deedulka deedulka komentáře u knih

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Dlouho jsem nečetla horor a tak jsem si řekla, že už je zase na čase, vzít do ruky něco strašidelného. Musím se přiznat, že jsem knihu četla jen za denního světla, protože od začátku na mne dýchla mrazivá atmosféra starého tajemného domu a jeho historie.

Postavy byly sympatické a děj propracovaný. Vše bylo vysvětleno tak, jak to mám ráda a bez domýšlení nejasných konců. Po celou dobu jsem byla strachy napjatá a stránky rychle hltala. Nebyla tam zbytečná brutalita a surovost. Všeho jen tolik, kolik bylo potřeba pro zasazení do souvislostí. To jsem ocenila, protože nemám ráda knihy, kde se v tom očividně narušený autor výživá a libuje. :-)

Velice mile mne kniha překvapila a určitě budu nadšeným čtenářem dalších dílů Darcy Coates.

19.06.2021 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Jelikož první díl skončil v té nejnapínavější části, potřebovala jsem se co nejdříve vrhnout na další. Celá kniha se zabývá rozlehlou Vendou, těžkým životem v ní a intrikami na nejvyšších místech. Musím se přiznat, že ač jsem byla po prvním díle více než natěšená na pokračování, druhý díl mé očekávání až tolik nenaplnil. Nezaujalo mne to natolik, aby si to udrželo 5 * první knihy. Nějak tomu chyběl větší náboj, abych hltala stránku za stránkou. Spíše to stagnovalo na místě a až v pozdější části knihy se začaly dít nějaké zajímavější zvraty.

Opět se zde prolínaly příběhy z pohledu tří postav. Kaden zde dostal více prostoru než Rafe, což mne upřímně velice potěšilo. :-) Také nové vendské postavy byly skvěle vykresleny: Komizar, Calantha, Aster...

A jak jsem tak nějak očekávala po zkušenosti z prvního dílu, opět si autorka nechala pěkně napínavý konec, aby lidi spěchali pro poslední díl. A já nebudu výjimkou. To prostě musíte dočíst co nejdříve. :-)

13.06.2021 4 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Pro mne byla kniha docela zklamáním. Podle skvělých recenzí jsem čekala opravdovou bombu. Takové napínavé superhrdinské čtení. Místo toho jsem narazila na frackovitou mladou holku a téma stalkingu.

Na co jsem si za celou knihu nezvykla byl styl psaní s koncovkami -ej: např. krásnej. Vždycky jsem se u toho zarazila, lezlo to na nervy a kazilo plynulost četby.

Zkoušela jsem chvilku i audioknihu, ale to jsem po půl hodině vzdala, protože ta frackovitost v přednesu byla ještě horší.

Místy byla ale kniha i zajímavá, abych jen nehanila. Hlavně ke konci, kdy se celý ten propletenec odkrýval. A obálka, ta se taky moc povedla a ke čtení mne zlákala.

01.06.2021 3 z 5

Dívka v přestrojení Dívka v přestrojení Greer Macallister

Čekala jsem od knihy jeden velký detektivní případ, který nás bude provázet celým příběhem. Ze začátku jsem byla zklamaná, protože se jednalo pouze o malé ucelené příběhy. Nová identita, nový případ, vyšetřil se, odhalil pachatel a konec. A pořád dokola. Přibližně od poloviny knihy jsem se ovšem dočkala a nahodilé přeskakování jsme vyměnili za napínavou špionážní jízdu. Dočítala jsem se zatajeným dechem. Oceňuji také autorčino osvětlení v závěru knihy, co bylo ve skutečnosti o Kate známo a co byla z jejího pera pouhá fikce. Určitě se budu těšit na další knihu Greer Macallister, která snad brzy vyjde.

20.05.2021 4 z 5

Odvážná Sage Odvážná Sage Sandra Brown

Nenáročné čtení, ale přišlo mi to takové slabší. Plno na hlavu postavených nelogických chování a dialogů hlavních hrdinů. Chceme se, nechceme se... Také mi lezlo na nervy neustále se opakující Harlanovo "holčičko". Jinak je to pěkné zakončení trilogie, kdy se opět setkáme s celou rodinou Tylerových. Poklidná romantická atmosféra plná vášně.

