dark.ma93 dark.ma93 komentáře u knih

Báječný svět shopaholiků Báječný svět shopaholiků Sophie Kinsella (p)

Hrdinka je tak šílená, že si ji zamilujete a chcete číst dál o ní :D

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Doporučuji si vybrat s povinné četby! Tohle se totiž dá číst a děj nadchne

Ikarův let ke slunci Ikarův let ke slunci Anna Hessová

Nečetla se dobře. Příběh byl hustý, škoda že ne líp napsaný. Víc se mi od autorky líbí Neposkvrněné početí a Panny a netvor

Pusinka Pusinka Karel Žilák

Drsné a psané tak čtivě a autenticky, že vás to vtáhne a přečtete v rychlosti. Drsný životní příběh.

23.07.2012 4 z 5

Dětský domov Jany Rajnerové I Dětský domov Jany Rajnerové I Maryna Radoměrská (p)

Celkem nudně popsaný, ale krásný a dojemný příběh několika lidí.

23.07.2012

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Jedna z té lepší tvorby. Vtip a tragika v jednom.

04.07.2012 3 z 5

Spiknutí babiček Spiknutí babiček Martina Dierks

Průměrný románek...

04.07.2012 1 z 5

Labutí peříčko Labutí peříčko Miroslav Florian

Vzpomínky na dětství...

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Nečtivá, nuda, přitom děj je zajímavý. Asi mi nesedl autorův styl.

04.07.2012 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Pro všechny, každý si v ní najde svoje a jinak ji pochopí. Hlavně je vše relativní a na člověku jak chápe. Každý by si to měl přečíst, protože nesáhne vedle a určitě se časem vrátí a zjistí, že pokaždé ho oslovilo něco jiného v knize.

Stěhování do sedmého nebe Stěhování do sedmého nebe Sabine Both

V období základky perfektní počtení:=)

Osudová láska Osudová láska Zuzana Francková

Moje oblíbená:=) Mám ji ráda a chytla mě za srdce!

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Na dobu vydání nadčasové. Nebudu přísná, knížka mně celkem zaujala. Občas mi ale šla Ema taky na nervy a přišla mi jako absolutně naivní případ pro psychiatra, ale často jsem ji i chápala a ke konci ji měla ráda. Román to sice je, děj a zápletka není nic neobvyklého, ale je to vyšší úroveň románu. Přece jen je to víc, než bla bla bla, trapná zápletka a dojemný, přeslazený konec. Ema psychologicky vypracovaná a ztvárněná dobře. Knihu házím mezi vybrané knihy do povinné četby:=)

04.07.2012 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nadčasové, reální a díky tomu, že jde o bajku i pohádkové. Každopádně čtivé a doporučuji! Ukázala realitu politiky. Už od začátku, kdy dochází a plánuje se revoluce.

Deník lhářky Deník lhářky Patry Francis

Ze začátku nuda, prvních pár kapitol jsem četla, jen ze zvědavosti, co dál. Zápletka a to, že kniha v sobě bude mít na konci zajemství je dost zřetelné. Lákala mě a konec stál za to! Drsný životních příběh a osudy víc lidí. Vyjde na povrch drsná a krutá realita.

04.07.2012 4 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Zábavná oddychovka :=) Nečekaný a zvláštní konec...

01.07.2012 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Něco tak pozoruhodného jsem ještě nečetla. Je to paráda. Popis vztahu bratrů je neuvěřitelný. Křehká povaha Lenniho a ochranitelství Georgeho. Konec byl překvapivý.

Výlety pana Broučka Výlety pana Broučka Svatopluk Čech

U toho jsem se pobavila. Sice povinná četla, ale moc povedený děj.

01.06.2012 4 z 5

Irma - Pekelná hudba Irma - Pekelná hudba Lene Kaaberbøl

Napínavé a pěkné. Mám ji ráda. Svoje nejoblíbenější sérii knih z teen věku, musím hodnotit 5.

Will - Srdce Kondrakaru Will - Srdce Kondrakaru Lene Kaaberbøl

Will, moje oblíbená čarodějka. Ráda jsem to četla:=)