Nádherně tlustá čili Buchty nejsou řešení

Nádherně tlustá čili Buchty nejsou řešení https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25282/nadherne-tlusta-cili-buchty-nejsou-reseni-25282.jpg 3 40 16

Kterak se jistá narcistka vydala na pouť za poznáním, jestli za její velkou zadnicí může její život aneb Buchty nejsou řešení… Ve své knize se Jen pustila do problému, který je skutečnou výzvou: váha. Zapomeňte na problémy se zaměstnáním či psychotické chicagské sousedy: pro ženu neexistuje děsivější moment než chvíle, kdy má v koupelně vstoupit na váhu. Pokud jde o Jen Lancasterovou, ta při pohledu na číselník váhy rozhodně nebyla spokojena a rozhodla se s tím něco udělat. Tedy, ve skutečnosti prodala námět na knihu o tom, jak se snaží zhubnout, takže k tomu zkrátka a prostě byla DONUCENA a něco udělat musela. Ale to není to hlavní. Jen nikdy nebyla typem žen, které chodí každý den cvičit do posilovny. A přesto se rozhodla postavit se svým strachům tváří v tvář a věnovat svému tělesnému zdraví stejnou pozornost, jakou věnuje ostatním stránkám svého života: manželovi, svým zvířátkům, svému pití, své fetišistické lásce k botám, a tak dále. Kniha Nádherně tlustá je velice upřímné vyprávění o tom, co Jen podnikla, aby se dostala do formy. Nikdo neříká, že to šlo snadno. Po cestě, na které vyzkoušela všechny možné diety, od Atkinse přes Jenny Craigovou až po Hlídače váhy, se dopustila řady přešlapů. Nakonec si uvědomila, že většina diet je na dvě věci… Klíčem ke štíhlosti i ke zdraví je rozumná volba a (uf, uf!) cvičení. A přesně to Jen udělala... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Columbus (ČR)

Such a pretty fat , 2007

Karolína18
08.08.2023 3 z 5

Do čtení jsem se musela hodně nutit, asi prostě nejsem cílová skupina. Občas jsem si říkala, že je autorka docela vtipná a ve svém vyjadřování vynalézavá, ale častěji spíš hodně tlačila na pilu.

ivka67
17.04.2021 2 z 5

Přečetla jsem,ale moc mě nepobavila.

Květinka008
01.01.2020 odpad!

Málokdy se stane, že knížku odložím. Natož v necelé čtvrtině. Mám ráda lehčí četbu, ale tohle se vážně nedalo. Děj nula, rádoby vtipnost a nejvíc mi vadilo na každé straně množství odkazů na americké seriály, TV osobnosti apod., které Evropanovi smysl nedávají. Kniha není ani překladatelskou perlou. Opakované sousloví, předpokládám doslovně přeložené, že "něco je nová černá" má být asi ve významu "je to moderní". Nemluvě o poznámkách pod čarou - v beletrii proboha proč?! Vracím do knihovny.

Lucinky
02.08.2019 1 z 5

Jedna z mala knih,kterou jsem nedocetla :-( Sice sem tam zde byla vtipná hláška,ale po půlce knihy jsem si řekla,ze to je ztrata času

Doubravka1975
10.05.2018 3 z 5

Knížka nic moc i když sem tam to bylo vtipné. Kdo chtěl někdy v životě zhubnout, tak ví a možná se tam najde.

hvězdo.kupa
02.03.2018 3 z 5

Proč někdo nemůže překousnout, že knížka byla z většiny o tom, jak se hlavní postava snažila samu sebe dokopat k hubnutí? Vždyť to je v hubnoucím procesu podle mě to nejhorší. Jistěže to omílala pořád dokola, protože každý, kdo se chystá zhubnout si to omílá pořád dokola, je to opruz v knížce, stejně jako v realitě. Ale autorka to aspoň dokázala podat s humorem, protože při neúspěšném hubnutí člověku nic jiného nezbývá. Cesta k hubnutí je podle mě opravdu dlouhá (pro nás obyčejné nijak extrémně ctižádostivé smrtelníky) a nejhorší je prostě začít. Každý, kdo tohle někdy zažil, se podle mě musí nad touto knihou aspoň párkrát pousmát.

Babo
24.04.2017 4 z 5

Je to vcelku úsměvná knížka a chce se mi říct , jak já jí rozumím .
Myslím,že málokterá žena si myslí,že zhubne přejídáním se a povalováním se na pohovce.
Přejídání se je stejná závislost jako třeba kouření .Prostě hlava ví ,ale,,,,,
Spíš než téma se mi líbil styl psaní . Je to takový písmenkový sitcom .
Rozhodně to není skutečný , převratný návod jak zhubnout .
Prostě kdo nechce řešit světové problémy,ale občas se usmát ,tak ať si knihu přečte i přes nízké hodnocení .

Aichah
23.02.2017 1 z 5

Ztráta času

Kamilajznik
15.10.2015 3 z 5

Kniha se mi líbila, chvílemi jsem smála tak, až jsem brečela. Ale chvílemi mi to přišlo příliš zdlouhavé...

Trina1
25.06.2015 2 z 5

Knížku jsem nedočetla. Odložila jsem ji po padesáti stranách ač vtipného, ale nicneříkajícího plácání.

Anett93
31.12.2014

Fajn knížka. Pořád jsem čekala, jak bude hubnout a ono pořád nic. Najednou zhubla a byl konec knížky :) Takže 3/4 bylo jen vyprávění, jak by ,,chtěla" zhubnout. Jinak se mi líbil autorčin smysl pro humor. Určitě doporučiji :)

Delen
25.08.2014

Bridget Jonesová to sice nebyla, ale celkem to šlo. Přečetla bych si od autorky i další knížky, pokud by tedy česky vyšly. třeba časem

maryzka
23.06.2012 3 z 5

Älespon jedna normální ženská, která jí jednou zdarvě podruhé nezdravě, potřetí se mučí v tělocvičně, počtvrté má období lenosti

Tytyna
02.01.2012 5 z 5

Nejvíc jsme se pobavila při popisu cvičení ve spodním prádle kdy v momentě předklonu zazvonil chlapík od UPC..:-D...to jsem opravdu řvala smíchy.

Alena Tajemná
13.03.2011 5 z 5

...válím se smíchy u toho, jak popisuje rána po alkoholových excesech - "ano, už mám tři barbie hlavy s vlasy doma " :) Prostě holky, tohle je sranda, obzvlášť pokud hubnete, nebo o tom jako většina aspoň mluvíte .)

martinkaLLL
07.02.2011 4 z 5

Krásná knížka poukazující na to jak se cítí silné ženy. Spisovatelka jde příkladem.

Autorovy knížky

2009  62%Nádherně tlustá čili Buchty nejsou řešení