14.05.2021 3 z 5

Zrcátko Zrcátko Karl Olsberg (p)

Zajímavý námět a zpracování, které se čím dál víc týká i současných chytrých technologií. Takový vztyčený ukazováček nad slepým následováním a bezbřehou vírou. Kniha byla čtivá a konec krásně vyeskaloval v dramatické finále. Jediné co mi trochu vadilo, bylo rychlé přeskakování mezi čtyřmi postavami. Když už jsem se začetla, tak po pár stranách jsme přeběhli k jiné postavě a do jiného prostředí. To mi přišlo docela rušivé a zbytečné. Kdyby byly kapitoly trochu delší, příběhu by to nevadilo, protože k prolínání mezi příběhy došlo až později.

06.05.2021 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Zasloužených 5 hvězdiček a autorka se přidala k mým oblíbeným. Pronásledovaná princezna, utajený princ a skrytý zabiják. Lia byla moc sympatická postava, která má pro strach uděláno a pro ostré slovo nejde daleko. Člověk by řekl, že asi neměla tak princeznovsky načančaný život. V knize je krásně zachycen její přerod a příběh je pak díky tomu o něco dospělejší. A mužské postavy... ty jsou k nakousnutí oba. :-) Druhá polovina knihy se mi pro větší množství akce líbila víc a po dočtení mám hroznou chuť pustit se hned do dalších příběhů statečné a hrdé Lii. Skvělá série.

29.04.2021 5 z 5

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Poslechnuto jako audiokniha. Milý a nápaditý humor starých dob prochází celou knihou a zanechá čtenáře v klidném úsměvném rozpoložení. Ale na druhou stranu to asi nebude kniha, kterou bych potřebovala číst víckrát. Konec byl na mne moc zbrklý a chybělo mi tam obšírnější vysvětlení. Celkově to byl však příjemný průměr.

29.04.2021 3 z 5

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Poslechnuto jako audiokniha. Poslední díl opět nezklamal, ale nedostihl první díl, ze kterého jsem byla opravdu nadšená. Opět se nám zde objeví známé vedlejší postavy z prvního a druhého dílu (Tonda, Dorota...) a tentokrát se bude pátrat na Prašině po záhadné Bílé komnatě. Tři díly mi stačily a za mne se končí akorát včas, aby se nenatahovalo donekonečna. Těším se taktéž na filmové zpracování.

21.04.2021 4 z 5

Můj kamarád Upírek Můj kamarád Upírek Angela Sommer-Bodenburg

Knihu jsem četla v dětství a jako ostatní jsem z ní byla nadšená. Jsem zvědavá, jestli se mi bude líbit i v dospělosti. :-) Věřím, že ano.

18.04.2021 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Trochu jsem po přečtení zklamaná. Měla jsem příliš velká očekávání po všem tom vychvalování. Kniha je zbytečně natahovaná, obsahuje plno písní, které jsem jen rychle projela očima a ke konci jsem už chtěla mít rychle dočteno. Čekala jsem ještě nějaké jiné odhalení o Snowovi. Větší vhled do toho, jak se stal prezidentem, začátky v této pozici, zákulisní informace, jaké změny prosadil...Ani hlavní téma boje v aréně nebylo dle očekávání. Bylo to asi také zásluhou technické zaostalosti a nedostatku financí. Statické kamery v aréně, žádné akční pohyblivé nahánění. Prostě takové fotbalové hřiště s tribunami. Docela by mne zajímal příběh, jak probíhala válka krajů, tak třeba se ještě autorka odhodlá někdy v budoucnu. Jinak hodnotím celkově jako lepší průměr.

