daja51

VrányVrányPetra Dvořáková

V pořadí již čtvrtá kniha od této autorky a opět skvělé počteníčko - dala bych i více jak 5*****
Od čtení jsem se nemohla odtrhnout - chvílemi mně bylo emocionálně velmi těžko, chvílemi jsem doufala, že vše se změní k lepšímu - kniha byla napsaná skvělým způsobem - doporučuji zejména všem maminkám.

Kde zpívají raciKde zpívají raciDelia Owens

Nádherný příběh - každý den jsem se těšila, že si budu číst jen hoďinku nebo dvě - knihu jsem si záměrně "šetřila" - nechtěla jsem ji dát na dva zátahy - pěkně jsem si ji vychutnávala. Se všemi, kteří k této knize napsali nějaký komentář musím souhlasit - já se rozepisovat nebudu - jen ji doporučuji, sedněte si k ní a unášejte se příběhem.

21.11.2020

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Velmi poutavě napsaná kniha o tvrdém životě horníků a jejich rodin - moc pěkné čtení, vřele doporučuji.

24.05.2020

NůžNůžJo Nesbø

Další "z best of J.N."- suprové počteníčko - gradující napětí až do konce - vřele doporučuji, budete se každým dnem tešit na další a další stránku.

07.01.2020

HoubařkaHoubařkaViktorie Hanišová

Další z příběhů, který budu ještě chvilku rozdýchávat - skvěle napsané, vřele dporučuji.

16.10.2020

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

Nádherná kniha, na kterou nezapomenete ještě dlouho po jejím přečtení . Je zbytečné se rozepisovat -moje pocity a dojmy jsou obsaženy v níže uvedených recenzích - lépe bych se nevyjádřila. Autorce děkuji za skvělý čtenářský zážitek - vřele doporučuji a už se těším na třetí díl.

DědinaDědinaPetra Dvořáková

Pro mě velké pohlazení na duši - návrat do dětských let , které jsem prožila na moravském slovácku - to nářečí je téměř identické s tím, co používá spisovatelka ve své knize. Všechny knihy, které jsem doposud od této spisovatelky přečetla, tak stály za to.

26.02.2020

Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

Skvěle napsaný syrový a krutý příběh ml.židovky - za mě velká spokojenost, velmi čtivá kniha, na kterou hned tak nezapomenete- doporučuji.

02.10.2020

Modlitba za mlčeníModlitba za mlčeníLinda Castillo

Další kniha od této autorky a zase pecka - opravdu nesmírně čtivé a až do poslední stránky napínavé - všem milovníkům napětí vřele doporučuji.

19.12.2019

SoběstačnýSoběstačnýZuzana Dostálová

Tak tahle kniha mě dostala - dlouho ji budu mít v hlavě, přečetla jsem ji jedním dechem - občas i uronila slzu - doporučuji všem!

17.07.2020

Robert Šlachta – Třicet let pod přísahouRobert Šlachta – Třicet let pod přísahouJosef Klíma

Tak tomuhle CHLAPOVI věřím každé slovo z této knihy - a možná proto je teď kolem této knihy kapku živo - někoho takového bych si uměla představit na postu policejního prezidenta.

14.10.2020

Tichá modlitbaTichá modlitbaAngela Marsons

Velká spokojenost - v napětí budete od samého začátku až po jeho konec - doporučuji, jděte do toho.

25.12.2020

Na okrajiNa okrajiLina Bengtsdotter

Opravdu skvělé počtení - silný příběh, který vás nutí číst dál a dál. Je zbytečné se rozepisovat - komentáře říkají vše - autorčina prvotina opravdu nasadila laťku hodně vysoko. Tak uvidíme zda se objeví další díly. Doporučuji, stálo to za to.

26.02.2019

Slib mlčeníSlib mlčeníLinda Castillo

Super počteníčko, kdo má rád dobře napsanou detektivku s gradujícím napětím, tak ať sáhne po knize od této autorky. Není třeba se rozepisovat, vše je obsaženo v níže uvedených recenzích. Kdyby se udělovalo víc jak 5*, ráda přidám.

25.05.2019

Přiznat vinuPřiznat vinuMartin Goffa

Pro mě to byla první kniha od tohoto spisovatele a zatím velká spokojenost - určitě se pustím i do jeho dalších knih - vyhovoval mně jeho styl psaní, které nepostrádalo napětí a zvědavost mě posouvala číst dál a dál....

