Zaslíbená země

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mladičká Susan připlula se svým manželem knězem Ezrou a dětmi do Austrálie. Vyprahlý kontinent se má stát jejím novým domovem a vyrvat jí ze srdce hraběte Jonathana, její skutečnou životní lásku. Země úpí pod náporem trestanců, které Její Veličenstvo masově deportuje z Velké Británie. Susan se musí vypořádat nejen s novým životem v nebezpečném prostředí, ale hlavně se svým srdcem. Jednoho dne jí totiž Jonathan opět vstoupí do života......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20685/zaslibena-zeme-20685.jpg 4.451
Série

Oceana 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Alpress
Orig. název

Lands beyond the sea, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Zaslíbená země

Přidat komentář
Arev122
14.09.2020

Zajímavě popsaný život v 18. století, v době ,kdy dochází k osídlování a prvnímu vzniku trestaneckých kolonií v Austrálii. V příběhu se romanticky a i trochu idealisticky prolínají osudy jak přistěhovalců, tak i domorodců. Je to román a tak se to čte hezky.

broskev28
25.12.2019

Letní bouřka - lehké a oddechové čtení - této autorky mě rozhodně nepřipravila na Zaslíbenou zemi, podobně jako romanticky roztoužená dívčí tvář na obálce knihy. Anotace ke knize navíc vynechává více než polovinu příběhu, který se odehrává jednak v Cornwallu, a pak také při plavbě mladého Jonathana se strýcem Josiahem, na lodi Endeavour s kapitánem Cookem.
Takže my čtenáři nejprve poznáváme osudy pravěkých obyvatel dnešní Austrálie, především Djuwe a Djanaye, a následně život domorodých kmenů v 70.letech 18. století. Spletitý a mnoha postavami zalidněný příběh nás dále zavede ke členům Susaniny rodiny v Mouseholu, ale také třeba na Tahiti, a samozřejmě do Austrálie, kde v zátoce Botany Bay nejprve vzniká trestanecká kolonie britského impéria.
Kromě toho, že jsem si četbu opravdu užívala a rozhodně jsem se nenudila, jsem se dozvěděla nové informace o počátcích bělošského osidlování Austrálie. A z duše mi mluví komentář Babo. Předpokládám, že autor beletrie má právo nekopírovat historické události zcela věrně a není vázán pravdivostí tak, jako je tomu třeba u literatury faktu.
Přesto si myslím, že autorka (už vzhledem ke svému vlastnímu životnímu osudu) vycházela z historických dokladů, a ty, jak se ostatně dalo čekat, nevyznívají pro "bílé osadníky" nijak lichotivě, stejně jako kolonizace v Severní i Jižní Americe, v Africe, v Asii. A už vůbec si netroufám domýšlet, jak situace vypadala ve skutečnosti, bez beletristického uhlazování . . .


Dani5a
19.09.2018

Velice zajímavá, čtivá kniha.

zdehan
05.10.2016

Moc pěkná knížka dobře se četla a hlavně zajímavě napsaná.Mě se líbila moc a už se těším na pokračování.

helenkan
05.08.2016

Hezký příběh. Zajímavý a troufám si říct,že i poučný.

Babo
16.05.2016

Už jsem četla několik knih o osídlování Austrálie a vždycky si říkám jestli to mohlo být jinak. Myslím vzhledem k původním obyvatelům. Je to jejich tragédie . Žili si klidně se svými legendami , ve svojí zemi .Nedělám si samozřejmě iluze , jednotlivé kmeny mezi sebou bojovali stejně jako v americe nebo africe. Ale byl to jejich boj a síly byly vyrovnané.Potom připluli evropané a tak jako vždy s naprostou samozřejmostí si tuto zemi přivlastnili.žádné kompromisy , žádné dohadování se.
Zbraně a rum . Dnes je to úžasná země , s přátelskými lidmi . Jen ti původní obyvatelé zmizeli v rezervacích a z lásky k alkoholu se nevzpamatovali.
Kniha všechny tyto problémy zmiňuje a moc dobře se čte . Je to historie nejen Austálie , ale i Evropy

sabca
05.09.2014

Kniha se odehrává ve druhé polovině 18 století. Čte se pěkné a prolínají se tam osudy rodin, jak domorodců, tak i angličanů, kteří osídlují Austrálii. Doporučuji k přečtwní

Melaanie
09.08.2013

Moc hezký příběh a kníčka se čte jedním dechem.

1