamání. Kniha postrádá napětí, v podstatě i dramatickou vlnu. Po pár stránkách je děj rozvleklý, únavný . Závěr nedopracovaný, velmi málo uvěřitelný.
Ani thriller ani drama, prostě nic. Dočetla jsem , ale věřím, že rychle zapomenu. Škoda, předchozí kniha " V pasti lží" byla úplně někde jinde. Tak snad příště ...

12.06.2019 1 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

První třetina knihy mě naprosto nezaujala a myslela jsem, že ji odložím na někdy poté. Ale vydržela jsem a udělala jsem dobře. Osud dvou bratrů, kteří dodrží slib daný otci a uchrání mlýn a majetek ve válce, v totalitním režimu a zachovají jeho původní tvář, i když je to stojí téměř život. Velmi umně popsány praktiky totalitního systému. Někdy mě až mrazilo.
Děkuji za toto téma, obohatilo mi pohled do této doby. Určitě doporučuji jako četbu i mladší generaci.

01.01.2019 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Poutavé čtení, které přenese čtenáře do dob předválečných až po současnost očima žen, které žijí v hospodářství v nelehkých podmínkách, prožívají svůj život, který se liší od jejich vysněných představ a přesto se cítí někdy opravdu šťastné a občas naprosto vyčerpané.
Otevřete tuto knihu a nechte se přenést do doby dávno minulé ...

01.01.2019 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Opět nové pojetí přenesení válečných útrap do dnešního světa, které vykresluje autor z pohledu tří různých postav, žijících v jiném prostředí a vstupujících do války z rozdílných světů. Kniha mě pohlcovala každou novou kapitolou a závěr byl opravdu brilantní.
Hluboký příběh vede k zamyšlení ještě dlouho po tom, co knihu odložíte.

13.11.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Pro mě nejlepší z knih od této autorky. Příběh hluboký, silný. Velmi dobře zpracována, přečetla jsem jedním dechem. Utrpení, ale i nepřímé utrpení je protkáno celou knihou v návaznosti na dobu, do které je děj vsazen. Je třeba takových příběhů i pro dnešní generace. Děkuji autorce za brilantní zpracování.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Po přečtení tohoto příběhu jsem se nemohla dlouho k tematice válečných příběhů vrátit. Jakoby se příběh vepsal do mého podvědomí, hluboko vryl a drásal moje smysly. Nádherný umělecký prožitek, ještě nyní mě mrazí při vzpomínce na příběh malé Liesel. A Smrt v roli imaginárního vypravěče považuji za vrcholný um spisovatele. Opravdu silný čtenářský prožitek. Děkuji, že něco takového bylo stvořeno.

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Pro mě první kniha od tohoto autora. Příběh zajímavý, jen od poloviny jsem začala tušit, kdo se skrývá za vraždou malého dítěte , což mi trochu ubralo na napínavosti.
Proto čtyři.

29.09.2018 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Jedna z nejlepších knih o ruském gulagu, které jsem zatím měla možnost přečíst.
Realisticky popsané události, kterými si hlavní hrdinka musela projít.
A závěr, vysněné přání s hořkým nádechem. Velmi dobře zpracováno, děkuji za hluboký čtenářský zážitek, ještě dlouho budu tento příběh zpracovávat.