Hlas domova přehled

Hlas domova
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165516/bmid_hlas-domova-I1q-165516.jpg 4 7 7

Obsahuje čtyři básnické prózy: O jedné závisti; Zpevanky, zpevanky; Tvář domova; Já se tam vrátím. První próza je vyznáním vroucího poměru ke světu dětí a jejich poezii, druhá je věnována lidové poezii, dvě zbývající jsou básnickým vyjádřením hluboké lásky k rodné zemi a krajině - Českomoravské vysočině.

Poezie
Vydáno: , Odeon

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hlas domova. Přihlašte se a napište ho.

čuřil
04.10.2023 4 z 5

Nádherně popsáno. Musím souhlasit s Prateri. Krásně vyobrazená domovina.

Prateri
28.01.2021 4 z 5

Další kniha, která na mne trpělivě čekala v mé knihovně řadu let. Básnické prózy jsou opravdu hlasem domova. Neříkám, že takovouto literaturu vyhledávám, ale oddíl "Já se tam vrátím" vezme člověka za srdce. Člověk žasne, kolika krásnými slovy dovede básník vzdát hold svému domovu.

milamarus
16.07.2019 3 z 5

Jeden čtenářský dluh splacen. Místy velmi silné, procítěné,... souzním.

CITÁT:
,,Děti a básníci, i kdyby na sůl nebylo, budou přestavovat věci z místa na místo, budou rušit navyklé souvislosti pro neskonalou rozkoš nových sousedství, pro štěstí nepomíjivé hry, která snad je nejvážnější prací na zemi. Každé dítě i každá báseň je výzvou k oné činnosti obnovující svět, a na ostatních je, když už nechtějí být při tom, aby hru aspoň nekazili."

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hlas domova v seznamech

František Halas
česká, 1901 - 1949
2001  85%Já se tam vrátím...
1958  77%Torso naděje
1948  76%Kohout plaší smrt