Dada_cte Dada_cte komentáře u knih

Lucidní snění Lucidní snění Robert Waggoner

Hodně užitečný, když se chcete naučit lucidně snít, což je podle mě opravdu užitečné a úžasné.

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Četla jsem celou sérii a nejvíce se mi líbil první díl. Ovšem doporučuji i tenhle díl, je to taková oddychovka.

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Tahle kniha - naprostá dokonalost. Rozhodně vás to nezklame. Šest vran je sice vysoká laťka, ale tohle je prostě dokonalé. Mnohem lepší než šest vran. I když jsem se nemohla vyrovnat s koncem, ale třeba to budete mít jinak. Těším se až dočtu zjizveného krále.

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Jak jsem slíbila, knihu jsem si přečetla znovu a nelituju! Můj předchozí nazor, že kniha mě nebavila? Skoro se teď za to stydím! Kniha je dokonalá. Musím přiznat, že pořádně mě to začalo bavit až asi po 250 stránce, ale celkový dojem - dokonalost sama. Je to tak propracovaný stejně jako Prohnilé město. Griša je oproti téhle knize skoro "nic" (idpustťe mi ten výraz) No, prostě doporučuji všem. A prosím, překousejte se přes ten začátek a já přísahám, že vás to chytne!

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Illuminae mě hodně bavilo. Jsem vděčná kamarádce, že mi tu knihu „narvala" ať si jí přečtu. Ze začátku se toho dělo "málo" a konec mě opravdu překvapil. Všem moc doporučuju

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kniha se mi moc líbila. Hrozně mě bavilo, že temeř celou knihu nevím, kdo je kdo. Já si to tipla blbě a pak mě to štvalo. Hlavně proto, že jsem neměla prince ráda a v ostatních dílech jsem si to potvrdila.

Vosí hnízdo / Wasp's Nest Vosí hnízdo / Wasp's Nest Agatha Christie

Docela mě to bavilo. Trochu mě rušila anglická verze na druhých stránkách a vždycky mě naštvalo, že ten příběh skončil, ale bylo to fajn

Trilogie Drahokamy Trilogie Drahokamy Kerstin Gier

D. O. K. O. N. A. L. Ý. Musím říct, že tahle trilogie je naprosto dokonalá. Je originální a jednoduše úžasná. Rozhodně mě nezklamala.

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Poslední díl je ze všech nejlepší. Je to tedy trilogie běžného fantasy příběhu, ale konec vás rozhodně šokuje a mě velmi potěšil.

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Už se vám stalo, že jste si přečetli anotaci dalšího dílu, aniž byste četli ten předchozí? No, mě ano. Takže jsem si vyzradila, jak to skončí ještě než jsem začala knihu vůbec číst. Ale kniha se mi líbila.

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Tento díl mě bavil víc, než ten první. Už si ho sice moc nepamatuji, protože jsem ho četla asi před půl rokem, ale můžu ho všem doporučit

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

HU už není to, co bývalo. 13 mě tak trochu zklamala. Will se tam skoro nevyskytuje a celý příběh se týká pouze nějakého uvěznění, což mě velice mrzí.

24.03.2020 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Líbilo se mi prostředí, ve kterém se děj odehrával. (Naprosto stejné prostředí jako v Griše - úžasné) Musím říct, že děj je opravdu složitý a prvních sto stránek byly pro mě utrpením. Hrozně mě to nebavilo a kvůli nechuti, kterou jsem prvních sto stránek prožívala jsem skoro ani nevnímala zápletku knihy. Určitě bych si chtěla knihu přečíst znovu. Doufám, že ostatním čtenářům se tato kniha líbila a bavila je. Doufám, že i já se k tomuto pocitu dostanu a knihu si zamiluji. Pořád tomu dávám šanci.

01.10.2019 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Knihu mi půjčila kamarádka, s tím, že kniha ji moc nebavila a druhý díl je znatelně lepší. Já knihu přečetla a zastávám jiný názor. Kniha se mi opravdu moc líbila. Temnyje jsem měla ráda dokonce i po tom, co se ukázala jiná strana jeho osobnosti a mám ho ráda doteď i když dávno čtu druhý díl. Ještě se mi kamarádka zmínila o tom, že se jí nelíbí dívka na obalu. Musím uznat, že dívku (Alinu) jsem si představovala úplně jinak, ale taky musím říct, že obal se mi moc líbí a když to tak vezmu, dokonce to i k Alině sedí. Doporučuji všem čtenářům, dívkám i chlapcům. Opravdu stojí za to, abyste si tuhle knihu přečetli, pokud máte rádi knihy, kde je spoustu magie. Myslím si, že by byl opravdu hezký i film. Tato kniha si opravdu zaslouží titul New York Times Bestseller.

01.10.2019 5 z 5

Clarity Clarity Karolína Bendová

Tuhle knihu jsem zatím četla pouze na wattpadu. Teď nově vychází v knižní podobě. Můžu říct, že Kája (Sweerty) mě vtáhla do děje, že jsme četla a četla a nepustila knihu z ruky. Dokonalá autorka a dokonalá kniha. Doufám, že se brzy vydá i její druhý díl téhle knihy Kindness a těším se i na the Hunter's family, která vyjde v listopadu. Opravdu stojí za to, si tuhle knihu přečíst. Kája dokáže děj dokonale vymyslet a je to až neuvěřitelný. Miluju její tvorbu❤️????????????

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Dokonalé. Podle mě je tenhle díl nejlepší z těch tří,něco jsem zatím četla. Můžu i sem doporučit celou sérii o dvoru, stojí to za to❤️

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Nejvíce mě bavil první díl. Do téhle knihy jsem se musela dost nutit. ❤️ Ale je taková odpočinková

06.06.2019 3 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Dokonalá kniha. Miluju autorku a její k iby. Těším se na věž úsvitu ❤️

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Dokonalé pokračování knihy Divergence. Opravdu krásná kniha, těším se na Alianci. Všem doporučuji ❤️

Modelka Modelka Holly Smale

Dokonalé! Nejprve nemůžete uvěřit, že Hariet nemá pravdu a Nick to opravdu udělal, a pak zase nemůžete uvěřit tomu převratu situace. Hlavně ten konec jak odmítla toho, koho si vážila. (Jo, píšu to takhle, protože nechci spoilerovat) Ale rozhodně doporučuji ☺️❤️

05.05.2019 5 z 5