čuřil čuřil komentáře u knih

Spad Spad František Kotleta (p)

Byla to taková akční čtivá kniha. Plno akce, přestřelek... Ale zase v této době, kdy je válka za "kopcem", no. Nicméně jako dobrá svižná kniha se to dá. Určitě zkusím posléze další z řady série.

22.08.2022 3 z 5

Balady a romance, Zpěvy páteční Balady a romance, Zpěvy páteční Jan Neruda

Určitě to bylo to povedenější co jsem z básní četl. Lépe však vyzněla sbírka Písně kosmické.

04.12.2019 3 z 5

Písně kosmické Písně kosmické Jan Neruda

Nádherné verše.

21.10.2019 5 z 5

Neočekávaný host Neočekávaný host Agatha Christie

Povedená knížka, četlo se to dobře.

10.06.2019 3 z 5

O lásce O lásce William Shakespeare

"Obilí nesklízí, kdo seje trávu,
a každý v lásce má, jen co sám dal."

Pěkné.

16.04.2019 4 z 5

Pět sovětských novel Pět sovětských novel Jurij Kazakov

Po dlouhé době jsem se oprostil od kriminálek a bestselerů a byl jsem mile překvapen. Čekal jsem nějakou tvrdou propagandu dřívějšího uspořádání. Ale opravdu se spletl. Všechny povídky jsem přečetl bez problému, jen u Adama s Evou jsem se tak říkajc zasek. Avšak zejména první a poslední z povídek to napravili a se četli samy. V té 1 jsem si vzpomněl na to, jak u nás ve městě bývala zima, všude bylo takové to pošmourno, šedý špinavý sníh atd. V té poslední pak zase dominoval těžký život a úděl šoférů. Této knize dávám za 4 ač bych dal téměř za 5 a doporučuju tuto knížku.

03.12.2018 4 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Povedla se. Mě osobně se líbila víc ne Sběratel kůží. Dobře se četla a vyvrcholení celého příběhu bylo zvládnuté na výbornou.

08.03.2017 4 z 5

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Jó, na pana Vondrušku, tak na toho je spolehnutí. Opravdu povedená, čte se dobře - pohodová kniha.

18.01.2017 4 z 5

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Povedená, četla se dobře. V závěru sice i trochu trpká, když byla zavražděna panošova milá, ale jinak se četla dobře.

12.02.2016 4 z 5

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Čekal jsem něco podobného, jako první díl husitské epopeje. Ale jsem velmi mile překvapen. Nemělo to chybu. Napětí, pletichy, humor. Musím knížku pochválit.
Určitě nezůstane jediná, brzy se do další určitě začtu.

22.01.2016 4 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Mně se kniha líbila. Už jsem jí sice dříve četl, ani teď nezklamala. To nebezpečí možné nákazy, ať už z vesmíru nebo nějaké pandemie je pořád nasnadě.

06.03.2014 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Já jsem byl ze začátku mile překvapen.Detektiv vrácející se do práce, převelen do nového oddělení, zabývající se odloženými případy. Dobré, příběh měl spád. V závěru mě ale knížka trochu zklamala. Bylo to na můj vkus takové "zmateně odkryté".
Takže je za tři hvězdy.

23.01.2014 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Musím se přiznat, že jsem spíše zklamaný z této knížky. Začátek je pro mě zdlouhavý až bych řekl nudný. Později se to přeci jen rozpohybuje. Až nakonec kdy pan Kopfrkingl zavraždí své blízké a omilostňuje se tím, že se jim snažil především pomoci, stojí zato přečtení. Zkusím se podívat na pana Hrušinského, který je prý ve filmu výborný a uvidíme. Ale bohužel knížka mě neuchvátila. Takže ode mě pouze za tři.

26.08.2013 3 z 5

Loupežník / R.U.R. /  Bílá nemoc Loupežník / R.U.R. / Bílá nemoc Karel Čapek

Přečetl jsem jí celou. Z loupežníka jsem byl v celku zklamaný. Ale RUR bylo velmi povedené.
No a Bílá nemoc mě vyloženě dostala. Vřele doporučuji.

20.03.2013 4 z 5

Absolutní zlo Absolutní zlo Alex Kava (p)

Knížka se četla skoro sama. Strhující, zajímavé.

14.01.2013 4 z 5

Jen vítr to ví Jen vítr to ví Johannes Mario Simmel

Dobrá a zajímavá kniha, jen v závěru není moc vhodná pro romantiky.

24.10.2012 4 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Já dám jen 3***. Myslím si, že předchozí díly s tímto detektivem přeci jen byly zajímavější. A nebylo v nich zapotřebí toliko násilí, hrubosti... Nicméně od tohoto autora jsou detektívky s komisařem M. Servazem povedené. A určitě si přečtu i další díl.

12.03.2024 3 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Určitě jsem četl lepší, ale i horší knihy tohoto žánru. Na začátku poměrně zajímavý rozjezd. Postupně, jak mě tak i část ostatních překvapila popsaná krutost vládnoucích postav a lhostejnost ostatních. Nicméně jsem očekával trošku jiný závěr a i konec některých kladných hrdinů. Ale kniha je určitě k přečtení.

11.12.2023 3 z 5

Hlas domova Hlas domova František Halas

Nádherně popsáno. Musím souhlasit s Prateri. Krásně vyobrazená domovina.

04.10.2023 4 z 5

Smrtící Apollo Smrtící Apollo Chris Hadfield

Dobrá kniha. Pro mě tedy jen dobrá. Bylo to sice zajímavé, napínavé. Ale zdá se mi, že to bylo až moc akční. Střílení ve vesmíru, černý pasažér, přímo dobrodružně-akční přistání a přestřelka s nepřítelem... Kniha se četla dobře, ale...

12.09.2023 3 z 5