Dani5a Dani5a komentáře u knih

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Nemám ráda knížky pojednávající o druhé světové válce, ale tato se četla hezky.
Příběh pojednává o jedné z Hitlerových ochutnávaček a až na konec, kdy Magda zastřelí Hitlera v okamžiku, kdy on polyká kapsli kyanidu, byl uvěřitelný.
Z knihy je přesně cítit to, jak někteří slepě věřili Hitlerovi, i to, jak někteří Němci neměli ponětí o tom, co se vlastně děje.

06.11.2019 4 z 5

Katova schovanka Katova schovanka Sabine Martin (p)

SPOILER
Velice čtivá kniha, moc se mi líbila.
Vytkla bych jen občasné chyby v překladu, např. na straně 24 : ,,...dopadala na ně sprška smrtících kulek." V roce 1325 to opravdu nebylo možné.
Konec knihy se mi také zdál uspěchaný, nebylo vysvětleno, jak se Melissanda vyměnila s katem, který měl popravit de Bruce.
Pokud vyjde další díl, ráda si ho přečtu, třeba tam bude vše vysvětleno.

28.10.2019 5 z 5

Pozlacená klec Pozlacená klec Hana Marie Körnerová (p)

Pohodové, nenáročné čtení.

15.10.2019 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Hezká knížka, e oproti jiným autorčiným knihám meka poněkud pomalejší rozjezd... Příběh se více rozběhl až v druhé polovině knihy. Ale líbila se mi.

09.09.2019 4 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Knížka se mi moc líbila, povídání o třech spolužačkách, studentkách zdravotnictví, o jejich láskách, starostech a přáních. Určitě si přečtu i další díly.

06.08.2019 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Velice čtivá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Je hrozné, když si člověk uvědomí, kolik dětí přišlo o domov a milující rodiče... Jsem ráda i za doslov, kde autorka dovysvětlila další podrobnosti o G. Tannové.
Co mě mrzí, jsou časté překlepy a gramatické chyby v knížce.

27.07.2019 5 z 5

Džungle rtěnek Džungle rtěnek Candace Bushnell

Kniha o mocných ženách New Yorku. Šéfredaktorka časopisu, ředitelka filmové společnosti a módní návrhářka- na prvním místě u nich je kariéra a úspěch. Očekávala jsem oddychovou knížku, ale nijak zvlášť mě nebavila.

01.07.2019 2 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Velice čtivá kniha, nemohla jsem se od ni odtrhnout. Libilo se mi, jak se příběh prolíná s útržky z deníku, to, jak jsou popisovany porody a život v první polovine dvacátého století.

28.03.2019 5 z 5

Páni čajových plantáží - Rodinná sága Páni čajových plantáží - Rodinná sága Hella S. Haasse

Prvních 50 stránek jsem vážně přemýšlela, že knihu odložím- spousta jmen, děj nic moc... Ale pak se příběh rozjel a nakonec jsem ráda, že jsem knihu dočetla.

19.03.2019 3 z 5

Námluvy starého mládence Námluvy starého mládence Rebecca Hagan Lee

Sladký románek, nijak zvlášť mne nenadchl...
A malá připomínka- Jarrod si na straně 75 sladí kávu kostkovým cukrem, ale ten v té době ještě nebyl k sehnání. Patent na něj byl vydán až o 30 let později.

03.02.2019 3 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Není to kniha, od které bych se nemohla odtrhnout, ale byla zajímavá a četla se velice dobře.

24.01.2019 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Skvěle napsaná knížka, líbilo se mi prolínání minulosti do přítomnosti i to, že nebylo téměř do konce jisté, jak příběh dopadne.

17.10.2018 5 z 5

Zaslíbená země Zaslíbená země Tamara McKinley

Velice zajímavá, čtivá kniha.

19.09.2018 5 z 5

Poslední valčík Poslední valčík Tamara McKinley

Po delší době kniha, která mne opravdu dostala a hlavně ke konci jsem se od ní nemohla odtrhnout.

04.05.2018 5 z 5

Prostě sexy Prostě sexy Linda Francis Lee

Odpočinkové, nenáročné čtení.

16.04.2018 3 z 5

Hříšně sexy Hříšně sexy Linda Francis Lee

Lehké, oddychové čtení.

31.03.2018 3 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Pomalejší začátek knížky, potom ale zajímavá, čtivá knížka.

20.02.2018 4 z 5

Banánové rybičky Banánové rybičky Halina Pawlowská

odpočinkové čtení

06.12.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knížku mi doporučila známá, moc se mi líbila, přečetla jsem ji během pár dní. Zajímavé příběhy, které se postupně prolínají.

18.10.2017 5 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Pomalý začátek, poté následovala napínavá část, kdy jsem měla problém knížku odložit.

25.09.2017 3 z 5