crazyslunicko crazyslunicko komentáře u knih

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Začátek byl takový nijaký. Hlavní hrdinka mi nebyla úplně sympatická, ale nakonec z toho byl moc hezký romantický příběh :) Vtipné, milé, drsné i sexy zároveň. Vivien byla tvrdá holka, která ví co chce, ale někdo ji postupně oloupal jako cibuli - slupku po slupce.

26.08.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Skvělá kniha z mého rodného kraje. V knížce je přesně to, co jsme celý život poslouchala o hraběti Laryšovi, o uhelných dolech a jejich neštěstích. Moje babička pracovala jako Barča na třídičce uhlí, tak přesně vím co tato práce obnáší a dodnes bydlí v Orlovské kolonii. Myslím si, že od těchto časů se toho změnilo, ale těžební věže zde zůstaly jakožto připomínka dávných dob. Barči osud byl drsný. Přišla v jeden den o manžela i syna a zůstala sama se 3 holkami. Další osud byl Ludwikovo i on neměl v životě moc štěstí. Julka se zase trápila v manželství s manželem ochlastou. V knize se dozvíme spoustu zajímavých historických věcí, které jsem ani já sama netušila. Zaujalo mě sázení vzrostlých stromů z Beskyd do lázní Darkov, které jsou dodnes vyhlášené. Myslím si, že by se kniha měla stát povinnou četbou :)

13.08.2020 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Opravdu brutální příběh. To jak mladý hoch před smrtí napíše posmrtný dopis (vzkaz) v láhvi vlastní krví a vlastně tím zachrání život dalších dětem, neboť varuje policii a ta konečně začne hledat pachatele. Trochu nechápu, že se tím 13 let nikdo nezabýval a neanalyzoval data ani DNA. Trochu zvláštní skupinka z policejní stanice s Carlem, Asadem a Yrsou a Rose. Všichni mají své problémy a snaží se je nějak řešit. Příběh rozkrývá různá náboženství a uzavřené sekty. Vlastně to byl dokonalý zločin, který se nikdy neměl nedostal ven. Nikdo po dětem nikdy nepátral a všichni spokojeně, ikdyž ve strachu žili dál.. Nechápu, že o tom všichni mlčeli. Ale zločinec to měl perfektně psychologicky zvládnuté, uměl manipulovat a vyhrožovat. Kniha byla napsaná skvěle, ale bohužel tohle není můj šálek kávy. V knize bylo hodně brutalit. Až k neuvěření. Možná se k autorovi někdy vrátím, ale teď ne...

10.08.2020 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Naprosto skvělá kniha. Vůbec nechápu, jak ji někdo může dát nízké hodnocení. Margo je nevyrovnaná, ale zato naprosto geniální dívka, kterou její nápady přivádějí do velkých problémů. Rodiče už nad ní zlomili hůl a v podstatě mi přišlo, že už ji ani nehledají, protože už je plnoletá a může si dělat co chce. Q se s ní zná od malička, ale časem se odcizili, až do oné noci, před jejím útěkem, kdy ji pomáhá s jejím plánem. Poté co Margo zmizí, nachází její drobečky a chce ji najít. Ikdyž někde ve skrytu duše tuší, že již nebude mezi živými.... Jsem ráda, že podle knihy natočili i film a jdu se na něj podívat :)

02.08.2020 5 z 5

Hlavní postavy Jindřich a Nataša mi byli krajně nesympatičtí a neuvěřitelní. Doufám, že se jejich příběhy nezakládaly na pravdě.. Každopádně po dlouhé době jsem se u knížky zasmála fakt nahlas, až se na mě všichni přišli podívat co se děje. Nejlepší scénka byla se zapomenutou taškou za radiátorem, která ovládla smrad v celém bytě a i zmínka o Nataši atomovém výbuchu na balkoně (prdu). Neuvěřitelně mě bavilo, jak neustále cestovali autobusem a jak si byli koupit auto. Hlavně ať je červené :D :D :D

29.07.2020 4 z 5

Tučné úterý Tučné úterý Sandra Brown

Knihu jsem si přečetla v rámci čtenářské výzvy. Dle komentářů níže jsem měla trochu strach, že mě kniha nebude bavit, ale opak je pravdou. Děj plynul přirozeně a v závěru krásně vygradoval a tak to má přesně být. Remy byla pouze jakousi "Barbie" ve zlaté kleci a Burke pěkně nasra... policajt, který bere spravedlnost do vlastních rukou. Duvall je manipulativní a sobecký parchant a to nemluvím o jeho kamarádovi nájemném vrahovi. Kniha se mi celkově líbila. Určitě si přečtu další :)

29.07.2020 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krásná poezie, kterou jsem si přečetla v zrovna nelehkém období. Básně mi přišly smutné a depresivní.

28.07.2020 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Od knihy jsem očekávala hezký roztomilý příběh, ale nakonec jsem si četbu pěkně protrpěla s Gumpem. Jeho začátky a pak i pokračování byly hrozné. Fakt mi ho bylo líto. Konec jsem obrečela jako malá holka... Protože takhle moc mi změnil život i můj pes :) Sice nás občas zlobí, ale nikdy bych mu neublížila.

