Rudý Mars přehled

Rudý Mars
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19516/bmid_rudy-mars-yqK-19516.jpg 4 40 40

Mars série

1. díl >

Eóny let bičovaly písečné bouře pustou, neúrodnou krajinu rudé planety. Po staletí Mars lákal lidstvo, aby přišlo a zvítězilo nad jeho nepřátelským klimatem. Nyní, v roce 2026, se vydává početná skupina kolonistů, aby se tohoto úkolu zhostila. John Boone, Maja Tojtovová, Frank Chalmers a Arkadij Bogdanov vedou misi, jejímž úkolem je vytvořit na Marsu atmosféru, jako je na Zemi. Na oběžnou dráhu Marsu umístí obří zrcadlové satelity, které budou odrážet sluneční světlo na povrch planety. Černý prach rozprášený na pólech bude držet teplo, a tak rozpouštět led. V kilometrových hloubkách budou vyhloubeny masivní tunely, tvořící gigantické průchody, kterými budou vedeny horké plyny. Na pozadí tohoto náročného budování můžeme sledovat rodící se rivalitu, vznikající a zanikající lásky a přátelství. A také osudy těch, kdo vedou boj na život a na smrt, aby zabránily jakýmkoli změnám Marsu. Kim Stanley Robinson vystavěl svůj román, jenž je kronikou osidlování Marsu, na výsledcích výzkumů a poznatcích vědy, které léta shromažďoval a studoval.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , AFSF - Asociace fanoušků science fiction
Originální název:

Red Mars , 1993


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rudý Mars. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (16)

rd4ever
04.01.2022 4 z 5

90% knihy úplně super, konec je trošku odbytý, ale celkový dojem dobrý. Hlavně tedy pasáže o objevování a celkovém růstu osídlení je super. Pak ještě pasáž o destrukci. Co mě unavovalo byla politika a zdlouhavé myšlenkové pochody dvou mužkých hlavních hrdinů. Ale do kontextu knihy to zapdá a dalo se to přežít.

andrej0867
07.07.2021 4 z 5

Nudne vztahy. Zaujimave technologie.
Svojim skoro az vedeckym popisom mi to pripominalo Dračí vejce Roberta Forwarda.


Jack Bauer
23.12.2020 2 z 5

Zajímavé sci-fi o osídlování Marsu, ale téměř bez příběhu, dosti nudné krom krásných popisů Marsu. Na knihu jsem se hodně těšil, konečně reálné sci-fi, ale styl vyprávění mě nějak nesedl. Stálo by za zfilmování. Vše co je o Marsu, ať kniha či film je jaksi špatně zpracované, krom „Marťana."
Nedočteno. Zhruba do poloviny, pak jsem to vzdal i kdyby se příběh krásně rozjel, už mě přestal zajímat.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Ocenění knihy (1)

1993 - Nebula Award (Best Novel)


Kniha Rudý Mars v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených56x
ve Čtenářské výzvě3x
v Doporučených1x
v Knihotéce48x
v Chystám se číst45x
v Chci si koupit20x
v dalších seznamech5x