david9690 david9690 komentáře u knih

Eldest Eldest Christopher Paolini

První díl série mě bavil trošku více ale rozhodně to bylo fajn čtení. Tahle série byla prostě super

25.04.2020 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Tohle scifi mě bavilo. Draci, lidé, elfové, trpaslíci, kouzla a spoustu nepřátel a nebezpečí je v tomto žánru klasickým tématem, ale zde je to podáno fakt velmi čtivé, děj má spád a místy je velmi napínavý. Na to že to napsal 16lety kluk je to fakt pecka. Perfektní fantazy knížka a mě nezbývá nic jiného než vrhnout se na další díl ze série. Už se moc těším na to jak se to bude vyvíjet a co Eragona čeká u Elfů

29.03.2020 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Četlo se to super, bylo to vtipné, děj byl dynamický a měl spád, postavy Percyho, Annabeth a Grovera dle mého názoru velmi sympatické. Tyson a Duhák skvělí. Přečetl jsem celou sérii 5 knih zhruba za týden a vyloženě jsem se těšil, že si najdu chvíli čas na čtení a posunu se v příběhu dále. A taky mě moc bavilo si vždycky k různým postavám které se tam postupně objevovaly najít bližší informace na internetu a rozšířit si tak řekněme "spíše mlhavé" znalosti z řecké mytologie - prostě za mě velmi příjemné čtení s edukačním přesahem.

29.12.2019 4 z 5

Tanec s draky 2 Tanec s draky 2 George R. R. Martin

Bylo to dobré, ale co ten konec? To mělo gradovat vyvrcholit a vše jen zůstalo otevřené a pokračování žádné? Když hodnotím celou sérii zpětně tak ale musím říct že to bylo fakt strašně roztáhne a kdyby tam autor použil 1/3 postav asi by to bylo lepší.

08.12.2019 4 z 5

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Taková oddychovka, na to jak to je "stare" tak je to celkem zábavné a četlo se to příjemné. Nebylo to wow, ale že by to zas byl nějaký brak, to taky nemohu říct. Saturnin to není ale špatně to nebylo. Přečteno v rámci výzvy 2018 - kniha autora z mého kraje

01.09.2019 3 z 5

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Nedočetl jsem to neb mě to nebavilo. Jednička super ale tohle mě vůbec nezaujalo. Možná tomu ještě někdy dám šanci ale teď ne

30.08.2019 1 z 5

Bůh ví Bůh ví Joseph Heller

No bylo to rozhodně zajímavé. Sice některé pasáže se mi zdály zbytečně rozsáhlé a několikrát opakované, ke konci už jsem trochu bojoval abych to dočetl, ale zase ten pohled na krále Davida tak, jak se běžně nezveřejňuje, má něco do sebe. Často se příliš glorifikuje, ale autor moc hezky vystihl že to byl jen člověk, že měl své chyby, že byl namyšlený, panovačný, toužil po moci a byl ochoten pro ni mnohé obětovat, nedokázal vidět a přiznat si vlastní chyby a taky je to zajímavý námět k přemýšlení jak může člověka změnit a ovlivnit "povýšení". Prostě Helleruv David je tak trochu v každém z nás.

04.07.2019 3 z 5

Letní smrt Letní smrt Mons Kallentoft

No docela děsivá detektivka, hlavně ten konec teda. Na ten extrémně sekaný a strohý styl vět si u autora člověk musí zvyknout, ale nečte se to špatně. Jen na konci knihy jsem měl docela potíž pochopit ty višinuté představy vražedkyně - to už bylo trochu moc i na mě. Leč život je někdy příliš komplikovaný a lidem se honí v hlavě rozličné šílenosti.
Takže dočteno, protože to byla poslední kniha jež mi chyběla do sbírky pro výzvu 2017 - sice zpětně, ale přesto jsem výzvu pro tento ročník úspěšně dokončil.

23.05.2019 3 z 5

Pokud přijde zítřek Pokud přijde zítřek Sidney Sheldon

Ze začátku jsem si říkal že to je strašně naivní, zjednodušené, chtěl jsem to vzdát, ale postupně jsem tomu začal přicházet na chuť, na konci jsem se vyloženě bavil a očekával jakou další potrhlost a nečekanou zápletku je ještě autor schopen vymyslet. Hlavní hrdinka je takový JamesBond v sukni, člověk musí pochopit že je to taková legracka a pak zpětně zjistí, že to nebylo špatné

19.02.2019 3 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

bylo mi ho líto, hlavně v dětství, když byl šikanovaný a odstrkovaný všemi aniž by vlastně věděli proč. Taky jeho "domácí" prostředí bylo absolutně šílené a podmínky a zázemí v nichž tenhle kluk vyrůstal byly pro mě šokující. A že se něco takového děje ve Francii na přelomu 21 století jsem nějak nedokázal pochopit - ta bída a chudoba ve které Eddy vyrůstal byla pro mě nepředstavitelná - asi jsem z jiné "sociální bubliny". Ale od scény v kůlně už jsem měl s knihou docela problém a do konce jsem se musel prokousat.

16.02.2024 3 z 5

Bratr vlk Bratr vlk Michelle Paver

Další skvělá fantazy série s výborným nápadem, prostředím a obdivuhodnými hlavními hrdiny Torakem, Vlčkem a Renn. Bylo to dobrodružné a napínavé, četlo se to báječně a skoro byl problém knihu odložit a nechat hlavní hrdiny jen tak na pospas.

