crazyslunicko crazyslunicko komentáře u knih

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Skvělá kniha. Strašně moc se mi líbila. Tiffy se snaží vymanit od svého expřítele a shání si dostupné bydlení. Leon zase potřebuje víc peněz pro právníka, který zastupuje jeho bratra, který je ve vězení. Nakonec spolusdílí postel - on přes den a ona v noci. Vůbec se nepotkávají. Jen si občas napíšou vzkaz na papírek. Když už se Tiffy začíná dostávat z rozchodu, tak ji Justin zase začne nahánět... Moc hezký příběh. Hlavní hrdinka měla skvělé kamarády a kamarádky, kteří ji v nejtěžších okamžicích podržely.

10.10.2020 5 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Pro mě zcela nová zkušenosti s tímto českým autorem, s českým prostředím a hlavně gay prostředím. Testosteronem to na všech stránkách jenom stříkalo a to i doslova. Začátek byl takový nijaký. Ale nakonec to dostalo velký a rychlý spád - myslím, že někde kolem půlky knihy. Nejsem si úplně jistá, zda byla kniha určena ženám, protože já jsem se v tomhle prostředí úplně neorientovala. Ale stoprocentně vím, kdo byl v této knize "žena". Na můj vkus nějak moc mrtvol najednou, ale jinak pohoda...

08.10.2020 3 z 5

Nemravné známosti Nemravné známosti Sylvia Day

První co mě zarazilo bylo, že k sobě od první chvíle hlavní postavy něco začaly cítit a hned se na to vrhly.. Když jsem zjistila, že se jedná o 3 příběhy, tak jsem byla malinko zklamaná, ale nakonec měla kniha celkově šťávu :) kam se hrabe 50 odstínů šedi... erotika snad na každé stránce.

08.10.2020 5 z 5

Bohatý táta radí jak investovat - Co, kam a jak bohatí investují a chudí ne Bohatý táta radí jak investovat - Co, kam a jak bohatí investují a chudí ne Robert T. Kiyosaki

Rozsáhle napsaná kniha, kde je řečeno vše nejdůležitější. Tak 90% z knihy lze provést tady u nás v ČR, ale zbývajících 10 % nelze - máme jiné zákony, jiné daně, jiné podmínky. Určitě je kniha velmi inspirující a budu se jí i do budoucna řídit. Teď je na investice vhodný čas.

05.10.2020 4 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Tak tohle pro mě bylo úplně něco nového a inspirativního. Tara je v nezáviděníhodné situaci se svým nesnesitelným šéfem, který ji bombarduje e-maily ve dne v noci. Přestože práci potřebuje, tak zvažuje odchod, protože už díky práci přišla o veškerý soukromý život. Trošičku mi to připomíná Ďábel nosí Pradu :) Těším se na další knihy od této autorky :)

04.10.2020 5 z 5

Místo na slunci Místo na slunci Lisa Kleypas

Krásný sladký příběh o chudé Liberty, se kterou se osud nemazlil. Nejprve přišla o otci a nakonec i o matku a v poměrně mladém věku se musí postarat o svou malou sestřičku a vymyslet, jak je uživit. Hardy ji občas s malou sestřičkou pomůže, ale má pevně dané vysoké cíle. Ten konec byl takový všelijaký, ale kniha se mi moc líbila.

03.10.2020 5 z 5

Příběhy úspěchů Příběhy úspěchů Robert T. Kiyosaki

Velice inspirativní kniha s podrobným návodem, jak začít podnikat a investovat a dostat se z komfortní zóny zaměstnance. Příběhy několika lidí s různými způsoby, jak vydělat peníze a jít to důchodu dřív. Podrobně je vysvětlen pasivní příjem. Jediné co se mi na knize nelíbilo, bylo že se některé příběhy trochu opakovaly.