14.04.2021 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Velké zklamání a nezachránilo to ani to, že jsem to poslouchala jako audioknihu. Vyprávění celkem o ničem, splácané dohromady z různých příběhů, vesměs neznámých postav. À la jedna paní povídala. Sem tam se mluvilo i o našich hrdinech z prvního dílu, ale na humor předchozí knihy to nedosáhlo ani malíčkem. Je bohužel znát, že to napsal někdo jiný. A to někdo, kdo měl neustále potřebu upozorňovat na nejkrásnější úsměv slečny Barbory.

23.03.2021 2 z 5

Řez Řez Vicki Pettersson

Tohle bylo teda sáhnutí vedle. Moc se mi kniha nelíbila. Čekala jsem pěší putování pouští a spíše psychologické napětí. Člověk versus příroda. Bohužel to bylo jiné kafe a o dost brutálnější. Nemám moc ráda tyhle kuchající krváky. A že tam toho bylo požehnaně. Tím mi autorka čtení znechutila a odradila od čtení jejích ostatních knih.

15.03.2021 2 z 5

Kolonie Kolonie Sam Marsden

Uchvátila mne nádherná obálka a poutavý originální námět. Bohužel zpracování knihy mi svým stylem psaní moc nesedlo. Přišlo mi to hrozně nevyzrálé a ze začátku spíš dětinské. Postupně ale zase místy až zbytečně surové. Chyběl mi tam více popis Marsu, jak to celé v jednotlivych kupolích funguje, jeho specifika. Děj se vlastně mohl odehrávat kdekoliv na Zemi a nikdo by to nepoznal. Za mne celkem zklamaní, čekala jsem od toho víc.

10.03.2021 3 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Poslechla jsem si jako audioknihu, protože na fyzické čtení mne to tolik nenalákalo. Průměrná kniha o agentce CIA, která řeší identitu ruských spících agentů. Vivian jsem si jako agentku představovala více drsnější. Ve skutečnosti to ale byla spíše uťáplá mamina. Od knihy jsem nic moc neočekávala, a tak jsem ani nebyla zklamaná, když jsem nic moc nedostala. Nebylo to špatné, ale občas se to docela táhlo. Pokud bude zfilmováno s Charlize Theron v hlavní roli, tak se ale určitě ráda podívám.

01.03.2021 3 z 5

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Tohle bylo takové milé čtení. Celý zámek v oblacích měl kolem sebe příjemnou pohádkovou atmosféru. Hlavní hrdinka Fanny, která v hotelu pracuje, je sympatická, přátelská a vynalézavá dívka. Do čeho všeho se během své práce přimotá jsem se nestačila divit. A že to nebude tak poklidné, jak se na první pohled zdálo. I když jsem věkově daleko mládeži, ráda jsem do stránek začetla a nechala se vnést do vánočního zasněženého hotelu. Na konci knihy je seznam osob s jejich krátkou charakteristikou, což jsem zjistila až po dočtení. Většinou totiž nelistuji koncem, než knihu dočtu. Je zde opravdu velký počet postav, i když mi to během čtení ani nepřišlo, jak to bylo servírováno postupně. Za mne od autorky moc příjemné knižní překvapení.

01.03.2021 4 z 5

Děti krve a kostí Děti krve a kostí Tomi Adeyemi

Knihu jsem pořád odkládala a nemohla jsem se přinutit, abych ji začala číst. Nevím, jestli mne odrazovalo to velké množství stránek nebo plno cizích názvů. V knize je velké množství magických klanů, plno cizích pojmů (vybaví se mi například gelé). Mátlo mne, že Mama není máma a Baba není naše bába, ale táta. Začátky jsem se tedy trochu složitěji prokousávala. Jakmile se však přestalo s vysvětlováním magického světa a člověk se dostal více do děje samotného, bylo to pěkně napínavé čtení. Postavy mi byly sympatické a fandila jsem i těm rozporuplným, aby se přidaly na stranu dobra. Kniha je psaná z pohledu tří postav, které se ve vyprávění střídají. Tím, že se hodně jejich cesty prolínají, nepůsobilo to vůbec rušivě a naopak mi to přišlo jako výborný nápad, díky kterému dostala kniha další rozměr navíc. Místy byla kniha docela krutá, krvavá a násilnická. Mladším čtenářům bych ji tak úplně nedoporučovala, protože mučení nebylo jen naznačené. Už podle anotace jsem si říkala, že mi to navozuje pokus o poukázání na nešvary dnešní doby. A opravdu to autorka cílila na rasismus a utlačování jedné rasy druhou, kdy zbytečně přichází o život lidé jen díky odlišné barvě pleti. Nevím ale, jestli poukazuje na dění v Africe, podle svého nigerijského původu nebo více medializovanou Ameriku. Jako pohádkový příběh za mne pěkné a už podle anotace druhého dílu jsem napnutá, jak to bude pokračovat. Hlavně nová lišácká postavička mne zaujala. :)

