dadako dadako komentáře u knih

Jsi divný Jsi divný Oliver Heyn

Kniha je psána trochu jednodušším stylem, ale to je právě to co jí dodává na poutavosti a realističnosti. Od prvních řádek se není možné odtrhnout a člověk jen hltá stránku za stránkou. Přes svou jednoduchost nutí kniha k zamyšlení více než kdejaká jiná bichle.

23.03.2017 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Z počátku na mě kniha působila dost depresivně. Jen šel den za dnem a Ove se neúspěšně pokoušel o sebevraždu. Nakonec se ale ukázalo, že i takovej mrzout jako On má srdce a má ho pořádně velké. Prostě vždy je pro co žít...

20.03.2017 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Evžen Boček

K deníku jsem se dostal až po třech dílech aristokratky. Nevím proč (vlastně vím), ale čekal jsem úplně jinou knížku. Než jsem po pár kapitolách pochopil svůj omyl, bylo pozdě a nedokázal jsem se odrhnout. ´Kniha je výborná. Jen ten konec nebyl úplně podle mého gusta, ale tím kniha jen získává na realističnosti.

15.03.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Naprosto úžasná knížka. Strašně moc mi pomohla v mé těžké životní situaci. Jednoduše jen tím, že mě dokázala otrhnout se od problémů a přivést mě na jiné myšlenky. Když jsem se pak vrátil do reality vše jsem viděl v jiném světle.

13.03.2017 5 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Výborných prvních 70% knihy, zbytek už jsem četl jen setrvačností.

07.03.2017 3 z 5

Slavnosti sněženek Slavnosti sněženek Bohumil Hrabal

Krásná knížka kde některé povídky rozesmějí k pláči a jiné jsou velmi smutné. Moje nejoblíbenější povídka byla Jumbo.

27.02.2017 4 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Krásná knížka plná mouder. Nekrásnější byla "Až opadá listí z dubu".

14.02.2017 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Úžasně vymyšlená a hlavně napsaná kniha. I když mi zpočátku dělalo problém porozumět použitému jazyku (nakonec to není tak hrozné pokud umíte základy angličtiny a ruštiny), začetl jsem se okamžitě a s každou přibývající přečtenou stranou chuť číst rostla.

08.02.2017 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Nějak nevím... Nezaujala mě ani kniha ani hlavní postava. Věřím tomu, že je stále aktuální, protože se i dnes najde spousta lidí, kteří nemají žádný cíl. Jenže mě toto téma a styl nesedí...

01.02.2017 3 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Mám rád šťastné konce, ale tady jsem už od začátku naštěstí věděl že jej čekat nemohu. Skvělé vykreslení nálad v protektorátní Praze v období heydrichiády. Moc hezký a čtivě napsaný příběh.

25.01.2017 5 z 5

Zvlaštní útvar 731 Zvlaštní útvar 731 Hiroši Akijama

Je znát že autor není spisovatel. Zde ovšem není důležitá forma, ale obsah a sdělení, které kniha přináší.

15.01.2017 4 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Kniha nebo nebo film? Není to jedno? Obojí je krásné a každé něčím jiným.

11.01.2017 5 z 5

Nepřítel Nepřítel Erich Maria Remarque (p)

Je to návrat k EMR po dlouhých letech a musím říct, že je to stále můj nejoblíbenější spisovatel. Jeho citlivé lidské popisy jsou dech beroucí. Není to jen o uvědomění si, že na druhé straně jsou také jen lidé, kteří jsou nepřátelé jen když mají pušku v ruce, ale i (a to častěji) o těžkosti začlenit se do běžné společnosti po skončení války.

09.01.2017 5 z 5

Malé zázraky: Příběhy zdravotních klaunů (30 příběhů) Malé zázraky: Příběhy zdravotních klaunů (30 příběhů) Gary A. Edwards

Útlá knížečka od které se nelze odtrhnout a která chytne za srdce.

06.01.2017 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Mé první setkání s Kafkou. Setkání to bylo nečekaně zajímavé. I když se toho co se týče děje a zvratů moc nedělo, bylo to čtení zajímavé poutavé a hlavně k zamyšlení. To co mi u většiny autorů příjde jako zbytečná, nic neříkající omáčka, pro mě bylo v procesu čtivé a zajímavé.

06.01.2017 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Sága byla trochu utahaná. Tato kniha se vrátila ke stylu z povídek. Děj byl akční a odsípal.

16.12.2016 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Zaklínače mám rád, abych se ve všech královstvích a městech vyznal sehnal jsem si raději mapu. Myslím, že jsou lepší fantasy, i když jen pár. Celý příběh mě bavil až na konec. To je ale něco čím se autor těžko zavděčí. Každý čtenář má rád něco a je těžké knihu zakončit tak aby se to líbilo všem. Ovšem konec této série mi přijde hodně ujetý...

07.12.2016 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Každá kniha je lepší než ta předchozí. Čtivější, napínavější... Jen ten Marigold mi už leze krkem... :-)

15.11.2016 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

O něco méně povídkové, o něco více ucelené a stále hodně čtivé. Možná ještě čtivější. Zaklínač mě baví...

27.10.2016 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Druhá kniha byla méně akční a více se táhla, přesto se stále dobře čte. Stále mi to ani po druhé knize nejpříjde jako nějaká série, ale soubor povídek rozdělený do dvou knih. Určitě nejlepší povídka byla Meč osudu. Sem zvědavý na další vývoj příběhu.

19.10.2016 4 z 5