02.10.2020 3 z 5

Princip LOLA - Dokonalost světa Princip LOLA - Dokonalost světa René Egli

Kniha obsahuje velice krásné citáty o životě či ze života. To jak se chováme k druhým se nám vrací jako bumerang. Když si budeme neustále na něco stěžovat, tak se nám vše vrátí. Kniha nás učí, že se k druhým máme chovat s láskou a tak jak chceme, aby se i oni chovali k nám. Moc hezká kniha.

01.10.2020 4 z 5

Tvůrčí psaní 1 Tvůrčí psaní 1 Věra Martinková

Kniha slouží jako učebnice a cvičebnice tvůrčího psaní. Obsahuje návody, teorii, ale i praxi a různá cvičení pro tvůrčího ducha.

01.10.2020 3 z 5

Jak mít život pod kontrolou – Vytvoř si život, jaký chceš opravdu žít Jak mít život pod kontrolou – Vytvoř si život, jaký chceš opravdu žít Ethan Willis

Kniha o tom, jaký ve svém životě určit rytmus a směr. Pojednává o proměně zvyklostí, postojů a reakcí.

01.10.2020 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Nápad dobrý. Konec strašný. Nejvíc se mi líbil příběh Rebecky a Karolíny. Zbytek byl takovej dopočtu a ke konci až nezajímavý - třeba Alena, Magda, dobrovolná babička. Zatím je to první kniha od této české autorky a už chápu, že ji někdo miluje a někdo nenávidí.. Ocenila bych víc příběhu u prvních dvou, třech hlavních postav. S těmi penězi to bylo taky trochu zamotané, ale natolik. Nikola mi byla děsně nesympatické, ale bohužel i takové "děti" jsem poznala, tak chápu její chování, kterým na sebe snaží upoutat pozornost.

30.09.2020 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

(SPOILER) Moje první kniha o Bridget Jones. Viděla jsem pouze film v televizi. Bridget po Markově smrti vychovává sama své dvě děti a stávají se ji přitom dost humorné situace. Velice milá kniha o tom, jak se samoživitelka snaží o milostný vztah s koženou bundou a kolouškem.

27.09.2020 4 z 5

Průvodce umělým odchovem ptáků Průvodce umělým odchovem ptáků Barbora Mieslerová

Nádherně ilustrovaná kniha s xfotografiemi. V knize je popsán krok po kroku, jak postupovat s umělým odchovem. Od popisu vajíčka - kvality skořápky až po dospělé mládě ptáčka. Strašně je mi sympatické, že jsou autoři češi a vzniklo takto kvalitní dílo. Není zde jen popsán podrobný postup umělého odchovu, ale i doporučení k různým druhům ptáků a přihlédnutí k jejím různým potřebám.

24.09.2020 5 z 5

Výživa papoušků a drobného exotického ptactva Výživa papoušků a drobného exotického ptactva Rosemary Low

Skvělá kniha, kde jsou podrobně popsány všechny složky stravy pro papoušky. Suché krmivo, vlhké krmivo, naklíčené krmivo, čerstvé krmivo - bylinky, ovoce, zelenina, cvrčci. Podrobně jsou popsané také veškeré důležité vitamíny a živiny. Určitě se budu v knize inspirovat. Naši mníšci zatím odmítají ovoce a zeleninu a proto využiju rady v této knize a uvidíme, jak to funguje v praxi.

24.09.2020 5 z 5

Chov papoušků - chovatelská příručka Chov papoušků - chovatelská příručka Rosemary Low

Výborná kniha, jednoduše a stručně napsaná. Jsou zde doporučení papoušci pro začátečníky - nás se konkrétně týká mníšek šedý (v knize popsaný jako hlučný - sakra!). V knize je velice rozepsaná část o velikosti klece i voliér, velikost a typ budek (na jaře budeme stavět, je to velice podrobně rozepsáno - tvar, rozměry, vhodný materiál). Je zde popsaná výživa a krmení. Ruční odchov mláďat a typy jak krmit. Autorka má bohaté skutečnosti a proto není kniha napsaná složitě jako nějaká encyklopedie, ale pro normální lidi "laiky", kteří se chovem ptáků teprve nově zabývají.

