Daisy21 Daisy21 komentáře u knih

Pošli svíci po řece Pošli svíci po řece Vlaďka Sacká

Vždycky mám radost, když mě prvotina českého autora potěší, nebo dokonce nadchne. Je v tom příslib dalších krásných příběhů a u Vlaďky tomu není jinak. Právě dočteno, v hlavě mám spoustu myšlenek a v srdci se bijí emoce. To mám ráda.
Příběh Anety vás dokonale přenese do exotiky Vietnamu a nenechá vydechnout. Najdete v něm mnoho hezkých obratů a originálních přirovnání, budete se bát i smát, a rozhodně nebudete litovat.

30.07.2022 5 z 5

O beránku Snížkovi a kouzelné Kýnce O beránku Snížkovi a kouzelné Kýnce Pavel Mondschein

Já prostě ty Pavlovy příběhy a práci se slovy žeru! (Promiň, Kýnko...) Nepotřebujete mít borderáky ani děti na to, abyste si čtení užili. Budete opět vtaženi do laskavého a napínavého čtení, asi tak jako psí čumáky do špajzu s klobásami, a budete se celou dobu přihlouple usmívat (teda u tohohle dílu bude pár výjimečných momentů, kdy se budete i trošičku bát). Litovat ale nebudete ;-).

01.01.2022 5 z 5

Poslední uzel: Jedno téma, osmnáct různých pohledů Poslední uzel: Jedno téma, osmnáct různých pohledů * antologie

Pestrý sborník čtivých povídek a básní, které spojuje jedno téma. Je zajímavé sledovat, jak každý pojal poslední uzel po svém, a výsledné texty jsou každý jiný a přitom všechny skvělé. Mohu s čistým svědomím jen doporučit.

20.10.2020 5 z 5

Příběh TY a JÁ Příběh TY a JÁ Petra Langová

Přečteno 15 let po vydání - přesto si v ničem nezadá s dnešními romány. Napsán velmi čtivě a vtipně. Místy je třeba si odmyslet trošku toho mladického patosu, ale ve výsledku jde o více než zdařilou prvotinu.

22.05.2020 5 z 5

Muž ve střídavé péči Muž ve střídavé péči Alena Müllerová

Nalákána marketingovou kampaní, chytlavým názvem i zajímavou anotací jsem si i já knihu přečetla. Byla jsem natolik zklamána a otrávena nízkou stylistickou úrovní textu, že jsem příběh ani dvakrát neprožívala. Opakování slov a zejména vlastních jmen, věty na úrovni slohu žáka šesté třídy ZŠ... nechápu, jak takhle může psát dramaturg. A ten malý génius byl pro mě jako čtenáře příliš neuvěřitelný. Pro mě osobně velké zklamání.

02.07.2016 1 z 5

Richard Ramirez: Night Stalker Richard Ramirez: Night Stalker Philip Carlo

Je zvláštní číst o pozadí těch nejhrůznějších činů, z nichž se vám dělá špatně, a zjišťovat, kolik různých příčin a pohnutek za zrozením tohoto vyznavače satana a největšího zla stálo. Možná, kdyby si někdo v jeho dětství více všímal náznaků nebo je řešil, nemuselo za to tolik lidí zaplatit životem. Drsné čtení o jedné skutečné stvůře, která neměla slitování ani svědomí. Velmi zvláštní a silný čtenářský zážitek.

09.10.2022 5 z 5

Vesmír rozhodl jinak Vesmír rozhodl jinak Theresa Black

Velice příjemná záležitost, která mě mile překvapila. Obvykle nejsem na sci-fi, ale tohle je čtivý příběh (celkem) obyčejné holky se sci-fi pozadím, které mi přišlo zajímavě vymyšlené. Líbil se mi vývoj postav i promyšlenost příběhu a byla jsem opravdu zvědavá, jak to dopadne. Na prvotinu velmi slušná práce :-).

25.09.2022 5 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Od autorky bylo poměrně odvážné s tímto tématem vyjít na světlo. Projekt mě oslovil, proto jsem jej podpořila. Přiznám se, že mě zprvu zaskočilo, když mi přišla tak útlá malá knížečka, také jsem doufala v podrobnější vhled do problematiky. Pro mnohé z nás je to první setkání s danými diagnózami a jistě by pro nás bylo zajímavé nahlédnout pod pokličku víc. Ale autorka se nestaví do takové role, její postřehy jsou přiznané jako subjektivní a jako takové je i přijímám. Styl mi vyhovoval, byl autentický a místy jsem měla pocit, že to nescafé z teplé kohoutkové vody na té záchodové podlaze piji s nimi. Větší péči bych přála provedení knihy - ta lepená sazba nevydržela ani do poloviny, dočítala jsem kompletní salát. Ale kromě rozsahu musím říct, že jsem dostala, co jsem od knihy očekávala, a autorce fandím.

17.07.2021 4 z 5

Bordeří povídačky 2 Bordeří povídačky 2 Pavel Mondschein

Stejně jako první díl i toto je nesmírně laskavá a humorná záležitost, která potěší nejen milovníky psů, ale hlavně nejen děti. Jako dospělák oceňuji úžasně kreativní a vtipnou práci se slovy. Za mě rozhodně plný počet ;-).

