Darami87 Darami87 komentáře u knih

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Nemám slov. Jsem šokovaná z toho, že se něco takového děje. Tolik krutosti směřované do nevinných dětí a paradoxně od těch, co by měli být dobrým příkladem pro ostatní. V drtivé většině knihy Kathy týrali právě ti, kteří se ohánějí Bohem a jeho milostí a dobrotou... Příběh mi rval srdce. Absolutně nedovedu pochopit, jak někdo může tak strašlivě ublížit jiné lidské bytosti.

14.06.2017 3 z 5

Vychováváme děti a rosteme s nimi Vychováváme děti a rosteme s nimi Naomi Aldort

Absolutní odpad... Možná, že se v knize dá najít pár dobrých myšlenek, ale jinak je to spíš návod, jak vychovat spratka, který nemá žádné mantinely. Dítě potřebuje, aby mu rodič jasně stanovil pravidla. Byla jsem tam vychovaná já, moji bratři, moje matka.... Nedovedu si představit, že bych takto vychovávala svého syna...

01.04.2016 odpad!

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Třetí díl pro mě byl pěknou oddechovkou. Už v druhém díle se mi moc líbil vývoj Christianovi postavy a tato kniha jeho osobě přidala třešničku. Moc hezké čtení.

28.11.2015 2 z 5

Bezmoc Bezmoc Dean Koontz

Dobrá, zajímavá i napínavá kniha. Nicméně ta zápletka... Už jsem byla téměř na konci knihy a říkala jsem si, že to snad musí mít nějaké jiné rozuzlení. Něco nečekaného, něco, co mi vyrazí dech. Nic takového se nekonalo. Zápletka mi přišla dost absurdní, stejně jako celá organizace krvavých pracek. Milovi vynálezy se mi ke knize tohoto ražení absolutně nehodí a i rodina Penny mi spíš lezla na nervy než aby mi přišla zajímavá. Jakoby autor nevěděl, jaký žánr chce vlastně psát. Thriller? Fantasy? Sci-fi? Každý si tam asi najde kousek něčeho. A závěrečný verdikt? Ucházející kniha která neurazí, ale ani nijak nenadchne.

31.12.2020 3 z 5

Vlastně nevím, co si mám myslet. Kniha byla šokující, drsná a zajímavá zároveň a věřím, že za oponou naší společnosti se opravdu takové věci bohužel dějí. Ale občas jsem měla pocit, že si autorka protiřečí a to se pak odráží na důveryhodnosti celého příběhu. Těžko říct, jestli jde o chybu překladu nebo o nepozornost autorky samotné.

18.12.2020 3 z 5

Duše na kari Duše na kari Eva Zábrodská

Nudná a nezáživná kniha.

09.10.2020 1 z 5

Sestry z Versailles Sestry z Versailles Sally Christie

Jak se říká: "po přízni řízni!"

28.04.2019 4 z 5

Unesená Unesená Mo Hayder

Já nevím... Přiznám se, že pachatel mě napadl hodně brzy, ale říkala jsem si, že je to přece úplný nesmysl. A když se ukázalo, že jsem se trefila, pořád jsem čekala nějaký obrat. Nemohla jsem uvěřit tomu, že by to byl skutečně on. Přišlo mi to dost nedomyšlené. Navíc jsem se snad do půlky knihy nemohla pořádně začíst. A v knize bylo taky dost zbytečností. Například případ Misty a nebo postava Chodícího muže. To mi prostě přišlo navíc.

26.06.2018 3 z 5

Revival Revival Stephen King

Příjemná oddechovka, nic víc.

27.02.2018 3 z 5

Město zrcadel Město zrcadel Justin Cronin

Trvalo dlouho, než se mi kniha konečně dostala do ruky. Strašně jsem se na ni těšila. Ale bohužel jsem velmi zklamaná... Za mě je to nejslabší díl série. Část která patřila Fanningovi mě brzy začala nudit a já přeskakovala nejprve odstavce a pak celé stránky. A stejně tak mě zklamal konec.. Přišel mi zbytečně vleklý a opět mě to nutilo přeskakovat..

06.08.2017 3 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Nemohlo to skončit jinak. V jisté chvíli si člověk s těžkým srdcem uvědomí, že i když je tahle láska věčná, šťastně to s ní nedopadne. Konec je malinko průhledný, ale takhle to prostě být muselo. Nádherné čtení.

09.05.2017 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

OBSAHUJE SPOILERY
Hodně zajímavá knížka. Ze začátku mě moc nevtáhla, ale pak jsem se začetla a nemohla jsem se odtrhnout. Celé rozuzlení je hodně překvapivé a hlavně se člověk dozví dost zajímavých věcí o včelách. Jediné co mi nesedělo, byla neuvěřitelná tupost Karen. V knize se mluví o její mimořádné inteligenci, ale v některých situacích na mě spíš působila jako úplně pitomá holka. Při pátrání po otci sekala jednu chybu za druhou a svým chováním vyloženě křičela: "Jsem tady, chyťte, si mě!"

28.03.2017 4 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Příjemná kniha, i když občas trošku průhledná. Spousta věcí se dalo předvídat, ale užila jsem si příběh lásky, která se dnes dá najít jen stěží.

24.01.2017 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Hrozně se mi líbil vývoj Christianovi postavy.

19.09.2015 5 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Skvělá knížka, děj mě úplně pohltil a strašně se mi líbily příběhové zvraty. Tohle Jeffery opravdu umí, ale i tak musím říct, že mě závěr knížky opravdu zklamal.

19.04.2015 3 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Naprosto božská kniha. Jeffery prostě umí udržet čtenáře v napětí od začátku až do konce!

21.03.2015 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Je snadné milovat bohaté a krásné, ale Jana mezi takové nepatří a přesto si dokáže získat čtenářovo srdce.

21.03.2015 5 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Na tuto knihu jsem se hrozně moc těšila, protože Přechod jsem přečetla jedním dechem. Dvanáctka mě ale opravdu hrozně zklamala, chvílemi jsem myslela, že se na to asi vykašlu a nedočtu to. Snad bude třetí díl lepší...

21.03.2015 2 z 5

Puls Puls Stephen King

Dobrá kniha. I když toto není úplně můj oblíbený žánr, kniha se mi moc líbila.

22.01.2015 3 z 5

Puls Puls Stephen King

Dobrá kniha. I když toto není úplně můj oblíbený žánr, kniha se mi moc líbila.

22.01.2015 3 z 5