21.12.2023 5 z 5

Operace Arktida Operace Arktida Eoin Colfer

Další fajn jízda na vlnách fantazie. Tahle série mě baví a hlavně Klusák, Myrta a Sláma jsou úplně výborné postavy. Celkově je to super vymyšlené, zábavné a moc dobré počteníčko, sice primárně asi pro mladší čtenáře ale to mi vůbec nevadilo. Jen moc nechápu proč se to někteří snaží porovnávat s něčím jiným (třeba HP)... Každá série je úplně jiná, a knihy jsou neporovnatelné.

21.12.2023 5 z 5

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

Trošku rozpačité pocity po přečtení knihy. Nějak jsem tam neobjevil vyloženě sympatickou postavu, těch nepřitažlivých tam bylo dost a vévodil jim Esteban. Asi jsem spíše měl zvolit jinou knihu, tahle mě až tak nezaujala a docela se mi to místy táhlo. Přečteno v rámci výzvy - 19 Kniha, která má více než 5 cz/sk vydání

21.09.2023 3 z 5

Šepot včel Šepot včel Sofía Segovia

No ze začátku mi to nějak drhlo a ne a ne se začíst. Ale pak jsem si asi na to zvykl a konec mě vyloženě bavil a zaujal. Ke knize mě přivedla žena a hodila se mi do výzvy - kniha bez A. Takže jsem splnil úkol a vlastně se i pokochal pohledy na ty snové (někdy trochu abstraktní až lehce halucinogenní) obrazy z autorčiny mysli. Nebyla to úplně moje top-kniha, ale stála za přečtení.

16.03.2022 4 z 5

Půlnoční modř Půlnoční modř Simone van der Vlugt

Kniha mě bavila, byl to zajímavý exkurz do života lidí v 17 století v Holandsku, což je určtě moje vyhlídnutá destinace, kam bych se chtěl jednou podívat. Bylo to zajímavě a poutavě vyprávěné, autorčin styl psaní mi přišel příjemný, mělo to spád, dobrý a reálný děj. Krásně zde popisuje krajinu, osoby, města, postavení žen ve společnosti - takže to bylo takové pestré a barevné, jako by se čtenář díval na nějaký dobrý historický film. Byl tam i padouch a zákeřný a prospěchářský zloun Jacob a musím říct, že se jednotlivé charaktery lidí autorce povedly vykreslit opravdu věrně a poutavě. A také mě zajímaly ty věci ohledně keramiky (nedávno jsem četl Vondruškovu sérii o sklářích - Falknovská huť), takže to bylo takové dobré rozšíření tématu. Navíc je zde také pojednáváno o morové epidemii, která se prohnala Holandskem jako lavina a napáchala obrovské škody - bylo to o to zajímavější vzhledem k aktuální pandemii. Za mě hodnotím tuto knihu, na jejíž existenci mi poukázala manželka jako zajímavou a zábavnou, poučnou a rozšiřující obzory. Prostě to bylo fajn a četlo se to samo

31.12.2020 4 z 5

Válečník Válečník Michael Scott

no trošku už se mi to jevilo překombinované ale rozhodně tu serii dočtu celou, abych věděl jak se to všechno rozmotá. Celkem se mi líbil piknik u Tsagaglalal (nebo jak se to píše) a to jak jim předala zprávy od Abraháma byl fajn nápad. Danu Talis a život v dávných dobách hezky vykreslený a ty události tam byly v celku zajímavé. Uvidíme co poslední díl

18.12.2020 4 z 5

Vědma Vědma Michael Scott

Ani trojka nezklamala. Sice některé věci jsou naivní ale celkově je to nápadité, má to spád, probíhající akce jsou rychlé a dobře vygradované a místy mi to přišlo fakt vtipné. A pokud někdo vytýká autorovi jistou překombinovanost, tak je to scifi a mě se autorova bezbřehá fantazie líbí a bavilo mě to. Fajn oddychovka od které jsem se někdy měl problém odtrhnout a chtěl jsem číst dál

17.11.2020 4 z 5

Poslední z létajících pirátů Poslední z létajících pirátů Paul Stewart

Tak i tento díl jsem dočetl. Bylo to fajn dobrodružství a četlo se to velmi příjemně, mělo to spád a postava Vránka byla sympatická - jen mě mrzí že to více nebylo o Snítkovi - na něj jsem si v díle 1-3 tak nějak zvykl a pak ve 4 nebyl vůbec (protože byla o jeho rodičích) a v tomto díle se objevil až téměř na konci. No ale co už, za mě byla fajn celá serie a přestože je to kategorizováno jako knihy pro děti a mládež, mě se to líbilo a jsem rád, že jsem měl možnost si to přečíst

15.06.2020 4 z 5

Rýmy pro kočku a pod psa Rýmy pro kočku a pod psa Jiří Žáček

No přečetl jsem to v rámci letošní výzvy, pár basniček bylo vtipných, ale poezie asi není úplně to k čemu se budu vracet...možná to byla špatná volba knihy, ale tak nějak mě to neoslovilo.

05.06.2020 3 z 5

Zkáza létajícího města Zkáza létajícího města Paul Stewart

Mě se to moc líbilo - hlavně oceňuji nápaditost autora a jeho skvělou fantazii - ty postavy a světy které si vymyslel jsou prostě báječné - obzvláště pasáže odehrávající se na tržišti s otroky byly fakt silné. Za mě se tahle serie moc povedla a ještě o několik úrovní výše posouvají knihu ty neskutečné ilustrace.... těším se na další díl a nové dobrodružství

31.05.2020 4 z 5