Rose pod palbou Rose pod palbou Elizabeth Wein

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy. Od jisté doby nemůžu číst knížky o druhé světové válce, koncentračních táborech a pokusech na lidech. Ale tady jsem se kousla a prostě jsem ji přečetla. Bohužel jsem zjistila, že se jedná o druhý díl, ale i tak se dala bez prvního dílu číst. Začátek byl pozvolný a představil nás s hlavní postavou Rose, která lítá s doručovacím letadlem. Bohužel při svém posledním letu zahlédne bombu a tím jak ji pronásleduje a zachrání životy tisíců lidí, je nakonec zajata nacisty a odvedena do koncentračního tábora. Setkává se tam s "pokusnými králíky", kteří nemohou chodit a potkává spoustu dalších zajímavých lidí, kteří zažívají strašné věci. Svým způsobem to nepopisuje ty nejhorší věci, které se táborech děly, ale i tak to bylo strašné. Bohužel je to napsáno trochu milou, změkčenou formou.. pro mě bohudík, ale pro ostatní čtenáře asi ne. Není to napsáno úplně podle skutečné události, ikdyž z velké části ze skutečných událostí autorka čerpala. Kniha se mi jinak líbila.

23.09.2020 5 z 5

Rok zázraků Rok zázraků Sarah Winman

Opravdu kouzelný příběh vyprávěný z několika pohledů. Téměř devadesátiletá stařenka vypráví svůj příběh o svých 3 životních mužích. Začátek je trochu nepěkný, ale pokud se prokoušete přes první kapitoly, tak Vás čekají kouzelné příběhy od stařenky, která je dcerou mořské panny. Drake se vrací z války a slíbil jednomu chlapci, že doručí osobně jeho dopis jeho rodičům. Po cestě se setkává se starou známou Missy, která přežila bombardování. Válka na ni také zanechala své šrámy. Jejich cesty se rozdělí a rozpoloženého Draka zachrání stařenka, které se ve vsi téměř všichni bojí. Postupně mu začne vyprávět svůj příběh a příběh Papírového Jacka.

20.09.2020 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Upřímně jsem čekala přeslazenou romantiku s kapkou sexu, možná trochu pervezního, ale to co jsem dostala předčilo mé očekávání. Nic tak perverzního jsem nikdy nečetla. Chvílemi jsem si, říkala, že se to pravděpodobně hlavní hrdince zdá, neboť to co prožívala snad ani není reálně možné. První sexuální zkušenosti s tajemným milionářem celkem ušly, ale gradovalo to do čím dál tím větších extrémů. Šokovala mě ta ruka až po loket. S knihou jsem byla jinak velmi spokojená. Doufám, že vyjde další pokračování :)

12.09.2020 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Psychologický román o sesterské rivalitě a přízeň otce, o tom, kdo je lepší matka apod. Marie - maminka to vyřeší po svém a přesně ví, kam se jejich život posouvá. Všechny tři sestry společně odjíždějí na rodinnou oslavu, ale netuší, jaké tajemství před nimi ukrývají rodiče. Olga má svého nesnesitelného Olivera. Blanka řeší své manželství s Liborem, se kterým má 3 děti a Kristýna tak nějak neví...

11.09.2020 3 z 5

Škola byznysu Škola byznysu Robert T. Kiyosaki

Jednoduše a stručně napsaná kniha o byznysu. A návod jak se stát bohatým a úspěšným a jít si za svými sny. To že v zaměstnání nikdy nemůžeme zbohatnout víme asi všichni, ale nikdo Vám neřekne jak vystoupit z komfortní zóny (stálý plat) a jít podnikat nebo investovat. Určitě je tato kniha velkou inspirací.

04.09.2020 4 z 5