Poslední uzel: Jedno téma, osmnáct různých pohledů

Poslední uzel: Jedno téma, osmnáct různých pohledů https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455079/bmid_posledni-uzel-CuE-455079.jpg 5 10 3

Jsou všude kolem nás, kamkoliv se podíváte. Drží nás nad propastí, spojují se zbytkem světa nebo je nosíme jako módní doplňky, aniž bychom jim věnovali větší pozornost. Jednou ale přijde chvíle, kdy z onoho nepřeberného množství uzlů v našem životě narazíme na ten „poslední“… a co bude dál? Na tuto otázku se snaží najít odpověď šestnáct českých autorů. Povídky a básně obsažené v této antologii díky tomu přinášejí svěží vítr do knihovniček všech milovníků originálních příběhů. A ačkoliv je rukopis každého ze spisovatelů jiný, onen poslední uzel mají společný. Ať už je pod krkem, nebo na chobotu bílého slona letícího oblohou.... celý text

lejera
12.12.2023 3 z 5

Zajímavá sonda mezi spisovatele, protože každý autor k tématu přistupuje trochu jinak, originálně. V knize byly povídky lepší a povídky horší, respektive takové, které mě nezaujaly. Ale bylo to zajímavé a oddychové počtení.

Mátová
18.11.2020 5 z 5

Perfektní vyrovnaná antologie povídek a básní. Je obohacující sledovat, jak různé asociace dokáže takový uzel vyvolat.

Daisy21
20.10.2020 5 z 5

Pestrý sborník čtivých povídek a básní, které spojuje jedno téma. Je zajímavé sledovat, jak každý pojal poslední uzel po svém, a výsledné texty jsou každý jiný a přitom všechny skvělé. Mohu s čistým svědomím jen doporučit.