DejnaDee DejnaDee komentáře u knih

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

S chutí přečteno, dá se říci, že skoro jedním dechem, zatím asi nejlepší co jsem od Jo Nesbø četla. Pocitu jisté překombinovanosti v závěru jeho detektivek se však nemohu zbavit.

03.03.2014 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Opět velice strhující děj, kniha mě opět velice bavila, ale konec mi přišel totálně nelogický a silně překombinovaný.

03.03.2014 3 z 5

Šťastný muž Šťastný muž Arto Paasilinna

Opět krásné počteníčko. Knížka se hezky četla, mělo to spád. Vždy když vezmu do ruky knihy tohoto autora je to balzám na duši.

25.02.2014 4 z 5

Nikdo nemá alibi Nikdo nemá alibi Rudolf Čechura

Kniha byla čtivá, vtipná, takové oddechové čtení.

16.03.2018 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Opět velice čtivé, ale opět velice překombinované. Za mě, ale asi to nejlepší co jsem od autora četla.

29.11.2017 3 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Zajímavé, napínavé a hodně drsné.

23.03.2017 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Kniha se četla velice dobře, dá se říci, že jedním dechem a to je její velké plus. Musím se přiznat, že jsem jí, ale po několika kapitolách odložila, protože mě nebavila a nenadchla. Jelikož, nemám ráda nedočtené knihy asi po čtvrt roce sem se k ní opět vrátila. Po několika kapitolách mě k mému údivu začala bavit a doslova mě vtáhla do děje.Vyprávění bylo poutavé, podmanivé i napínavé. Co mě však vadilo bylo občasná přehnanost až překombinovanost. Čemu jsem opravdu nemohla uvěřit byl fakt, že by byl jeden člověk (byť s lékařským titulem) schopen vytvořit zcela sám nový druh neštovic! Toto prostě není možné a proto dávám jen tři hvězdy.

17.08.2016 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Kniha se četla velice dobře, je to napsané stylem, který mi sedí. Mělo to švih, mělo to grády, byly tam zajímavé pasáže i méně vydařený dej. Řekněme slovem klasika, konec dobrý, všechno dobré. Určitě stojí za přečtení.

17.02.2016 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Ano, plně souhlasím s uživatelkou Melanka, zase jeden superdetektiv, který je téměř supermanem a dokáže opravdu nemožné. To samé je na konci příběhu kdy padouch vydrží takové věci, že by ostatní byli nejméně dvakrát mrtví!

10.12.2015 2 z 5

Třetí přání 3 - splněno Třetí přání 3 - splněno Robert Fulghum

Myslím, že splněno již nemuselo být vůbec napsáno, klidně stačily dva předešlé díly aby měl člověk pocit příjemně strávených chvil nad knihou, pocitu pohlazení po duši a krásně vykresleného přiběhu. Ve třetím díle jsem se propadala do pocitu bezradnosti a svým zpsobem i zbytečnosti s otázkou zdali číst až do úplného konce. Přeci jen jsem dočetla, ale požitek jako u prvního a druhého dílu nebyl v podstatě žádný.

10.11.2015 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

S velkým očekávání jsem se pustila do čtení další z knih mého oblíbeného autora. Musím ale přiznat, že jsem zklamaná. Jo Nesbo v serii s Harry Holem nasadil laťku zatraceně vysoko, takže se asi bude strašně težko překonávat. A bůhví, zdali to vůbec překonat půjde. Shrnula bych to asi takhle, byla to taková životní zpověď, zpověď člověka-zabijáka, který si zvolil jako své živobytí zabíjení svých bližních.

15.06.2015 2 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Zdařilý a velmi podrobný popis afrických poměrů a Afriky vůbec. Velké očekávání už pro jakousi podobnost hlavní hrdinky s Lisbeth Salanderovou, (alespoň jak jsem se dočítala) se nekonalo a do jisté míry pro mne bylo i zklamáním. Příběh byl sice čtivý, ale jinak celkem průměrný.

10.02.2015 2 z 5

Koruna Koruna Nancy Bilyeau

Mám ráda historické romány a detektivky a tak jsem po knížce sáhla s obrovským zájmem. Mé očekávání napínavého příběhu z pohnuté doby tudorovské Anglie za vlády Jindřicha VIII. plné intrik a podlostí se naplno naplnilo a knížka se mi moc líbila. Je naspaná velice čtivě, napínavě a provází ji i tajemná atmosféra spjatá jak s pověstmi o starodávné koruně a podivných úmrtích, tak je v ději knihy zajimavým a působivým způsobem vykresleno i prostředí gotického kláštera.

14.01.2015 4 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Četla jsem knihu i viděla film. Musím říci, že kniha byla lepší jak už to tak ve většině případů bývá, ale pro mne nic světoborného.

21.09.2014 3 z 5

Sedm sluncí na sněhu Sedm sluncí na sněhu Robert Teldy Naim

Přečteno v mládí, tenkrát se mi kniha vcelku líbila.

15.09.2014 3 z 5

Bylo nás osmnáct Bylo nás osmnáct Natalija Vsevolodovna Lojko

Když tak o tom přemýšlím asi to byl můj první dívčí román. Četla jsem ji se zájmem a s napětím, knížka se mi hodně líbila, svým způsobem mě i motivovala, protože jsem tehdy hodně koketovala s představou být povoláním zdravotnice.

15.09.2014 4 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Tak jako detektivka mě to nepřišlo. Kniha je čtivá, zajímavě napsaná, svým způsobem napínavá. Při představě, že je toto vše možné, a že u nás je, mě hodně silně mrazí.

29.07.2014 2 z 5

Bílý Bim Bílý Bim Gavriil Nikolajevič Trojepolskij

Smutně krásné nebo krásně smutné? jak napsala terca-m. Každý nechť si z toho vezme to své. Já bych se asi přikláněla ke smutně krásné. Knížku jsem četla ve svých studetských letech a tak emoce a pocity , které mě tenkrát obklopovaly už opadly , dnes pohlížím na tento emocemi, dobrými i trpkými zkušenostmi nabitý příběh psí věrnosti s odstupen času, možná i s určitým nadhledem, ale tenkrát mě to úplně vykolejilo a hodně traumatizovalo.

25.06.2014 5 z 5

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Kniha byla výborná, četla jsem ji jedním dechem, bylo to napínavé, dobře napsané.

23.06.2014

Znamení Znamení Raymond Khoury

Líbilo se mi, ale nemrazilo mě. S chutí si však přečtu další autorovi knihy.

09.04.2014 2 z 5