20.02.2021 4 z 5

Od zítřka budu sexy třicítka Od zítřka budu sexy třicítka Pamela Redmond Satran

Na knihu jsem narazila úplnou náhodou. Viděla jsem nejdříve seriál Znovu 20 (Younger) a podle názvu knihy jsem vůbec netušila, že se jedná o jeho literární předlohu. To mne trklo až po přečtení anotace. Na knihu jsem se proto hodně těšila. Bohužel přišlo trochu zklamání. Nejednalo se o tak nápadité a vtipné čtení, jako tomu bylo u seriálu. Hlavní hrdinka mi byla celkem protivná se svojí ufňukanou povahou. Ani Maggie mne moc nenadchla, protože řešila pořád jen jednu jedinou věc. Joshe jsem si představovala jako většího chlapáka, ale byl to spíš takový cíťa. Nejvíc se mi líbila dějová linka z nakladatelství s nezapomenutelnou Teri. Celkově to byl spíš slabší průměr. Jako oddechovka, od které nic moc neočekáváte, je to ale fajn.

31.01.2021 3 z 5

Město duší Město duší Martina Čekalová

Prvotina české autorky mne ihned zaujala svojí nádhernou obálkou. Následně mne nadchla i anotace a ani po dočtení mé nadšení neopadlo. Jaké příjemné překvapení, že něco takového vyšlo u nás. Klidně by se to dalo srovnat se zahraničními fantasy knihami, které u nás vycházejí. Určitě je zde zajímavý námět s dušemi. Trochu mi to v tomto ohledu připomnělo Zlatý kompas, ale to je tak jediná podobnost. Nejlepší část knihy byl za mne prostředek. Začátek byl fajn, trochu pomalejší rozjezd, ale pak to bylo už o něco zajímavější. Konec se mi zase trochu vlekl a i když tam byl nějaký zvrat, nevygradovalo to tolik, jak jsem očekávala. Plusem je sympatická hlavní hrdinka Raven a její parta. Určitě se těším na pokračování a případně další knihy od autorky.

29.01.2021 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Na knihu Bábovky jsem se popravdě moc netěšila a negativní komentáře na databázi mne utvrdili, abych si raději nedělala velké naděje. Od autorky se mělo navíc jednat o moji prvotinu. Zvolila jsem formu audioknihy a musím říct, že to nebylo vůbec špatné. Jestli k tomu přispěly známé české herečky, které jednotlivým příběhům dodávaly svou mluvou šmrnc a i z ponurejších témat vykřesaly odlehčené počtení (poslechnutí). Možná na tom něco bude... Jednotlivé kapitoly se vzájemně prolínaly a nedělalo mi sebemenší problém se orientovat ve jménech. Možná proto, že jsem se na to s ohledem na některé komentáře tady víc soustředila. Každá kapitola byla věnována jedné ženské postavě a řešila některé z dnešních palčivých a depresivních témat. Popravdě bych byla radši za odlehčenější čtení s vtipným nádechem, ale jednou za čas mi tahle vážnější tematika nevadí, když je na ni nálada. Takže Bábovky za mne průměr a nebudu se vyhýbat ani dalším knihám od autorky, když se mi připletou do cesty. Jo a možná upeču o víkendu tu bábovku. ;-)

28.01.2021 4 z 5