27.07.2020 5 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Na pokračování pana Nabíječe jsem se strašně těšila a možná proto jsem měla velká očekávání. Nechápala jsem kamarádky hlavní hrdinky, které neustále jančily a řešily kraviny. To jak se posunul vztah s Nabíječem mě naopak zaujalo. Částečně mi přišla kniha jak pro puberťáky ve věku 14-15 let, ale pak se to nakonec hezky přehouplo a vylezlo z toho něco i dospěláckého :)

27.07.2020 4 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Skvělé zakončení celé série. Proniknutí do světa gangsterů, drog a chlastu. Marie je velká provokatérka a ačkoliv ji to všichni rozmlouvají, tak si začně s Danielem, který nemá zrovna dobrou pověst. Všichni okolo ní ví co je zač, jen ona ne. Vidí jen Daniela v růžových barvách. Když ji však málem zabije dítě, tak se vše změní... Konec byl docela brutální.

27.07.2020 5 z 5

Tantrický orgasmus pro ženy Tantrický orgasmus pro ženy Diana Richardson

Zajímavý pohled na uvolnění svého ženství a celkově svého těla a dosažení orgasmu. Jsou zde názorně vyobrazeny i vhodné pozice při sexu. Je zde detailně popsán sex v těhotenství, po porodu i v menopauze. Jedna kapitola se věnuje i homosexuálním párům.

25.07.2020 4 z 5

Katarine a její intriky Katarine a její intriky Erika Hamlet

Začátek knihy vypadá jako historická romance slečny Katarine a jejího milého. Postupně se však dočítáme různé komické situace a vtipné historky, které vymýšlí slečna Katarine. Když se k nim nastěhuje tetička Hedvika, tak je úplně vymalováno a celé hrabství se baví. Kniha se mi velmi líbila a hodně jsem se nasmála. Kniha mohla být o něco kratší :)

24.07.2020 4 z 5

Velice milá kniha o pokračujícím životě Diany po návratu z Irska, kdy je z ní konečně zdravá, sebevědomá žena a postaví se na vlastní nohy, čelem k vlastnímu osudu. Upřímně jsem nečekala konec takový jaký byl, ale asi to pro ni bylo to nejšťastnější řešení...

20.07.2020 5 z 5

To chce psa To chce psa Spencer Quinn (p)

Roztomile napsaný detektivní příběh o zmizelé dívce, kterou se snaží najít najatý soukromý detektiv a jeho pes. Děj je vypravován z pohledu psa Cheta, takže ne vždy víme přesně jak se co odehrává, neboť ho rozptyluje kočka nebo nějaké známé pachy apod.

19.07.2020 5 z 5

Tudorovci - Králové a královny Tudorovci - Králové a královny Alex Woolf

Skvěle napsaná kniha o nejvýznamnější dynastii v Anglii. Od Jindřicha VII a VIII. až k nejslavnější panovnici Alžbětě I. Velmi jednoduše shrnuta vláda těchto slavných panovníků, nejdůležitější životní i politické události a nejslavnější bitvy. Brutální soupeření o trůn, budování prosperující a bohaté Anglie.

17.07.2020 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Ač mě první kniha této série nezaujala na 100 %, tak tento třetí díl byl ze všech knih úplně nejlepší. Byla mi velmi sympatická hlavní postava Demi i napravený Hunter v celibátu :) Kniha je plna různých psychologických poznatků, rodinných předsudků a manipulace. Nechybí samozřejmě vášeň... škoda, že je konec této série. Každá kniha z této série byla lepší a lepší a měla vzestupnou tendenci.

17.07.2020 5 z 5

Kouzelný příběh o lidech, kteří mají své předsudky i své tradice. Obálka vypadá na pěknou dětskou pohádku, ale opak je pravdou :) spíš je to young adult.

14.07.2020 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Tak tento díl mě nadchl. Předchozí díl se Summer mě úplně nezaujal a nechtěla jsem dále pokračovat v sérii. Ale byla by to velká škoda. Brenna byla fakt skvělá a co potom Jake. Opravdu mě to s nimi bavilo od začátku do konce :)

01.07.2020 5 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Příjemná oddechová četba. Člověk má skoro chuť si zajít do takové agentury koupit manžela :) vlastně veškerá rozhodnutí za ní udělá agentura a ona si veze ideálního manžela domů.

26.06.2020 4 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Knížka se mi velmi líbila a konec byl opravdu velmi nečekaný a překvapivý. Bylo to opravdu děsivé. Všichni mají svá tajemství a všichni něco skrývají a každý má svou verzi toho, jak se to stalo. Bylo mi velmi líto Elly, která si velmi vyčítala to, že nezasáhla a holky neodvedla od chlapců. Pak ji někdo děsil podivnými vzkazy - z toho by se každý sesypal. Přitom to nebyla její vina.
PS: upřímně nechápu nízké hodnocení této knihy...

26.06.2020 5 z 5