25.08.2019

Na útěkuNa útěkuHarlan Coben

Celý příběh mě bavil od začátku až do jeho konce -velmi čtivá kniha, doporučuji všem milovníkům napětí a gradujících zápletek.

26.02.2020

Smrtící útesSmrtící útesGregg Dunnett

Za mě velká spokojenost - úseky knihy, které jsou popisovány očima 11-ti letého chlapce mě bavily nejvíc - taky si dovedu představit event. zfilmování celého příběhu....... doporučuji všem, skvělé počteníčko.

13.05.2020

KrálovstvíKrálovstvíJo Nesbø

Snad všechny "Nesbovky" mám již přečteny, ale tahle kniha je TOP z jeho tvorby.
Pomalejší rozjezd, ale pak každou další stránkou a kapitolou začíná gradovat napětí, které udrží vaši pozornost až do samého konce. Odpočinková četba to teda opravdu nebyla - ještě teď to rozdýchávám. Suprové čtění, stálo to za to - doporučuji všem!

NocNocBernard Minier

Sorry, pane Minier - tak tahle kniha mě docela zklamala - předcházející díly s Martinem Servazem byly hodně čtivé,ale tento díl byl nejslabší - hodně překombinované až někdy nudné - tak někdy příště.

15.03.2018

Dívka, již jsi tu zanechalDívka, již jsi tu zanechalJojo Moyes

Moc, moc pěkné a příjemné počteníčko- více čtivá /napínavější/pro mě byla ta část z minulosti, druhá část ji však nenásilně dopňovala - doporučuji všem, opět mě kniha od Jojo M. nezklamala - vřele doporučuji

14.08.2018

Mlčenlivé ženyMlčenlivé ženyKerry Fisher

Další z knih, které jsem "dala" za víkend. Je zbytečné se rozepisovat - vše je obsaženo v níže uvedených komentářích -opravdu moc čtivá knížka. vřele ji doporučuji.

10.02.2019

Na dněNa dněR. Caine (pseudonym)

Knihu vřele doporučuji - skvělé počteníčko od začátku až do samého konce. Závěr možná naznačuje, že může následovat její pokračování.

11.04.2019

Žena mého životaŽena mého životaTim Weaver

Velmi čtivě napsáno, čtenář byl držen v neustálém napětí až do konce - místy sice překombinováno - ale i tak doporučuji všem kdo milují gradující napětí.

03.11.2019

Tichý dechTichý dechJan Trachta

Naprosto skvělá kniha - vyhovoval mně styl psaní vč. humoru, kterým byl místy prokládán, i když s mrazením v zádech - hluboce smekám před všemi, kteří se podílejí na MSF - kapitola o historii Konga byla rovněž vynikající - doporučuji všem, opravdu se vám kniha dostane pod kůži.

06.06.2020

Primární důvěra - prst na spouštiPrimární důvěra - prst na spouštiMartin Goffa

Další "goffovka" za mnou - a opět super počteníčko, už teď sahám po navazujícím díle- za mě velká spokojenost.

15.09.2020

Mlha nad Shadow SandsMlha nad Shadow SandsRobert Bryndza

Tak mám další "bryndzovku" za sebou - opět spokojenost, kniha má spád, nechybí napětí - doporučuji.

ÚdolíÚdolíBernard Minier

Bohužel, tak jak mě nechytla předposlední kniha NOC, tak i tento příběh - pro mě moc zdlouhavé, místy až nevěrohodné - prostě mně kniha nesedla - byla jsem ráda když jsem ji dočetla.

Stíny nad zálivemStíny nad zálivemLucy Clarke

Od samého začátku až do jejího konce je to velmi čtivá kniha- příběh je napínavý, gradující a nutící vás číst stále dál a dál...konec překvapivý - dala bych i více hvězd, vřele doporučuji.

10.12.2018

Sama sebouSama sebouJojo Moyes

"Jojovky" jsou všechny čtivé - ale kdo přečetl knihu Než jsem tě poznala, tak nemůže vynechat pokračování osudu hlavní hrdinky )- doufám, že se někdy dočkáme i filmové podoby - pochopitelně se stejnou herečkou /Emilia Clarke/ jako ve filmu Než jsem tě poznala - při čtení jsem si tuto herečku dokázala živě představit při všech situacích - moc příjemné čtení.

08.01.2019

KaštánekKaštánekSøren Sveistrup

Krátce a stručně - tohle je můj šálek kávy.

19.06.2019