Delen Delen komentáře u knih

Biomanžel Biomanžel Michal Viewegh

Přečtěno "úhlopříčně"... jinak to snad ani nešlo...
když bych měla zhodnoti jedním slovem, tak nejvíc se mi nabízí slovo pozérská...
ani jedna hvězdička - ani za snahu, ta tam žádná nebyla.
Tohle snad Vievweg nemá za potřebí.
Ale třeba je chyba ve mě a já to nepochopila

31.05.2016

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Sice jsem občas hledala na wikipedii co vlastně jsou některé "mongolské" názvy, tak mě příběh pohltil. Je krásný a pro nás těžko představitelný. Chtěla bych vidět Mongolsko. Knížku moc doporučuji.

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Nejdřív jsem viděla film (skvělý) a teprve následně jsem četla knížku, ale vůbec to nevadilo, knížka je úžasná, přečetla jsem jí jedním dechem a můžu všem jen doporučit.

05.03.2013 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Ta anotace je opravdu "zvláštní" - přirovnání k čtenářskému deníku (základní školy)sedí. Ale určitě by si měl/a autor/ka ověřit jména - hlavní hrdinka se jmenuje Betty a ne Anna.
Jinak knížku miluji a u mě patří mezi ty, po kterých s jistotou sáhnu vždy, kdy potřebuji zlepšit náladu... a tak nějak pohladit po duši.

04.08.2015

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Dávno už nejsem dítě ani mládež, ale kniha se mi moc líbila.

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

příběh mě oslovil o to víc, že ten dům znám. I když už onen nápis dávno zmizel, okno s božím okem je zde stále. Je to krásný dům se smutnou historií. A pan Formánek napsal skvělý příběh.

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Líbil se mi nápad, atmosféra, příběh, ale celkově se mi knížka těžko četla, chvílemi jsem ztrácela. Musím se připojit k dalším už uveřejněným komentářům - je to příliš překombinované a nepřehledné. Ale další pokračování si ráda přečtu

12.10.2015

Stanice Tajga Stanice Tajga Petra Hůlová

velice "autentická" atmosféra a silný příběh. Jen některé osudy se mi zdály neukončné. Zajímaly by mě ...Třeba příběh Táni - ten by si zasloužil vlastní vyprávění... Každopádně knížku doporučuji.

15.07.2014

Umělohmotný třípokoj Umělohmotný třípokoj Petra Hůlová

Paměť moji babičce - skvělé, Stanice Tajga taky, ale co je tohle? nejen že jsem nedočetla (uhlopříčné čtení či spíš dolistování se nedá počítat), ale ani jsem nepochopila o co jde? Teda něco málo jsem si odvodila, ale smysl mi stejně uniká. Stejně tak děj - pokud tam nějaký byl.

25.08.2014

Skvělá kniha, svou absurditou podobná Staříkovi, ale přesto originální.

19.06.2014

Co víc říct než že je to skvělá knížka. Bavila jsem se od začátku do konce, i když samozřejmě, není to žádný "třeskutý" humor. Je to stal který mám ráda.

Marťan Marťan Andy Weir

čtivá, vtipná, napínavá... doporučuji

17.06.2015

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

A jak to bude dál... neukončené příběhy mě rozčilují, doufám že pokračování bude brzy.
Opět jediná chyba knihy - její hmotnost (dost se pronese)

06.01.2015

Nádherně tlustá čili Buchty nejsou řešení Nádherně tlustá čili Buchty nejsou řešení Jen Lancaster

Bridget Jonesová to sice nebyla, ale celkem to šlo. Přečetla bych si od autorky i další knížky, pokud by tedy česky vyšly. třeba časem

25.08.2014

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Má jednu velkou vadu - je těžká. A vzhledem k tomu, že jsem jí nosila s sebou (na vyplnění prostojů, přestávek a pod) se dost pronesla. Jo, a taky byla příčinou určitého prodloužení těch přestávek. Přesto že až po rudou svatbu jsem znala děj ze seriálu, tak jí to neubíralo na čtivosti. Sbírám síly na další díl (hlavně na to nošení - je snad ještě těžší). Ale už se těším.

13.06.2014 5 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

Knížku jsem si koupila náhodně ve levných knihách (za 40 korun - nekupte to). Od Palahniuka jsem zatím četla pouze Program pro přeživší. No, nevěděla jsem do čeho jdu. Dá se říct že je to úchylné, divné, drsné... dá se říc že je to čtivé, zábavné...
jsem ráda že jsem si to přečetla, ale vracet se k téhle knížce asi nebudu. Ovšem Madison Spencer je třída. Její další příběhy bych přivítala

28.03.2014

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

ze začátku jsem se musela podívat do předchozích dílů, abych se zorientovala (přece jen je to už delší čas), ale pak se mi už četlo dobře. Měla jsem obavu z nefunkčního natahování příběhu, ale to asi u murakamiho nehrozí. Příběh plyne pomalu ale rozhodně nenudí.

28.03.2014

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Svět podle Gárpa jsem začína číst v posledních letech několikrát, ale nikdy jsem se nedostala přes první kapitoly. Teď už nechápu proč, protože do knihy jsem se začetla a líbila se mi. Postavy v ní jsou sice hodně "zvláštní", ale tak to asi v životě je, jen zde na jejich "specifika" víc vidíme.

11.02.2014

Šťastný muž Šťastný muž Arto Paasilinna

Paasilina je můj oblíbený autor, příběh se mi líbil, ale... jiné jeho knížky se mi líbili přece jen víc... Přesto doporučuju, stojí za přečtwní

07.10.2013 4 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

mám murakamiho knihy ráda a tato mě rozhodně nezklamala, i když z počátku mi trvalo se začíst. rozhodně doporučuji. Je to zvláštní příběh (či příběhy) asi nejvíc mě jejich fascinovala atmosféra.

13.08.2013