Modrá košile přehled

Modrá košile
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428858/mid_modra-kosile-tdd-428858.jpg 4 50 50

Feťáci, zloději, opilci, mrtvoly, bezdomovci a špína zažraná do postav z obou stran zákona, které Modrá košile ukazuje ve své nahotě a charakterových úchylkách, se jako nekonečná nit táhne příběhem ukazující život na samém dně společnosti z pohledu řadových policistů. Modrá košile je ochucená cynickým humorem, absurditou a syrovou přirozeností podanou z pohledu praxe z prostředí, o kterém se nepíšou romány a kde hrdinové neobjasňují velké případy, ale ukazuje policii ve své nahotě a každodenní rutině.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Modrá košile. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (29)

tulip131
23.04.2024 2 z 5

Kniha, psaná formou historek, má dva záchytné body, nadřízení a drbani. Historky úsměvné, ale rozhodně jsem se nepopadala za břicho smíchy. Kdo má alespoň trochu ponětí o policejní práci a jejím fungování, asi bude zklamán.

Dela111
12.04.2024 5 z 5

Skvělé, bavila jsem se celou dobu, mnohokrát i pořádně rozesmála.
Zařazení do žánru thrillerů tady není úplně přesné. Není to ani román, tady řadový policista popisuje své běžné pracovní dny, přičemž autor údajně čerpá z vlastní zkušenosti.
Modrá košile je poutavé, svižné a také syrové počtení. Je tu spousta situačního humoru a děj, který působí absurdně i reálně zároveň.
Doporučuji, většina čtenářů se pobaví a pravděpodobně také všichni řadoví policisté, kteří jsou schopni brát knihu s nadhledem a neurážet se, že takto to přece není. Nejsem si ovšem jistá, že se také pobaví policisté s vyšší šarží... ;-)
4,5*


tittanie
14.11.2023 5 z 5

Na knihu jsem narazila úplnou náhodou. A super. Je napsaná s takovým nadhledem a vtipem. Prostě státní správa. Určitě jsem se u čtení bavila a určitě se podívám i po dalších knihách autora.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Modrá košile v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených56x
ve Čtenářské výzvě2x
v Doporučených7x
v Knihotéce37x
v Chystám se číst18x
v Chci si koupit8x
v dalších seznamech1x