Centurion.d Centurion.d komentáře u knih

Žabí válka Žabí válka Mike Mignola

Několik samostatných povídek dokreslujicich válku s zabami. Pěkná klasická kresba, zajimave příběhy.
Lze číst i samostatne bez znalosti předchozího děje.

02.02.2021 4 z 5

Conan a Pavoučí bůh Conan a Pavoučí bůh Lyon Sprague de Camp

Jednoduchý a poměrně přímočarý příběh z Conanova mládí. Tentokrát náš hrdina zabije svého velitele a musí utéct. Díky tomu se dostane až do Zamory, do města s chrámem pavoučího boha. Najde si práci jako kovář a samozřejmě pomýšlí si v chrámu ukrást nějaké drahokamy. Přitom se poprvé v životě šíleně zamiluje do chrámové tanečnice.
Když se rozhodne ke krádeži, vše se samozřejmě zkomplikuje a nebyl by to Conan, aby se nemusel utkat s nějakým monstrem, i když upřímně, tady pouze sekunduje a moc toho nenadělá (pasáž boje s netvorem zabírá stěží stránku). Ostatně v celém příběhu se moc nebojuje. Objevují se kouzla iluzí a atypicky si Conan dokonce pomůže magickým předmětem.
Co mi tam moc nesedělo, bylo používání příkladů z násobilky, kterou Conan používá k odolání hypnóze.
Každopádně se to četlo dobře, neurazilo, ale nijak výrazně nenadchlo.

26.01.2021 3 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Poslouchal jsem audioknihu a jsem spokojen. Namluveno dobre a co se tyče příběhu, tak také dobrý.

16.01.2021 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Poslouchal jsem jako svoji první audioknihu a byl jsem spokojen.
Samotný příběh a jeho podání formou střídání postav se mi líbilo. Mělo to šťávu a bylo to dobře napsané, napínavé a zábavné. Na závěr jsem si sice říkal, jestli by opravdu byl někdo takový blázen, aby se tak choval a zasvětil podobnému jednání skoro celý život, ale dejme tomu... psychopatů je mraky.
Zpracování audioknihy se mi moc líbilo. Zejména přednes ženské postavy byl super, co se týče intonace a podání.

06.01.2021 4 z 5

Případ mrtvého krále Případ mrtvého krále Stanislav Češka

Dobře napsané, čtivé, celkem uvěřitelné. Autor se drží stále na stejné úrovni. Jako oddechová historická detektivka rozhodně neurazí.
Trošku otravné je, že prvních snad třicet stran je rekapitulace celého života a případů hrdiny a to se opakuje v každé knize - aneb recept jak napsat delší knihu...

31.12.2020 3 z 5

Pohádky Oscara Wildea Pohádky Oscara Wildea P. Craig Russell (p)

Graficky hezky nakreslené nepříliš známé pohádky.

28.12.2020 3 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Dobře a uvěřitelně popsaný drsný příběh o pomstě muže, který nemá co ztratit. Hlavní hrdina série má tentokrat pouze roli posluchače, což však nijak nevadí.
Skvěle napsané a velmi čtivé.

13.12.2020 4 z 5

Conan vzdorující Conan vzdorující Steve Perry

Docela se mi to líbilo, ale přesto mám výhrady. Děj je docela čtivý, odsýpá a není to špatné - klasický Conanovský příběh se vším, co čekáte - bitky, souboje na meče, krásné ženy.

Co mi vadilo, ale to je nejspíš můj problém, byly zombie. V jejich představě se s autorem hodně rozcházíme a řekl bych, že se možná jeho vnímání neshoduje ani s tímto klasickým nepřítelem, jak ho známe z knih a to i Conanovských. Zombie má podle mě být zmrtvýchvstalá bytost, která má jen základní instinkty a nijak jí to nemyslí. Zkrátka útočí bezduše na hrdiny a většinou chcípne. Autorovo podání nejsou podle mě zombie - jeho potvory jsou oživení lidé, kterým se zacelí všechny rány a dorostou končetiny, myslí jim to stejně jako za života a jsou vlastně skoro nezranitelné. Jediná jejich nevýhoda je, že musí poslouchat hlavního záporáka, svého nekromancera, ale i tak mají velkou volnost. Sorry, ale to mě štvalo, hned jak s tím autor vyrukoval.

