čuřil čuřil komentáře u knih

Kdybych tě našla Kdybych tě našla Ava Dellaira

Kniha se prý četla dobře, ale je spíše pro teenagery, popisuje dospívání a mládí, o životě normálních lidí. Kniha pro pohodu a uvolnění. Četla dcera - předávám hodnocení.

25.01.2022 3 z 5

Zánik Faeny Zánik Faeny Alexandr Kazancev

Překvapila mě. Opravdu povedená scifi. Začátek byl mírný, ale postupně děj nabíral na obrátkách. Byl jsem fakt překvapen, jak lze i bez popisu a detailů vyprávět takovýto příběh. Doporučuju.

02.08.2021 4 z 5

Běžecký klub na konci světa Běžecký klub na konci světa Adrian J. Walker

Přišlo mi to jako taková pohodová knížka. konec světa z pohledu takového lenocha, který se rozhodne změnit a střetnout se opět se svojí rodinou. A to za pomoci běhu? Zajímavé téma. Ale... . Navíc ta pasáž z města, ve kterém jsou dobrovolně vězněni a musí se prostřílet. Jako bych to už někde četl. Víc jak za 3 to bohužel dát nemohu.

18.09.2020 3 z 5

Vetřelec - Chladná výheň Vetřelec - Chladná výheň Alex White

Tak tentokrát to byla velmi slabá 3. Z těch knih o vetřelčí populaci a jejich příběhů co jsem četl, to bylo zatím nejslabší. Od začátku se to tak nějak všechno zdlouhavě táhlo. Nakonec se ukázalo že nepřítelem není pro hlavní postavu vesmírný zabiják, ale samotní lidé.

14.04.2020 3 z 5

Vetřelci - Hon na brouky Vetřelci - Hon na brouky Jonathan Maberry

Je pravda, že těch příběhů bylo až moc. A že dost jich bylo nejen krátkých, ale až nudných.
K tomu jich bylo i dost vzdálených té filmové předloze. Jinak ale shledávám vcelku tuto knížku napínavou a zajímavou.

12.03.2020 3 z 5

Kamenný most Kamenný most Jaroslav Seifert

Jedna z nejkrásnějších básnických sbírek, které jsem četl.
Opravdu nádherné básně. Doporučuji.

27.12.2019 5 z 5

Ospalá slovanská díra Ospalá slovanská díra Petr Jaroněk

Taky jsme byl překvapen jak dobrý byl začátek. Jeho tajemno, popis kraje byl povedený.
Ale je pravdou, že někde v půlce se to tak říkajíc zvrtlo a kniha byla taková zamotaná.
Závěrečná pověst byla zajímavá a pro mě poučná. Avšak na víc jak na 3 to bohužel nebylo.

29.11.2019 3 z 5

Plavý kůň Plavý kůň Agatha Christie

Jsem fanda paní Agáthy, ale u této knížky jsem se tak nějak trápil.
Nicméně je to klasika a ta zato stojí.

16.08.2019 3 z 5

Predátor - Vpád Predátor - Vpád Tim Lebbon

Určitě jsem četl lepší knihy, ale taky horší. Jednotlivé příběhy se mění, prolínají a postavy bojují ve svých válkách. Ale spíše jsem čekal, že Yautja dostane v knize větší prostor a seznámí nás se svojí historií, technologiemi atd.

04.01.2018 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Začal jsem asi od konce, což není úplně OK. Ale kniha se četla dobře. A nyní tedy začnu od začátku.

03.11.2017 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Je to něco mezi. Určitě jsem očekával víc. Bylo patrné, že trilogii napsal někdo jiný a doufal jsem v něco nového, dobrého. Úplně špatné to nebylo. Ale jak jsem psal, já si tajně přál něco ve stylu prvního dílu Milénia. No nevyšlo to, ale k přečtení to určitě je.

13.10.2016 3 z 5

Výlet pana Broučka do XV. století Výlet pana Broučka do XV. století Svatopluk Čech

Jsem mile překvapen. Knížka byla vtipná, povedený popis, pohled na Prahu a události v husitské době. Mohu jen vřele doporučit.

16.04.2014 4 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Kterak soudruha odsoudruhovat.
Ze začátku jsem byl přesvědčen, že knihu nedočtu. Ale nakonec musím před panem Kunderou smeknout. Jak se od slibně rozvíjející budoucí kariéry dostat až téměř na dno pro jeden "povedený" žertovní lístek.

18.02.2013 5 z 5

Rudý Mars Rudý Mars Kim Stanley Robinson

Mám rád sci-fi a tato kniha o kolonizaci se mi velmi zamlouvala. Velmi dobře popsána jak dějová tak i technická část knihy.
A vyobrazení života kolonistů na Marsu je velmi povedené. Doporučuju.

14.01.2013 4 z 5

Jana bude brzy sbírat lipový květ Jana bude brzy sbírat lipový květ Miloš Doležal

Tato sbírka snů - básní se mi velmi zamlouvala. Zase to bylo jiné. Jiné básně, jiné vyprávění, pocity, prožitky. Doporučuju.

06.02.2024 4 z 5

Vetřelci komplet - svazek 4 Vetřelci komplet - svazek 4 Yvonne Navarro

A za mě tedy asi nejslabší kniha k Vetřelčí sérii. První - Symfonie byla taková atypická, zajímavé téma, mimo klasické příběhy. Ale zdlouhavé, nudné. Na konci se to jako obvykle rozjelo. Ale...
Druhá byla taková, řekl bych klasická střílečka a nahánění vetřelců a vojáků.
Takže za moji maličkost za 3 a s odřenýma ušima.

14.03.2023 3 z 5

Vyprodáno Vyprodáno Karel Poláček

Povedené. Nečetl jsem předcházející díly. Závěr je smutný, takový jako by nedokončený. Ale určitě se k panu Poláčkovi vrátím.

19.01.2023 4 z 5

Drobky z Františka Gellnera Drobky z Františka Gellnera František Gellner

Hezké, povedené verše. Je to zas jiný pohled, jiný básník, jiné pohledy na svět, na lásku, ženy... Povídky, některé jsou usměvavé, část povídek se zas tolik nepovedla. Ale i tak, pěkné a pro mě překvapivé.

14.11.2022 4 z 5

3001: Poslední vesmírná odysea 3001: Poslední vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

První díly jsem četl dávno, tudíž jsem si musel oprášit paměť. Nicméně jsem úplně nepostřehl návrat člena posádky z prvního dílu a proč bylo důležité jej zachránit-oživit.
A taktéž když byl zákaz v jednom z předchozích dějů, tak v tomto mohl být porušen....
Scifi mám rád, nebylo to nejhorší, ale z dané ságy mi tato přišla nejslabší.

11.07.2022 3 z 5

Kalibánova válka Kalibánova válka James S. A. Corey

Druhý díl mi přišel takový živější než první. Mělo to spád, napětí a vše směřovalo k celkem zajímavému závěru a s otazníkem na konci. Je ovšem třeba říci, že mě osobně chyběla postava pana Millera. Ale jinak výborná kniha a samo že budu dál sledovat příběhy od posádky kapitána Holdena.

09.06.2021 4 z 5