03.09.2020 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Komu se líbil Muffin a čaj, bude z Koláčků a spiklenců nadšený. Alespoň já jsem byla. Je vidět, že psaný projev je vyzrálejší, jsou tam nádherné pasáže, za něž by se nemusel stydět leckterý velmi zkušený autor. Theo nejen, že nezklamal, ale povýšil laťku zase o kus výše. Jestliže Muffin byl lehký LGBT YA románek, jeho pokračování je kvalitní, zralý román, kde funguje všechno tak, jak má. To, že od začátku tušíte, jak to musí dopadnout, není v tomto případě na škodu. I tak budete průběžné peripetie sledovat se zatajeným dechem. Jednoznačně doporučuji!

03.06.2019 5 z 5

Tisíc východů slunce Tisíc východů slunce Sabina Zelená

Tuto knihu jsem měla tu čest posuzovat už jako redaktorka v literární agentuře a pomoci jí přijít na svět. Od počátku jsem byla přesvědčená, že si to kniha i její autorka zaslouží. Žen, které si u čtení rády popláčou, je mezi námi dost - a ty si skutečně přijdou na své od první do poslední stránky. Autorka umí vystavět příběh uvěřitelně, a přitom dostatečně dramaticky, s hlavní hrdinkou čtenářky už pro její výchozí situaci musí od první chvíle sympatizovat a přát jí šťastný konec, stejně jako ostatním postavám v příběhu. Střídání vypravěčské perspektivy mezi třemi osobami činí příběh živějším a psychologicky zajímavějším. Happy end je u tohoto žánru obyvklý a u většiny čtenářek z cílové skupiny pravděpodobně i žádoucí, takže si budou moci znovu poplakat i v závěru, nicméně pro tentokrát radostí. Máte-li rádi emotivní příběhy, Tisíc východů slunce je tou pravou volbou pro vás ;-)

20.09.2017 5 z 5

Stíny nad Prahou Stíny nad Prahou Karolína Kotová

Ačkoli to není můj běžný žánr, knihu jsem si velmi užila. Byla jsem napjatá do samého konce. Jedná se o propracovaný příběh, který vám - ať chcete, nebo nechcete - nasadí brouka do hlavy. Co když na tom něco je?

21.03.2024 5 z 5

Kladivo na Čaroděje Kladivo na Čaroděje Alex Vigaš

Pro mě osobně velké překvapení. Syrová zpověď nevyhraněného a vnitřně zraněného osamělého dospívajícího človíčka, jehož pocity při čtení cítíte v každé buňce a jemuž naprosto rozumíte, i když dělá věci, které byste nikdy neschvalovali. Trpíte s ním, přejete mu světýlko na konci tunelu, a přitom propadáte stejné beznaději, jakou vám bez příkras předkládá na každé stránce. Velmi neotřelý náhled do duše a hlavy Niki, který vás uhrane a nepustí ani po dočtení.

01.09.2022 5 z 5

Tvůrčí restart: Lázně pro spisovatele v krizi Tvůrčí restart: Lázně pro spisovatele v krizi Martina Heš

Velmi příjemné čtení na dovolenou a pro psavce spousta postřehů, s nimiž se nelze nesrovnávat. Kniha obsahuje pár moc hezkých míst, která jsem ocenila, stejně jako zajímavý námět. Občas nebylo nutné věci tolik opakovat (při každém dalším "nebyl si jist, jestli to řekl nahlas" jsem úpěla, ale i tak byla kniha příjemným překvapením.

21.07.2021 4 z 5

Tokyo Story Tokyo Story Tereza Macková

Pohodová romantika, byť poměrně předvídatelná. Čtivý styl, příjemné nakouknutí pod pokličku atraktivní země. Až na pár chybek velmi příjemné čtení na dovolenou.

21.07.2021 4 z 5

Bestseller Bestseller Olivia Goldsmith

Pro člověka, který potřebuje otevřít oči, jak to v knižním průmyslu (byť v knize je řeč o americkém, v mnohém se praxe shoduje s naším) chodí, je v knize spousta užitečných informací. Bohužel cca ve druhé polovině došel dech nejen překladatelce, ale i korektorce, takže ve výsledku jsem byla velmi rozčarována množstvím chyb a nesmyslů, což knize na kráse poněkud ubralo.

05.08.2019 4 z 5

Sajdra a Tyrhen objevují svět Sajdra a Tyrhen objevují svět Yvona Bednarová

Velmi milá a poučná knížka, která potěší děti i jejich rodiče při společném čtení. Laskavý příběh (nejen) o mnoha tvářích přátelství. Můžu doporučit :-).

06.06.2022 5 z 5

Meďan a Koumen na planetě pupkáčů Meďan a Koumen na planetě pupkáčů Josef Beneš

Hledáte-li pro své děti milé dobrodružné příběhy, Meďan s Koumenem jsou skvělý tip. Nudit se při čtení nebudou ani dospělí, autorova fantazie je neuvěřitelná a o napětí v jeho pohádkách není nouze.

27.04.2022 5 z 5

Ostrov Ostrov Markéta Biri Lexová

Není to kniha pro každého, ale je pro všechny otevřené mysli. O co méně je jednoduchá, o to více je hluboká. Čím více se do ní začtete, tím více se budete cítit pohlceni. Poté co překonáte mystický začátek, vplujete do divokého proudu spolu s hrdinkou a budete stále více rozumět každému jednotlivému slovu či emoci, bolesti i euforii. A především se budete ptát sami sebe... a zároveň si odpovídat. Tato jízda Ostrovem bude patřit k těm nejexotičtějším a rozhodně nezapomenutelným. Díky, Biri, za tvou zpověď. Vzala i mě někam, kam jsem nečekala, že vkročím.

29.03.2022 5 z 5