09.12.2020 2 z 5

Conan a Princezny z Rádžastánu Conan a Princezny z Rádžastánu Břetislav Čenda

Dobře napsaný Conanovský příběh, ve kterém nám autor představí nepříliš známý svět v Hyrkanie, kde stále většina lidí podléhá vlivům a náboženství krvavé bohyně Kamali. Conan se s přáteli vydává právě do hlavního města této náboženské sekty, aby zachránil dvě Radzastanske princezny...
(Při čtení je vám jasné že pro předlohu Hyrkanie si Howard vzal Indii a bohyni Kali a Břetislav Čenda to dokázal pěkně dokreslit. Občas jsem měl pocit že Conana vidím ve scénách z Indiana Jonese a Chrámu zkázy)

25.11.2020 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Velice dobře napsaná detektivka s pěkně vykreslenými charaktery postav, perfektně stupňovaným napětím a skvěle načasovanym odhalováním příběhu a docela překvapivým závěrečným odhalením vraha.

18.11.2020 5 z 5

Conan a Amazonka Conan a Amazonka John Maddox Roberts

Čtivy a dobre napsaný příběh o dalším dobrodruzstvi Conana, přesně v duchu Howardovske klasiky.

11.11.2020 4 z 5

Špína za nehty Špína za nehty Miloš Čermák

Upřímně jsem byl na knihu od Saudková zvědavý a pustil jsem se do ni s chuti. Bohužel mi dlouho nevydržela a po půlce jsem se už premahal ji dočíst. Zpočátku bylo vyprávění obou hlavních hrdinu z jejich vlastního pohledu v první osobě rozdělené po kapitolách zajimave, ale časem už otravne.
Samotný příběh je spise než krimi jen milostný příběh s přidanou a v podstatě pro dej zbytečnou zápletkou v podobě odcizených peněz Klárou a druhou zápletkou ohledně vraždy její kamarádky, tedy manželky druhého hrdiny Karla. Kdyby se tyto události vyskrtly, asi by to pro samotné kapitoly nemělo vliv. Zůstalo by u rádoby milostného příběhu bývalé luxusní kurvy (což je každou chvíli zdůrazněno) a zazobaneho playboyskeho debila (což pochopíte hned jak si stokrát přečtěte jak je bohatý, hogo toho a sbalí každou a kterou se podívá), kteří se strašně až neuvěřitelne milují a stále jen chlastaji a sukaji.
Bohužel to není ani moc příběh ze života, nebo aspoň ze života obyčejných lidí, protože za me mohu říci, teď jsem tomu, co jsem četl prostě neuvěřil. A jak psalo pár lidí dříve, závěr je zklamání, a vlastně ani v celé knize neníyžádný zajímavý nečekaný zvrat nebo pointa.

07.11.2020 2 z 5

Život a smrt barbara Conana: Kniha první Život a smrt barbara Conana: Kniha první Jason Aaron

Hezká kresba a pěkně napsané Conanovske příběhy z různých životních období barbara, protknuté ústředním plánem rudé čarodějnice na jeho smrt.
Bohužel s rozuzlením až v pokračování.

04.11.2020 4 z 5

Modrá košile Modrá košile N. P.

Dobře popsaná skutečná práce českých policistů. Spíše než Román či povídky se jedná o krátké policejní příhody, psané skoro ve formě deníku, které pojednávají o událostech a situacích, které musí policisté denně řešit.
Ideální kniha pro každého kdo se chce seznámit s prací policistů.

31.10.2020 4 z 5

Tma Tma Jozef Karika

První kniha od autora, kterou jsem sem pokusil přečíst, ale bohužel se nepovedlo. Dočetl jsem stěží do půlky a pochopil, ze je to na mě moc podivné, zmatené a nebaví mě to. Autorův styl psaní mi vůbec nesedl, další už nebudu zkoušet.

31.10.2020 1 z 5

Sonáta pro Azazela Sonáta pro Azazela Dušan Fabian

Tenhle díl byl velice dobře napsaný a ctivy. Moc se mi to líbilo.

27.10.2020 4 z 5

Nejlepší detektivní povídky roku 2018 Nejlepší detektivní povídky roku 2018 * antologie

Jako jiné ročníky je i v tomto sborníku par dobrých povidek, většina průměr a par nic moc.

19.10.2020 3 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Ctivy a dobře napsaný příběh bez nějaké větší zajímavější zápletky, spis než detektivka co kriminalka je to akční thriller, který mi stylem psaní připomínal některé příběhy od Fryborta. Rozhodne ale dobre pocteni stejně jako první díl, takže další díly si nenechám ujít.

15.10.2020 4 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Naprosto perfektně sepsaný příběh s kriminální zápletkou, ve kterém se velice hezky střídají linky ze současnosti a minulosti, a příběh muže z chatrče se tak pozvolna rozkrývá k finálnímu zakončení. Působivě popsána atmosféra po sametové revoluci.
Kniha je ctiva a zhltnete ji jedním dechem.

09.10.2020 5 z 5

Vzdor osudu, část druhá Vzdor osudu, část druhá Jeff Lemire

Dobre zakončený příběh hlavní série.

09.10.2020 3 z 5