Dahlia Dahlia komentáře u knih

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

(SPOILER) Napsat thriller plny slabych postav je klise. Napsat thriller s minimalne jednou psychicky silnou, odolnou postavou je umeni. A tady jsem tu silnou postavu postradala. Vecne fnukajici novinarka, ktera se akorat lituje (kolikrat je v knize zmineno, ze byla znasilnena, pripadne narazka na tento fakt? V kazde jeji kapitole minimalne jednou); hroutici se rodice, kterym samozrejme nevydrzi vztah; profesor, ktery se zdraha udelat dalsi krok a celkove ie to nouma...

To, ze NAHODOU ani ieden z pachatelu neni v kontaktu se svou rodinou a ani jeden z nich nema kamarady, takze skryvat unesene dite je vlastne hracka, je az trapne. A nezachrani to ani radoby hlubokymi citaty na zacatku kazde kapitoly. Myslenka dobra, provedeni neni dobre.

A nezlobte se na me, ale ani v Americe neni mozne, aby ve state, kde je vyzadovan zbrojak, novinarka koupila zbran bez ZP, jen pro jeji krasne oci... Podobnych nelogicnosti je v knize mnoho.

06.03.2022 2 z 5

Blijící lišky a jiná zvěrstva Blijící lišky a jiná zvěrstva Radek Mikuláš

Nenáročná oddechovka. Slátanina na motivy pohádek bratří Grimmů, bratří Erbenů, sester Němcových a dvojice Egon Bondy a Ivan Jirous fakt nemá chybu.

12.05.2017 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

První kniha, kterou jsem přečetla. Kniha, která nastartovala dvě mé největší životní vášně - čtení a toulání.

27.03.2017 4 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Pro mě, jakožto pro chronického tuláka a vášnivého stopaře, je to jedna z těch knih, které si přečtu (případně poslechnu), když mě chytá toulavá.

23.03.2017 4 z 5

Rozbitá Rozbitá Cathy Glass

Asi to tu bylo několikrát řečeno - téma, o kterém je potřeba mluvit. Můj obdiv má každý, kdo se do toho pustí. A kniha mne utvrdila v jednom - byrokracie je všude a nikde nefunguje.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Jen škoda předvídatelného konce.

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

První kniha od Woodové, kterou jsem četla (určitě není poslední!). Některé popisné pasáže jsem sice přeskakovala, ale to bylo spíš proto, že jsem na ně neměla v práci náladu. Určitě se k ní ještě někdy vrátím (třeba v letadle do Keni).

Mne soudila noc Mne soudila noc Valja Stýblová

Jak tady již bylo řečeno - přes krátký rozsah velké téma. Čekala jsem, že kluci po kyretáži provedené v 5. měsíci přestanou, ale když už si člověk zvykne na peníze, tak se asi těžko přestává.

26.04.2016 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem měla co dělat, abych knihu dočetla. Námět je zajímavý, ale bohužel mě opravdu nebavil ten popisný styl. A celou dobu člověk čeká, jestli se něco stane, a ono nic. Na druhou stranu jsem té malé opravdu fandila.

07.06.2014

Při čtení této knížky jsem si vzpomněla na svého úžasného pradědečka, který zemřel v 93 letech a s Alanem by si rozuměl. Sice nebyl pyrotechnik, ale smysl pro humor měl velmi podobný. Hrozně ráda bych Alana potkala osobně.
Je to odpočinková kniha, ke které se ráda ještě několikrát vrátím. Je úžasné, jak autor dokázal propojit světové dějiny s naprostou lehkostí.

03.01.2014 5 z 5

Hlavolam Hlavolam Håkan Nesser

Kniha je taková nijaká - nenadchne a snad ani neurazí. Oddechovka na zkouškový. Zhruba od půlky je docela jasné, kdo to byl. Závěr spíš pobavil. Ale vzhledem k tomu, že detektivek jsem zase tolik nepřečetla (když nepočítám Francise), nemůžu to nějak objektivně ohodnotit.

18.12.2013 3 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Kniha je dokonalá. Jakožto studentka psychologie a věčný tulák jsem si v tom našla své. Určitě se k ní vrátím, a ne jednou. Když jsem si ráno obouvala boty, napadlo mě, že bych něco podobného na nějakém čundru ráda zkusila (pochopitelně bez zbraní).

16.11.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Spousta z Vás tady hodnotí slovní zásobu apod. Uznávám, nebyla nejlepší. Ale jedná se pouze o překlad. Nenašel by se tady někdo, kdo tu knihu přečetl v originále a mohl by srovnat, jak velký je mezi těmi knihami rozdíl?

28.10.2013

Hospodské povídky Hospodské povídky Václav Koubek

Na tuto knížku jsem narazila kdysi v čajovně a nakonec ji našla v antikvariátu. Krátké povídky ze života, nad kterými se člověk zamyslí. Ráda se k ní vracím.

17.07.2013 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Rozhodně mohu doporučit.

Proměna Proměna Franz Kafka

Geniální literární počin, ke kterému se ráda vracím

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Kniha se mi líbila daleko více, než film. Byly zde téměř dokonale popsané psychologické profily postav, děj tajil dech.

06.05.2013 4 z 5

Satanská Bible Satanská Bible Anton Szandor LaVey (p)

Kniha i myšlenky docela zajímavé. BSohužel, LaVey splácal dohromady páté přes deváté, jedny myšlenky převzal z buddhismu, jiné z Islámu a tak podobně. Se satanismem tohle nemá nic společného. Kdyby se kniha jmenovala jinak, hodnotila bych ji líp. Takhle bohužel, místo v mé knihovně mít nebude.

06.05.2013 2 z 5

Misery Misery Stephen King

Tohle byla moje druhá od Kinga (první byl Cujo).

Zhruba první polovina byla výborná, tajil se při ní dech, běhal mráz po zádech.. Pak najednou jako by to přestalo překladatele bavit a začalo to ztrácet "šmrnc". Zkusím originál, třeba bude lepší. I tak je to a ale kniha, která mne velmi zaujala a ráda se k ní vrátím.

Filmové zpracování nenadchlo, chvílemi mi to přišlo až komické. V knize byla daleko lépe vykreslena atmosféra.

29.04.2011 4 z 5