Dakarianna Dakarianna komentáře u knih

Strašliví Egypťané Strašliví Egypťané Terry Deary

Další skvělá knížka. Deary to umí.

12.04.2017 5 z 5

Adrian Mole – Léta v divočině Adrian Mole – Léta v divočině Sue Townsend

Pravdivá zpověď mě moc nezaujala a už jsem nad Adrianem málem zlomila hůl. Nicméně jsem se odvážila i na tento díl a je rozhodně lepší. Jako dospělý mě holt Adrian už tolik nebaví...

12.04.2017 3 z 5

Kyanid a Štěstí Kyanid a Štěstí Matt Melvin

Není to humor pro každého, ale pro mě ano.

12.04.2017 5 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Strašně krásný nápad, zajímavá zápletka a (konečně!) hlavní hrdinka se chová normálně, je sympatická a realistická. Druhý díl už mám doma, mrzí mě, že u nás nevyjdou všechny...

17.03.2017 3 z 5

Jindřich VIII. a jeho popravčí špalek Jindřich VIII. a jeho popravčí špalek Alan MacDonald

Další perlička této série.

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Povinnost pro každého milovníka Selekce. Nejlepší povídka za mě byla Miláček, ale všechny stojí za to.

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Až mě děsí jak to na mě sedí :DD

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Průměrná YA, ale ten nápad a popis světa, kde do sebe všechno zapadalo, mě donutil přidat hvězdičku.

14.02.2017 3 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Klasika, nádhera,... Snad perla všech divadelních her, nicméně mě skutečně naštvalo, že pořádný děj byl v rámci asi pěti posledních stránek. Jinak jsem nadšená, jak hloubkou celého díla, tak i nápadem.

14.02.2017 5 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Těžko uvěřit, že druhý díl byl (pro mě) lepší než ten první, ze kterého jsem byla taky absolutně nadšená. Za mě pecka.

14.02.2017 5 z 5

Girl Online - Na turné Girl Online - Na turné Zoe Sugg

Oproti prvnímu dílu rozhodně lepší! Byla zde konečně zápletka a hodně pomohla i změna v prostředí. Prvnímu dílu jsem dala dvě hvězdy, tomuhle dám tři, protože je to prostě průměrný holčičí románek, který má neuvěřitelně naivní konec.

05.02.2017 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Byla jsem příjemně překvapena, kniha je čtivá a zábavná.

03.02.2017 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Klasika. Ať je vám deset nebo osmdesát, tahle kniha si vás získá. Vtipné, milé a nadčasové.

Al Capone a jeho gang Al Capone a jeho gang Alan MacDonald

Jedna ze zajímavějších knih ze série Drazí zesnulí. O tomto muži se ve škole neučíte, na Wikipedii to nějak není ono... Ilustrace, noviny, deník a zajímavosti – jako vždy perfektní.

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Geniální jako vždy. Zajímavá kombinace "nezajímavé" americké politiky a vědeckého objevu. Pecka, četlo se to samo.

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Neskutečně silný příběh. Dosahuje kvalit, o jakých se knize „Hvězdy nám nepřály“ nemůže ani zdát. Takový typ knih nevyhledávám, ale pro tohle je milion hvězdiček málo.

25.12.2016 5 z 5

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Všechny postavy mě moc bavily, celkově se mi líbil nápad (výbuch, dvojčata,..). Z knížky jsem byla fakt moc nadšená, není to klasická YA dystopie, kde je milostný trojúhelník, feministická a nebojácná hlavní hrdinka a všichni jí padají k nohám. Pecka.

Egypt - Komiksový rychlokurz Egypt - Komiksový rychlokurz Terry Deary

Děsivé dějiny a Terry Deary nikdy nezklamou:)

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Krásné, sice méně slavné než děti z Bullerynu, ale je to fakt skvělá knížka. Ani bych nespočítala, kolikrát jsem jako malá přečetla.

Můj první počítač Můj první počítač Luca Novelli

Jo, jedna z knižních dětských lásek. Pro děti je tam vše jednoduše vysvětleno a i krásné ilustrace pobaví.

23.12.2016 4 z 5